'Wereldprestatie' Nog meer voordeel bij IrtternetPlusBellen Huisman rijdt goed VST/Schiedam blijft Hiltex dicht op de hielen zitten Weer verlies voor Rijnmond; hockeyderby in evenwicht Groenoord geklopt op conditie f 7*»* j a-w j 9 1 Q 'j""n Primafoon. lkPn-com 'internetten bellen tv kijken kpn sllilt je aart dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 2,1, novgiplper 2Qp7 - Pagina 19 SCHIEDAM - De vijfde ronde van de nationale damcompeti- tie gaat de boeken in als 'zater dag gehaktdag'. Maar liefst 38 van de 60 partijen kregen een winnaar, terwijl de topclubs grote overwinningen boekten: Hiltex en Van Stigt Thans won nen met 16-4, Hijken DTC met 15-5, Damvereniging VBI met 16-4 en Witte van Moort zelfs met 18-2. In de stand kwam geen veran dering. Hiltex leidt nu met 10 uit 5 voor Van Stigt Thans, dat ook 10 uit 5 heeft maar twee bord- punten minder heeft dan de Amsterdammers. Hoewel Twente's Eerste voor de Schie dammers meestal een moeilijke tegenstander is, enkele VST- spelers aan de Federation Cup hadden deelgenomen en ver moeid uit Frankrijk waren te ruggekeerd en Fits Luteijn ont brak, bleek angst voor een slecht resultaat ditmaal onge grond. De eerste beslissing for ceerde Clerc, die na drie en half uur Koopman op de knieën kreeg. Verlies van Vrijland (te gen Virny) bracht de stand weer in evenwicht. Door zeges van Heusdens, Van Schaik junior en Gantwarg liep VST uit naar 8-2. Schwarzman speelde gelijk, net als Kloosterziel, Van Berkel en Van der Stap. Winkel, die zich ontwikkeld heeft tot een echte steunpilaar, voegde er een afge tekende overwinning op Van Hattem aan toe. SCHIEDAM - De volleybal- vrouwen van Rijnmond heb ben punten verspeeld. In Sporthal Groenoord werd ver loren van Sliedrecht: 0-3. De thuisploeg hield zich in de eerste en tweede set redelijk staande getuige de standen 18-25 en 22-25. Maar in set drie ging het goed mis en werd kansloos verloren met 9-25. De hockeymannen van As- vion en Spirit hielden elkaar zondag in sportpark Thurtede in evenwicht: 3-3 Groenoord was tegen FCM/Kras net een maatje te klein. SCHIEDAM - Jeugdveldrijder Jeffrey Huisman bereikte in het Brabantse land tweemaal als derde de eindstreep. De Schie dammer maakte in Lierop deel uit van een kopgroep van vier man. Een dag later reed hij in Hoogerheide, waar ook talloze Belgische toppers aan de start stonden. In de slotfase vormde hij met twee Belgen de kop groep. Dankzij de goede resul taten staat Huisman nu tweede in het KNWU-klassement. DOOR GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Groenoord is uit- gebekerd. Dat is geen schande, want tegenstander FCM/Kras is wel meervoudig bekerwinnaar en eredivisie-kampioen. Boven dien lukte het om de nederlaag te beperken tot 5-3. In het Noord-Hollandse Heerhugo- waard begonnen de Schiedam- se zaalvoetballers zenuwachtig, maar heel gedreven aan het kar wei. Het leverde een bijna per fecte eerste helft op, waarin Groenoord de thuisclub door zorgvuldig verdedigen en uit stekend keeperswerk van sco ren af wist te houden. Via een pegel van Arni Boukhari lukte het zelfs om op 0-1 te komen. FCM/Kras, dat de wedstrijd niet te licht had opgenomen en de complete selectie inzette, pa reerde dat met een extra hoe- veelheid aanvalsgolven. Het le verde niets op. Sterker nog, het doelpunt viel aan de andere kant waar Miquel Portas voor 0- 2 zorgde. Pal voor mst buitte de thuisclub na een tijdstraf voor Boukhari een man-meer-situ- atie uit en zorgde voor de aan sluiting: 1-2. Daarna ging de be tere conditie van de Noord-Hol landers een doorslaggevende rol spelen. Eerst werd een de fensieve fout afgestraft (2-2) en niet veel later vielen nog twee treffers. Groenoord kreeg nog wel kansen, maar stuitte op in ternational Rozenheek. Gaan deweg viel de vermoeidheid van de Schiedamse koppies af te le zen. Dat nam niet weg, dat de ploeg nog eenmaal de rug rechtte en Boukhari met een af standschot voor 5-3 zorgde. 'Een wereldprestatie', noemt coach Jerry Monkou het. 'Maar aan wie' is bekend SCHIEDAM - 'Maar aan wie' was de vraag, die we twee weken geleden stelden in de rubriek 'Vroeger'. De foto toonde een groep sporters, die in 1985 tijdens de huldi ging van de sportkampioe- nen in de prijzen viel. Leen Rademaker wist het ant woord. Dat kan ook niet an ders, want hij was toen de aanvoerder van het HBSS- elftal, dat in het seizoen 1984/85 kampioen gewor den was van de vierde klasse en een prijs mocht afhalen bij wethouder Luub Haf kamp. De andere gezichten op de foto horen toe aan Wout Griep, Rob Meuldijk en Rob van der Meer. Nederlaagserie Excelsior-jeugd SCHIEDAM - Het hoogste A- en B-elftal van voetbalclub Excelsior'20 speelt in de maanden januari, februari en maart een nederlaagserie. In januari komt het Haagse VCS naar sportpark Thurle- de, in februari gevolgd door Papendrecht en in maart doorASWH. Huldiging op 30 november SCHIEDAM - De jaarlijkse huldiging van de sportkam- pioenen, georganiseerd door de Dienst Sport en Recreatie, is op vrijdag 30 november in sporthal Groenoord. Dan wordt ook de sportman/sportvrouw en sportploeg van het jaar be kend gemaakt en gaan er prijzen naar het talent en de vrijwilliger van het jaar. 1 Geen apart telefoonabonnement nodig. In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland. 1 Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uitkomt. 1 Gratis huistelefoon t.w.v. 99,90* fD

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 19