Schiedam Witte Kerst in de binnenstad centrum Keuken voor Hosman Verkade al 95 jaar een juweeltje! Zwieren op de ijsbaan en shoppen in Grote Kerk I Sfeer proeven in binnenstad Column Koopzondagen in binnenstad Colofon Woensdag 28 november 2007 - Pagina 10 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Winkelen bij Home Presents Het gaat steeds beter met de binnenstad van Schiedam, maar het kan natuurlijk nog veel beter. Het zijn trage pro cessen, maar er gebeurt heel veel. Bijvoorbeeld op de Hoogstraat hoek Korte Dam de prachtige vestiging van CAIW met binnenkort (half december) als overbuurman Bram de Vos Burchart Slaap comfort en naast de ingang Nieuwe Passage een nieuwe Casa Mode, de moeite waard om eens te gaan kijken. Sushi eten op de Hoogstraat? Ja hoor kan ook op nummer 10 bij Hamachi, een fantastisch Japans eethuis. En natuurlijk op korte termijn worden door de gemeente de plannen bekend gemaakt voor het Monopole gebouw. Ach u begrijpt het wel, een centrum is nooit klaar en altijd een doorlopend proces met verbouwingen, openingen en dergelijke. Al een tijdje niet in het centrum geweest? Ik nodig u van harte uit de binnenstad weer eens te bezoeken, dan kunt u met eigen ogen zien dat er veel verandert. Het is weer extra gezellig met de feestverlichting, de sfeervolle etalages en goed verzorgde winkels. Met elkaar maken de winkeliers er weer een fijne maand van voor de bezoekers van Schiedam-Centrum. Met op donderdag 13 december de opening van de kerstmarkt in de Grote Kerk, een specta culaire opening van de ijsbaan op het Stadserf en vanaf 19.00 uur de kaarslichtavond op de Grote Markt. Op zaterdag 15 december komt de kerstman ook een kijkje nemen. John van Buuren (voorzitter winkeliersvereniging Hoog straat) Heel Schiedam kijkt er weer naar uit: De ijsbaan op het Stadserf en de gezellige kerst markt. Beide maken onderdeel uit van het Winterhart Schie- dam. Drie weken lang zwieren op de beste overdekte ijsbaan van de regio om daarna gezellig te gaan shoppen op de kerst markt. George Derksen van Funkey Events, die samen met Mozaick Organiseert en de Stichting Schiedams Winterhart de orga nisatie in handen heeft, is er he lemaal klaar voor. Vooral voor de kerstmarkt, die dit jaar weer in de Grote of St. Janskerk zal worden gehouden, zijn de kra men niet aan te slepen. "We hebben ondernemers zelfs op een wachtlijst moeten zetten." Geen wonder want de Grote Kerk leent zich uitsteken voor een markt in gezellige kerstsfe ren. "De kerk is een prachtig de cor voor de markt. Mensen stappen naar binnen en het is direct sfeervol en behaaglijk. We hangen nog wat kleine versie ringen op en dan is het eigenlijk alklaar." Nieuw is het Winterterras waar de shoppers en kijkers even een hapje kunnen eten en drinken. "We hebben vorig jaar gemerkt dat mensen daar behoefte aan hadden." Tijdens de opening op donderdag 13 december zal er een 'Mooie Dingen Show" te zien zijn in de kerk. "Dat is een soort modeshow van mooie dingen; bijvoorbeeld een prach tige bonbonnière die wordt op gemaakt door De Bonte Koe en de hoeden van Jackie Habets." Direct buiten de kerk is van alle soorten lekkers te verkrijgen. "Er komt een kraam met gepof te kastanjes en maïskolven maar ook oliebollen van bakker Van der Krogt. Het Vlaamsch Broodhuys zorgt voor allerlei lekkers op brood gebied." De ijsbaan wordt op donderdag 13 november om 17.45 uur geo pend door niemand minder dan Meneer de Uil. De hele fa beltjeskrantcrew zal zingend het startsein geven aan diverse kunstschaatsers die daarna hun kunsten op het ijs zullen de monstreren. "De uitbater van de ijsbaan is dit jaar weer Sport centrum Klaverstede. We heb ben prima ervaringen met deze mensen. Zij regelen alles, van het verhuren van de schaatsen tot de bewaking van de baan." Vanaf 19.00 uur kunnen de mensen die graag een potje zin gen, meedoen met de gezellige samenzang op de Grote Markt waar de burgemeester traditie getrouw de kaarsjes