trainers lm ar Zufd-Afrika De Bal Is Rond voor unieke documentaire naar Kaapstad dé Weekkrant Zo werkt het. Beste speler Grootste talent Beste keeper DE B D bv Kijk voor meer voetbalnieuws op www.dbir.nl Amstel Bier Rotterdams Voetbal Gala Elftal van de week Nieuwe Stadsblad AMATEUR-VOETBAL-KLASSEMENT Woensdag 21 november 2007 - Pagina 23 Doelpuntenmakers zijn de blikvangers in het voetbal. Maar wel ke speler is echt de beste van de regio? En welke keeper? En wat is het talent wat in de toekomst uitgroeit tot een grote speler. Wekelijks worden de spelers door rapporteurs, trainers en jour nalisten op de velden beoordeeld met een cijfer. Het gemiddel devan de cijfers staat achter de clubnaam vermeld in de klasse menten. Op www.hetklassement.nl vindt u een compleet over zicht. Overigens is De Bal Is Rond nog altijd op zoek naar rap porteurs. Voetballiefhebbers die het leuk vinden om spelers te beoordelen kunnen contact opnemen via info@dbir.nl. 1. Abiel Tzeggai NOC Kralingen 8 7,6 2. Dris el Akchaoui D0T0 4 7,5 3. Patrick End D0T0 1 7,5 4. Bart Fiegel D0T0 1 7,5 5. Carlos Lopes T0GR 3 7,3 6. Kerem Yilmaz D0T0 9 7,3 7. Peter Helleman NSW 5 7,3 8. Patrick Versluis Heinenoord 5 7,2 9. Sjoerd Zwaneveld RKWIK 9 7,2 10. Tariq Nahar NOC Kralingen 9 7,2 11. Gerben vd Ent Rhoon 9 7,1 12. Alexander van Dommelen D0T0 8 7,1 1. Willem-Jan Warnaar Rhoon 6 7,6 2. Rob Tonnissen Rhoon 10 7,2 3. Martin van der Linden Rhoon 10 7,0 4. Michael van Dommelen D0T0 9 6,9 5. Joel da Veiga Martins WOR 10 6,9 6. Gilio Omar Leona Spijkenisse 5 6,8 7. Joey Kars WOR 10 6,7 8. Sjoerd Bestebreur NBSW 9 6,7 9. Paulo Snel NSW 7 6,7 10. Mike Lubeek Rhoon 10 6,5 11. Björn Pons Germinal 6 6,5 12. Ruud van Grondelle Germinal 5 6,5 13. Sander Petersen RKWIK 5 6,5 1. Ruben Muskiet T0GR 3 8,0 2. Ben Kinds D0T0 2 7,8 3. Michael Huigen RKWIK 9 7,7 4. Danny Voets Spijkenisse 9 7,4 5. Robert van de Velde Excelsior Maassluis 5 7,2 6. Pieter-Willem Reitsma Rhoon 10 7,1 7. Danijel Ribaric Heinenoord 7 7,1 8. Amir Milic Egelantier Boys 10 7,0 9. Leo Timmer OW 8 6,9 10. Nick Sanders WOR 10 6,7 11. Jacob van der Belt D0T0 7 6,7 12. Marco de Koning NSW 8 6,5 13. Robin Barendrecht NBSW 6 6,5 14. Brian Statz Germinal 6 6,3 oncepten Cor Bak (NBSW) is een van de Rotterdamse trainers die komende donderdag op het vliegtuig stapt en vertrekt richting Kaapstad. Hij is samen met onder meer Tohomas Hardie (DCV uit Krimpen aan den IJssel), Rob Ouwens (Zinkwegse Boys), Jack van der Berg (BW Barendrecht), en Hans Janssen (Strijen) een trainer uit de Rotterdamse regio die zijn medewerking verleent aan het projectStars in their Eyes'. Stars heeft samen met Zuid- Afrikaanse sportfunctionaris sen veertig voetbalclubs in de Zuid-Afrikaanse achterstands wijken geselecteerd. In Neder land doen vervolgens ook veer tig voetbalclubs aan Stars mee. Voetbalclubs die gemotiveerd zijn om vanuit de voordelen van de Nederlandse voetbalwereld, een bijdrage aan de achterge stelde, sportieve jeugd in Zuid- Afrika te leveren. Deze Neder landse en Zuid-Afrikaanse clubs, inclusief de hele (dorps)- gemeenschap, worden door middel van 'twinning' (één-op- één-samenwerkingsverban- den) aan elkaar verbonden. Stars heeft een krachtig trai ningsprogramma opgezet waarbij Nederlandse trainers hun expertise delen met de Zuid Afiïkaanse collega's. Bak was meteen enthousiast toen hij in contact kwam met Nic Joosten, de grote animator van De Bal Is Rond en Stars in their Eyes zijn een exclusie ve overeenkomst met el kaar aangegaan. Samen met Jeroen Smits Produc ties wordt er een documen taire vervaardigd van de tweede fase van het project van Stars in their Eyes in Kaapstad. Bovendien wor den in Zuid Afrika twee afle veringen van het program ma De Bal Rond De Tafel opgenomen. Stars in their Eyes is een samen werkingsproject tussen Minis ter