y wonenle rieur ht uit et oosten Gefilterd beroemd DESIGN.in een nieuw jasje Met een robot in de goot Fraai en functioneel Karpetten met karakter T" Nostalgie met modern gemak dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad WONEN Woensdag 21 november 2007 - Pagina 35 Als er in de directe woonomgeving bomen staan, kun je er niet om heen. In deze tijd van het jaar ligt alles bezaaid met bladeren. Stoep, tuin, maar ook de dakgoten. En het schoonhouden van stoep en tuin lukt allemaal wel, maar die goten zijn toch vaak een uitdaging. Met Looj wordt het allemaal een stuk eenvoudiger. Looj is namelijk een robot die zich keurig naar het einde van de goot laat sturen en vervolgens de goot netjes schoon blaast. Met een afstandsbedie ning kan Looj heen en weer bewogen worden. Looj maakt deel uit van de iRobot familie, die al bestond uit een stofzuigende Roomba, een vioerwassende Scooba en een zwemba- dreinigendeVerro. Op www.hammacher.com is meer informatie te vinden. Wat doe je als je niet veel op bergruimte in de keuken hebt, maar toch graag het eten serveert in stijlvolle schalen? Dan kies je voor een design schalenset die naadloos in elkaar past waardoor ze maar weinig ruimte in beslag nemen. De ontwerpers Azüa Moliné hebben deze set de naam 7Bowls meegekregen en de zeven schalen zijn voorzien van een duidelijke maatver deling en een handige schenkrand. Ideaal om voedsel in te bereiden én in te serveren. Meer informatie wordt vers trekt door Fissier Nederland, tel.(0164)243050. Thuisgr,i1 vloer De wereld verandert snel. Thuiskomen is je goed voelen. Een woonsfeer die bij je past wordt steeds belangrijker. Elk mens is anders en heeft zo z'n ei gen manier om te ontspannen. Een behoefte die in deze hectische, snelle wereld steeds essentiëler wordt. Het thuisgevoel speelt hierin een dominante rol, want thuis vind je rust en balans, in een sfeer die met liefde, zorg en smaak is vormgegeven. Een prachtig karpet kan een grote invloed hebben op die sfeer. Uitbundig of juist ingetogen. Kleurrijk of juist niet. De nieuwe collecties bieden deze win ter weer schitterende manieren om de voeten warm te houden. Kijk maar eens op www.karpi.nl voor inspiratie. Terwijl aan de ene kant de techniek doorraast en ons voorziet van nieuwe hebbedin getjes die ons leven leuker en comfortabeler maken, is er aan de andere kant ook vaak een verlangen naar 'hoe het vroe ger was'. Wie op een nostalgisch toilet wil kunnen mijmeren over het verleden, kan het hart ophalen met keramische wc-bedie- ningsarmatuur. Volgens am bachtelijke tradities vervaar digd, maar toepasbaar om de moderne toiletten met water besparende inbouwreservoirs. Als je van het toilet een tijdcap- sule wilt maken, kun je inspira tie opdoen op www.St-James.nl. Washi - wat vertaald 'Japans papier' betekent - kent een eeuwen oude traditie in Japan, waar het materiaal onder meer voor de be kende kamerschermen en voor schrijfpapier wordt gebruikt. Om dat het papier kleurvast en bijzonder duurzaam is, leent het zich ook bij uitstek voor raamdecoratie. De filtering en wering van het licht geeft een warme en natuurlijke uitstraling, waardoor een unieke lichtinval en de nodige privacy ge garandeerd is. Omdat dit materiaal aan beide zijden gelamineerd is, is deze oos ters getinte 'Japanese Design' collectie ook uiterst geschikt voor badkamers. Meer informatie is beschikbaar op www.luxaflex.nl. Als zoon van Hypnos, volgens de Griekse mythologie de god van de slaap, wordt Morpheus beschouwd als de god van de droom. Als je dus een lamp presenteert met de naam 'Morpheus', suggereert dat een dromerig effect en dat klopt helemaal. Morpheus produceert bijzondere lichteffecten die iedere gewenste ruimte in een bijna hypnotiserende sfeer hult. Je kunt daarbij kiezen uit verschillende standen, zoals een 3D schaduw van kleur en 'wall wash'. De lamp beschikt over de nieuwe generatie LED technologie, be kend als 'Luxeons', waardoor de helderheid van het licht enorm is verbeterd. Bij normaal gebruik kan deze verlichting maar liefst veertig jaar mee. Meer weten? Kijk op www.firebox.com. Het ontwerp is inmiddels al bijna 14 jaar oud, maar 'de ton' van ontwerper Philippe Starck is door de jaren heen het meest verkochte badmeubel van Duravit ge worden en verheugt zich nog steeds op een grote pop ulariteit. Daarom is nu de oppervlaktekeuze voor dit tijdloze meubel uitgebreid. Naast het warme perenhout en don kere Macassar is de beroemde ton nu ook leverbaar in een echt houtfineer van Amerikaans notenhout. Alles over deze bijzondere ton is te vinden op www.duravit.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35