van de kerstboom zal aansteken. Zelfs de kerstman wil het Schiedams Winterhart niet missen want hij komt met zijn arrenslee vol ca deaus door de binnenstad rij den. Jacques en Sonja Palte zijn de eigenaars van het kleine Count ry Lifestyle winkeltje Home Pre sents in het Broersveld. "Het is altijd al mijn droom geweest om een winkeltje te beginnen", al dus Sonja. Het winkeltje staat vol hebbedingetjes, prachtige glaswerk en mooie kleinmeube- len. "Ik vind het Broersveld een heel leuke straatje. Met de kerst rijdt hier een arrenslee en de za terdag voor Sinterklaas zijn er cadeauacties." Miep Notenboom is vaste klant bij Home Presents. "Ik kom hier al sinds ze open zijn gegaan drie jaar geleden. Ik woon in Rotter dam en moet een uur fietsen om hier te komen maar dat heb ik er echt wel voor over." Miep vindt vooral de huiskamersfeer dat de winkel uitademt erg pret tig. "Ik word er altijd heel heb berig van." Wilma Ars is ook vaste klant maar zij komt vooral op het glaswerk van Home Presents af. "Ik ben dol op glas en ze hebben hier veel mooi glaswerk. Ik kan me helemaal uitleven." Wilma kent Sonja al langer want de beide dames hebben ooit sa men op Spaanse les gezeten. "Het is heel gezellig, soms kom ik gewoon even een bakkie kof fie halen." SCHIEDAM - Met de feestda- gaan de winkels van 12 tot gen voor de deur is het in de 17 uur open maar ook op 16, binnenstad van Schiedam 23 en 30 december. Neem weer gezellig winkelen. Daar- ook eens een kijkje op het toe is alle gelegenheid want Broersveld, waar zondag een in december worden maar curiosamarkt wordt gehou- liefst vier koopzondagen ge- den en veel bijzondere spul- houden. Komende zondag len zijn te vinden. Het team van Juwelier Verkade moet niet alleen kennis van za ken hebben maar ook geduld. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst: Marianne van Velzen Foto's: Roel Dijkstra en Marianne van Velzen Endredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten Ze zijn er nog even flink mee be zig maar op 1 januari opent de nieuwe keuken van Bistrot Au- berge Hosman Frères op de Dam, verzekert eigenaar Ed van Bijsterveld. De Auberge op de bovenetage is helemaal ver bouwd tot een zeer smaakvolle ruimte waar men sjiek kan di neren. Bang voor de prijs hoeft de klant niet te zijn want bene den in de bistro betaalt men voor een 3 gangen menu 27,50 en wie net iets extra's te vieren heeft krijgt in de Auberge voor 49,50 euro 4 gangen. Natuurlijk is 'het gezicht' van Hosman, Je an Maurain, altijd druk in de weer om het de gasten naar de zin te maken. Sommige mensen denken bij de naam Verkade direct aan de beroemde koekjes maar de Schiedammers weten wel beter. De juwelier met dezelfde naam op de Hoogstraat is een begrip in Schiedam en ook daarbuiten. Juwelier Verkade bestaat al 95 jaar en zit nog steeds op dezelf de locatie. Olivier Bode nam het bedrijf over van zijn opa Cor Verkade. "Ik kwam als 21 jarig jochie in de zaak en heb van opa Cor een uitstekende leerschool gehad. Hij heeft veel kennis aan mij overgedragen. Het was een man met passie en oprechte in teresse voor zijn vak." Olivier heeft vooral het doorzettings vermogen van zijn opa geërfd. "Je moet in dit vak veel geduld en kennis hebben. Mensen ko men soms met de vreemdste problemen op sieraadgebied aanzetten en willen dat je het voor hen oplost. Je moet dingen vooral niet te snel ingewikkeld vinden." Verkade heeft naast 5 trouwe verkoopsters ook veel trouwe klanten. "We hebben altijd een laagdrempelig entree gehad. Geen bel of zoemer. Je moet de klant vooral het gevoel geven dat hij welkom is. Je hoeft bij ons niet bang te zijn dat je de verkeerde jas aan hebt", vertelt Olivier Bode om na even na denken te besluiten met: "Dat we 95 jaar bestaan is vooral te danken aan het vertrouwen van onze klanten." De kurk mag eraf bij Hosman Frères. Ook dit jaar weer volop ijspret op het Stadserf.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 10