Delfland werkt aan water Hoog bezoek bij Delfland Hoogheemraadschap van Delfland Nieuw gemaal Berkel en Rodenrijs www.hhdelfland.nl Werken bij Delfland? Wat doet onze dijkgraaf? Delfland in tv-se- rie Noodweer ABCDelfland MEER INFORMATIE De drie kerntaken van het Hoogheem raadschap van Delfland zijn waterbe heer, waterkwaliteit en waterkering. Wilt u automatisch op de hoogte wor den gehouden van de laatste ontwikke lingen? Dan kunt u zich abonneren op de gratis elektronische nieuwsbrief. Meer informatie kunt u vinden op: Wij zoeken een: Beleidsadviseur Beleidsmedewerker Technisch specialist Ecologie Senior technisch specialist Technisch medewerker A Meer informatie over deze en andere vacatures bij Delfland kunt u vinden op: www.hhdelfland.nl/vacatuTes Vanaf november schrijft dijkgraaf Van Haersma Buma regelmatig in zijn web- log. Hij schrijft korte teksten - zogeheten 'waterdruppels' - over zijn werk als dijk graaf. Bent u nieuwsgierig? Kijk dan op www.dijkgraafvanhaersmabuma.nl. ETwin Kroll presenteert deze en volgende maand de NCRV-serie Noodweer. In de laatste aflevering, op 13 december, komt Delfland in beeld. Het programma gaat dan in op de extreme weersomstandig heden als gevolg van klimaatverandering. De gehele serie, die de ingrijpende gevol gen van heftige weerssituaties in ons land belicht, gaat vooraf aan de Klimaat show op 14 december. Hoe we met die klimaatverandering om moeten gaan, is het uitgangspunt van de Klimaatshow. 'Noodweer' is nog te zien op 29 november, 6 december en 13 december, om 19.50 uur. De Klimaatshow is te zien op 14 december, om 20.30 uur. De programma's zijn 'te zien bij de NCRV, Nederland 2. MELDPUNT TOEZICHT Het kan zijn dat u iets signaleert waan/an u vindt dat Delfland dat moet weten; u stuit bijvoorbeeld op dode vissen in de sloot, rommel die de doorstroming van water belemmert of water dat een vreem de kleur of geur heeft. Dan kunt u contact opnemen met het Meldpunt Toezicht Delfland (24 uur per dag bereikbaar). (015) 27018 88 meldpunt@hhdelfland.nl Redactie Bureau Communicatie - Postbus 3061,2601 DB Delft, telefoon (015) 260 81 08, communicatie@hhdelfland.nl Woensdag 21 november brachten mi nister Cramer (Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu) en staats secretaris Huizinga (Verkeer Waterstaat) een bezoek aan Delfland. Zij lieten zich informeren over de wa- terproblematiek en over de innovatie ve oplossingen waar overheden samen met bedrijven en kennisinstellingen regio naar zoeken. Het bezoek vond plaats op initiatief van Waterkader Haaglanden. In dit waterka der werken onder meer Delfland, Stads gewest Haaglanden en het ministerie van Verkeer en Waterstaat samen aan goed waterbeheer. In druk bebouwde gebieden moet worden gezocht naar slimme, innovatieve oplossingen om meer ruimte voor water te creëren, zon- dex dat dit ten koste gaat van functies als wonen, werken of natuur. Het nieu we kassencomplex van Levoplant in Honselersdijk dat de bewindslieden be zochten is een goed voorbeeld. Daar wordt overtollig water tijdelijk opgevan gen in een kelder onder de kas, om hei later te gebruiken voor het gewas. nwezigen, onder wie minister Cramer, staatssecretaris Huizinga en diikaraafVan Haersma Op 30 november om 10.30 uur opent hoogheemraad van Delfland, Johan van der Burg, een nieuw gemaal én een nieuwe vaart tussen de Ruijvense Vaart en de Meertocht. De opening vindt plaats bij het nieuwe gemaal Meerpolder, bij de kruising Meerweg/ Klapwijkseweg in Berkel en Rodenrijs. In Berkel en Rodenrijs zijn een grote Vinex-wijk en een provinciale weg (N470) aangelegd. Tegelijk met de aan leg van de wijk en de weg zijn ook nieu we sloten en vaarten aangelegd om vol doende water naar het nieuwe gemaal Meerpolder te kunnen brengen. Dit ver kleint de kans op wateroverlast. Het gemaal is uitgevoerd in de nieuwe stijl, waardoor het beter in de omgeving past. Als het water op de Ruijvense VaaTt te hoog staat, pompt gemaal Meerpol der overtollig water naar de hoger gele gen Klapwijkse Vaart. In totaal kan het gemaal 90.000 liter water peT minuut wegpompen. Ook heeft Delfland een verbinding gegraven tussen de Ruij vense Vaart en de Meertocht (langs de Meerweg). Met deze vaart kan meer water naar het gemaal stromen. Deze projecten zijn mede mogelijk gemaakt door financiering vanuit het Europees Oriëntatie- en Garantiefonds voorde Landbouw. www.hhdelfland.nl/abcdelfland mmrnm

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 28