Filmklassieker Margriet Eshuys in The Story Singer V Op zoek naar de papegaai Swingende afterparty Una Giornata Particolare op het toneel dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 november 2007- Pagina 34 Het boek van Sinterklaas Sinterklaas is in het land en pakjesavond nadert. Hij lo geert zoals gewoonlijk op het kasteel van zijn vriend Ko ning Klaagmaamiet. Dit jaar breekt er grote paniek uit! Sinterklaas is namelijk zijn grote Sinterklaasboek kwijt! Zonder dit boek weet Sinter klaas niet welk cadeautje naar welk kind moet! Een re gelrechte ramp... Kan Karei de Kok, de kok van het kas teel dit probleem oplossen? Of weet de Prutspiet er meer van? Wie wil weten hoe dit allemaal afloopt, is welkom bij de spannende muzikale theatervoorstelling Het Boek van Sinterklaas, te zien op zaterdag 1 december om 14.00 uur in Fords Theater ad Schie. King Lear ontroert Theatergroep Het Vervolg presenteert een ontroerend en herkenbaar verhaal over liefde en macht; King Lear van William Shakespeare. Dit stuk is één van de meest ontroerende toneelstukken ooit geschreven, over alle grote menselijke thema's als liefde, dood, afscheid en ver langen, waar iedereen mee worstelt. Te zien op dinsdag 4 december om 20.15 uur in Fords Theater a.d Schie. aavvYnedtrif.v Zaterdag 8 december staat het Fortis Theater aan de Schie helemaal in het te ken van de Soulmuziek met de voorstelling A Tribute to Otis Redding - Dock of the Bay (Sweet Soul Music). Een muzikale eerbetuiging aan The King of Soul "The Big O" Otis Redding. Met een groot aantal razend populaire soulnummers uit de jaren zestig en zeventig. Een feest der herkenning met na afloop een swingen de afterparty waarbij de voeten zeker van de vloer mogen. Aanvang 20.15 uur. Er zijn nog kaarten ver krijgbaar. Een van Nederlands meest gelauwerde zangeressen, Margriet Eshuys, laat in haar nieuwe concert The Story Singer horen waarom ze nog steeds aan de top staat en dat ze met haar on weerbare stem werkelijk al les aan kan. Heel veel nieuwe liedjes en het mooiste van haar laatste cd In Concert komen voorbij. Klein, fluisterend, intens, voluit, ge passioneerd en hartstochtelijk. Margriet trekt alle registers open in haar grote hits zoals House for sale en Black Pearl, die een gloednieuwe vertolking krijgen. Ontroerende ballades en heerlijke tempo stukken. Liedjes op maat voor haar ge schreven door singer songwri ter Maarten Peters die veel an dere artiesten in binnen- en buitenland van prachtig song materiaal voorziet. The Story Singer is een sfeervol, opwin dend, intiem en spannend con cert Een avond met mooie ver halen, persoonlijke teksten, al tijd herkenbaar en altijd raak. Ze wordt begeleid door haar vaste band bestaande uit de crème de la crème van de Nederlandse muziekwereld die met een enorme hoeveelheid aan akoe- zijn homoseksualiteit ontslagen als radioreporter. Het is 6 mei 1938. Heel Rome loopt uit van wege het bezoek dat Adolf Hit ler aan de 'Eeuwige Stad' brengt Ook het gezin van Anto- nietta wil de gebeurtenis niet missen en verlaat vroeg in de morgen opgetogen het huis. Wanneer Antonietta, die alleen achterblijft, de kooi van de pa pegaai openzet vliegt deze door het open raam naar buiten. Op zoek naar het b< ontmoet zij Gabriele, een buur man die eveneens thuisgeble ven is. Er ontspint zich een bij zondere relatie die voortduurt zolang de feestelijkheden bui ten voortduren. Dit relaas gaat over uitsluiting, angst, hoop, herkenning, erkenning. Het ver haalt over de ontmoeting tus sen twee ogenschijnlijk zo ver schillende mensen die, welis waar onder druk van de om standigheden, elkaar erkennen en waardigheid geven. Una Giornata Particolare is vrij dag 7 december 2007 om 20.15 uur te zien in Fortis Theater a.d Schie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa, telefonisch op (010) 2 467 467 en via www.theateradschie.nl. Margriet Eshuys brengt met The Story Singer een sfeervol, op windend, intiem en spannend concert. foto: patricia steur stische instrumenten er voor zorgen dat alle liedjes zeer af wisselend klinken. Mooie vierstemmige vocalen, aanstekelijke en virtuoos spel en speelplezier en een ongeken de muzikaliteit. Te zien en te horen op donderdag 6 decem ber om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. De filmklassieker Una Giornata Particolare, met glansrollen van Sophia Loren en Marcello Mast- roianni, was een wereldsucces. Of de toneelbewerking een suc ces wordt, daar twijfelt niemand over. De voorstelling is net in première gegaan en nu is hij al genomineerd voor de Toneel Publieksprijs 2007-2008. Una Giornata Particolare is het ontroerende verhaal van twee mensen die allebei slachtoffer zijn van de platte machocultuur van het fascisme. Antonietta (Linda van Dyck) is door haar fascistische echtgenoot tot huissloof en broedmachine ge degradeerd. Gabriele (Tom Jan sen), een fijnzinnig, maar kri tisch intellectueel, is vanwege Tijdens het bezoek van Hitier aan Rome zwerft Antonietta met haar buurman door de stad, op zoek naar een papegaai. Een re laas over uitsluiting, angst, hoop, herkenning, erkenning met Linda van Dyck en Tom Jansen in de hoofdrollen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 34