Whitey Jacobs, Minister van Sport van de Westelijke Kaap provincie van Zuid-Afrika en de Stichting Stars in their Eyes van Nederland, met intensieve on dersteuning door de KNVB Aca demie. De logo 'A goal for all' is het ambtelijke logo van de Wes telijke Kaapprovincie in de aan loop naar de WK van 2010. Jeroen Smits: "Door de unieke samenwerking kan een reporta ge worden gemaakt waarmee we de wereld kunnen tonen hoe met beperkte middelen heel veel kan worden bereikt." De het project. "Er zijn eerder al trainers naar Zuid Afrika ge weest. Onder meer Jack van den Berg van Barendrecht. En Ger ard Meijer, die pas geleden een contract als assistent trainer bij Sparta heeft getekend. Zij heb ben in de eerste fase een aanzet gegeven tot het project dat nu zijn tweede fase ingaat. Ik vind het een prachtig project. Het enthousiasme van alle betrok ken spat er vanaf en maakt je vanzelf ook enthousiast om mee te doen. Ik heb dan ook geen moment getwijfeld toen ik de kans kreeg om mijn mede werking te verlenen aan dit pro ject," zegt Bak. Hij vervolgt: "Ik vind het mooi om iets te kunnen betekenen in maatschappelijk opzicht. Ik zoek bij de clubs waar ik werk ook altijd naar sociale aspecten. Dat vind ik belangrijk. Voetbal is een belangrijk bindmiddel overal ter wereld. Ik vind het fantastisch om iets van mijn ei gen kwaliteiten over te kunnen brengen aan andere mensen." Cor Bak krijgt van zijn club NBSW alle medewerking om een week naar Zuid Afrika af te reizen. "Zonder dat ik er zelf om gevraagd heb staat er een mooi pakket met artikelen klaar die ik mee kan nemen en daar uit kan delen. Mijn leider Leo Ijzer- doom heeft mij getipt over dit project. Zijn zoon werkt in Na mibië aan een zelfde soort pro ject. Ik mis door de deelname aan dit project twee wedstrij den. Daar is geen enkel pro bleem over gemaakt. Dat is toch grote klasse," aldus Bak. De trainer hoopt dat zijn bijdra ge niet beperkt blijft tot een eenmalig bezoek aan Zuid Afri ka. "Het hoeft wat mij betreft niet bij een keer te blijven. Maar ik ga eerst mijn uiterste best doen om de komende week er iets moois van te maken. Ik vind het fantastisch om met mensen die ik goed ken aan dit project mee te doen. Daarnaast ont moet ik ook vakbroeders uit an dere regio's. Dat is mij ook veel waard," aldus een enthousiaste Bak. Op het Amstel Bier Rotterdams Voetbal Gala worden de beste spelers gehuldigd. Wat is het Voetbal Gala? Een exclusief feest ten bate van het goede doel dat wordt omarmd door sponsors en vips uit de sportwereld en het zakenleven. De gasten worden getrakteerd op gastronomische spijzen en exquise wijnen. Tussen de gangen door worden de prijzen in de diverse categorieën op feestelijke wijze uitgereikt aan de beste amateurvoetballers uit de regio. Voorts vindt er een unieke vei ling plaats van sportartikelen. Waarvan de opbrengt geheel ten deel valt aan het goede doel. Wilt u hierbij aanwezig zijn, neem dan contact met Marloes Frlj- hofif via info@dbir.nl. belangstelling voor het project is overweldigend. Veel ama teur-trainers zijn betrokken en gaan samen met de KNVB en de universiteit van Kaapstad aan de slag met zo'n zestig Zuid- Afrikaanse collega's. Verder ligt de focus op het ver groten van draagvlag door de boodschap van Stars in their Ey es uit te dragen. Diverse promi nenten hebben hiervoor hun medewerking al toegezegd. Kijk voor meer informatie op: ht- tp://www.starsintheireyes.nl en http:/ /www.freedom- stars2007.blogspot.com 2. Michal Frank (Spijkenisse) 8,0 1. Michael Huigen (RKWIK) 9,0 6. Richard Bras (NSW) 7,5 3. Bas Foekens 4. Alexander van Dommelen 5. Sjoerd Zwaneveld (WOR) 8,0(DOTO) 8,0 (RKWIK) 9,0 8. laz 9. Michael van Dommelen (DOTO) 8,0 7. Mark Wisse (WOR) 8,0 10. Paulo Snel (NSW 9,0 11. Brian Meyninger (PFC) 8,0

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23