Vlaardingen in ban van de Stones A Kunst voor de kerstdagen Jgftfk nrm Woman of the World in de Rotterdamse schouwburg Tango Dorado vertolkt oude meesters en modernisten Rondleiding door Grote Kerk Muziekfestival met tal van dj's op de Kruiskade in Rotterdam Scholieren spelen Canterbuiy Tales Dé Agend ROTTERDAM Veertig jongeren van het Jeugdtheaterhuis spe len in een theatervoorstelling gebaseerd op boek The Canter- bury Tales. Het ruim 600 jaar oude boek is vertaald tot een eigentijdse ver haal met veel dans en muziek, van Ali B tot Bach. Ook doet de Rotterdamse rapper Sergio Mendes (GMB) mee aan de op voering. Het betreffen spannende, mooie, verdrietige en grappige verhalen over jaloezie, wraak, lust en bedrog. Een groep reizi gers vertelt om de beurt over dit alles waar we niet zo trots op zijn, maar wat een mens wel mens maakt. Aan het toneelstuk doen vijftig scholieren mee van basisscho len De Rode Wiekei en Odilia. Het stuk wordt opgevoerd op vrijdag 30 november en zater dag 1 december in de grote Zaal van Theater Zuidplein. Aanvang 19.30 uur, entree €16,50,(€11,50 voor kinderen). Vlaardingen Undercover staat in het teken van de Roiling Stones. Na geslaagde flirts met Steden namen, Golden Earring(s) en Herman Brood steekt Vlaardin gen Undercover definitief de landsgrenzen over. Zondag 2 december wordt zwaar strijd geleverd met nummers van The Rolling Stones. Sommigen nieuw, maar de meeste oud en uit de periode dat de heren nog tijd en kracht hadden tot ver nieuwende muziek en andere experimenten. Kindagogo opent na ooit in het voorprogramma van Herman Brood te hebben gestaan. Dan 5 rockmeiden van BRA. Anton Swaneveld gaat solo. Op gitaar laat hij de Stones in alle een voud leven. 2Big4Words is de gelukkige invaller voor het ver doemde Jack in the Box. Jan Klapwijk is hier de vleesgewor den Mick Jagger van de stad. Uit Volle Borsten. Dat is 12 dames in regenboogkleuren die zingen wat ze tegenkomen. The Curves is 's werelds eerste viermans trio. Arctic Monkeys en Jimi Hendrix zijn voor deze jonge mannen geen onbekenden. Hoe ze zich onderhouden met The Stones? Komt het luisteren! Als laatste The Rolling Stones Tribute Band. Met Arno van Nieuwenhuize (Drums - Metro- pole Orkest), Jan de Ligt (Sax - Normaal) en ons eigen feno meen Dany Lademacher (Her man Brood His Wild Roman ce). Aangevuld met locale hel den en heldinnen. Anderhalf uur pompen en genieten van de locale Keith, Mick, Charlie en Ron. Tango Dorado kan alle soorten tangostijlen aan. Tango Dorado is een van de weinige grote tango-ensembles in Nederland. Artistiek leider en bandoneonist Christiaan van He- mert heeft een orkest geformeerd alle mogelijke tangostijlen kan spelen; van de oude meesters uit de gouden tijd van de tan go tot de modernisten van nu. De unieke samenstelling van twee bandoneons, twee violen, piano, contrabas en elektrische gitaar was hiervoor een absoluut vereiste. Op zondag 9 decem ber treedt Tango Dorado op met de Argentijnse zanger José Ri- vero en tangodanspaar Marieke lest en Moneir Barda. In een zeer gevarieerd theaterconcert tijdens het zondagochtendcon cert van 9 december wordt het publiek meegenomen op een reis door de geschiedenis van de tango. Het concert in de Doe len begint om 11.00 uur. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huiskranten (adressen zie colofon), Buro Hanson, Straatweg 179 (010-4225244) en de Doelen. SCHIEDAM - Onder het motto 'Kunst voor de kerstdagen' pre senteert kunstenaar Henny van Leeuwen zondag zijn werk in het atelier aan de Westmolen straat 24. Het publiek mag van 15 tot 18 uur een mooi cadeau voor zichzelf of een ander uit zoeken. Het gepresenteerde werk bestaat onder andere uit aquarellen, schilderijen en zeef- dntkken. Ook op tien andere lo caties, veelal speciaalzaken, in de binnenstad zijn kleine ten toonstellingen ingericht in combinatie met boeken, bloe men en kleding. 'Deze tentoon stellingen laten ook zien dat kunst niet duur hoeft te zijn, een kunstwerk is er voor ieder bud get', benadrukt Van Leeuwen. Meer info op www.hennyvan- leeuwen.nl Een originele Henny van leeuwen onder de boom? foto:pr Voor het eerst dit jaar is er de preparty en de afterparty. Op donderdag 29 november in café d'Oude Stoep komen The Cur ves stevig inspelen. Op donder dag 13 december komt een groot gedeelte van The Rolling Stones Tribute Band in de Hommel samen om nog een maal uit het dak te gaan. Vlaardingen Undercover: Sto ned Again! Zondag 2 december, 15.00 uur in de Salon, Oostha- venkade 9. Entree: 5,-. Info en reserveren: 06-2006 93 03. SCHIEDAM - De Grote of St. Janskerk is een historisch Rijksmonument in het cen trum van de Brandersstad. Door de grote belangstel ling voor de kerk is het aan tal rondleidingen uitge breid. Zaterdag gaat dan ook een nieuwe serie rond leidingen van start. Onder andere een bezoek aan de consistorie met het unieke goudleerbehang staat op het programma. De rondlei ding gaat om 13.00 uur van start en deelname is gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 31