Snotteren glimlach Junkers in de Kathedraa Route 66 Cashback: roomsoes met (Suiker)zoete nasmaak in Filmhuis Schiedam Westvest90 ontvangt pianovirtuoos Temperamentvolle stem en virtuoze glissandi Trofee voor markantste horeca Roadmusical over liefde en vervlogen idealen in oude Luxor theater Rotterdam Dé Agenda um Hl SCHIEDAM - Hoe lang pianist Inon Bamatan de kleinere po dia langs zal gaan, is de vraag. Hij wordt gezien als een van de meest getalenteerde pianisten van zijn generatie. In korte tijd heeft hij een indrukwekkende internationale reputatie ont wikkeld. Komende vrijdag neemt hij plaats achter de vleu gel in de Westvest90-kerk. De bezoekers wacht een gevarieer de muzikale avond met sonates van Haydn en Schubert en van Ravel het prachtige Gaspard de la Nuit. Kenners voorspellen dat Bamatan, gezien zijn enorme potentie, binnen korte tijd al leen nog maar op de grote podia op zal treden. Dit programma biedt een uitstekende gelegen heid om te genieten van een pianist, die binnenkort in één adem met de allergrootsten ge noemd zal worden. Kaarten kosten 15 euro en zijn verkrijg baar bij Leeuwen, Jongen's Boe ken en Post Scriptum. Of kijk op www.westvest90.nl Thérèse Steinmetz en Andréi Serban zijn zondag 2 december weer gezamenlijk te horen in de Doelen. fötopr Begin jaren '80 trad Thérèse Steinmetz voor het eerst op met Andréi Serban en zijn orkest. Op zondag 2 december zijn ze weer gezamenlijk te horen tijdens het Zondagochtendconcert in de Doelen. Thérèse Steinmetz is de dochter van een operazanger en een pianiste. Begin jaren '80 was er de theatervoorstelling 'De nacht van de Balkan', met Thérèse, Andréi Serban en zijn orkest en een 20-koppige dansgroep. Ruim tien jaar toerde deze show door binnen- en buitenland. Na het overlijden van haar levens partner, radiopresentator en tekstschrijver Gerrit den Braber, vestigde Thérèse zich in Zuid Frankrijk. Ook daar zijn het de warme temperamentvolle klanken van haar stem die de Fran sen in beroering brengen. Het concert in de Doelen begin om 11.00 uur. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huiskranten. ton Heston. "Ik maak nog steeds regelmatig een bioscoop van mijn woonkamer. Ik nodig dan wat vrienden uit en met een wijntje en een hapje erbij wordt fïlmkijken een echt feestje." Edwin hoop dat SuikerZoet dit jaar meer bezoekers zal trekken want in voorgaande jaren kwam er maar een handje vol bezoe kers op de tranentrekkers af. "Ik heb er wel vertrouwen in dat het dit jaar beter zal lopen. We wer ken samen met de Stichting Kunstalliantie en de organisatie VLAARDINGEN - Na een suc cesvolle eerste editie wordt het feest Junkers zaterdag nog grootser aangepakt in de Kathe draal. DJ's Vato Gonzalez en Hardwell verzorgen de hoofd acts. Beide heren hebben de nodige reputatie opgebouwd. Vato Gonzalez is vooral bekend van zijn energieke eclectische sound, waarbij hij het beste van alle housestijlen combineert. De publiekfavorieten worden ondersteun door Lucky Char mes, die ongetwijfeld hoge ogen gaat gooien met zijn opko mende producties met onder andere Kid Kaio. Ook hij draait vanavond, net als upcoming ta lent Reese Retard. Kaarten kos ten 5 euro in de voorverkoop (zie www.kathedraal.com) of 8 euro aan de deur. DOOR MARIANNE VAN VELZEN SCHIEDAM - Van zwart-wit klassiekers tot Bollywood films. Als het echte tranentrekkers zijn verdienen ze een plaats op het SuikerZoet filmfestival, dat don derdag van start gaat op histori sche locaties in Schiedaam. Drijvende kracht achter het fes tival is filmliefhebber Edwin Spek. "Een zakdoek in onont beerlijk." Edwin Spek is van jongs af aan geboeid door alles wat met film te maken heeft. "Ik kreeg op mijn achtste mijn eerste projec tor en bouwde op woensdag middag dan een bioscoopje op zolder voor mijn vriendjes." Hij begon al vroeg 16mm films te verzamelen. "Ik struinde allerlei tweedehands beurzen af en liep soms tegen geweldige films aan." De collectie van Edwin zou dan ook menig filmmuse um jaloers maken. Hij bezit do zen vol klassiekers waaronder On the Waterfront met Marlon Brando en Ben Hur met Charl- van het Openlucht Filmfestival in Rotterdam. Overal hangen posters tot in Rotterdam toe. Vorig jaar hadden we te weinig geld om dit goed te regelen." Filmfestival SuikerZoet start donderdag 22 november en loopt tot en met zondag 25 no vember. Voor informatie over de locaties kan men terecht op www.suikerzoetfilmfestival.nl Een keur aan films met een lach en een traan passeren de revue want: "Een mens moet wat te kiezen hebben," aldus Edwin. Vergeet de zakdoeken niet bij de echte tranentrekkers op het SuikerZoet filmfestival. DJ Hardwell is een van de hoofdacts tijdens het feest Junkers, dat deze keer grootser zal worden aangepakt roro: SCHIEDAM - In Café Anv stelbron wordt maandag 10 december de wisseltrofee uitgereikt aan de meest markante horecaonderne- ming in Schiedam. Vijf gele genheden zijn door horeca- bezoekers genomineerd: Café De Unie, Tapperij Het Weeshuis, Café Sjiek, Res taurant 't Stadhuys en Bed Breakfast Loogiesch. De vierkoppige jury onder voor zitterschap van wethouder Menno Siljee, beslist uit eindelijk wie de winnaar wordt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27