Meer bedrijvigheid Zondag open INRUILWEKEN Het gewone leven op de Ericaschool Schiedam Moord 2 december a.s. van 10.00 tot 17.00 uur KOM, KIES, KOOP! Industrie Stabiele factor Investeren in bedrijventerrein loont Oost is een merk TE HUUR Nog 1 opslagruimte NOORDAM Glas/Atelier Glas in lood \HS/ De wereld aan uw voeten Eindejaarsactie bij Keukencentrum Stam Doe uw voordeel met deze unieke actie! Voor uw oude keuken AAA ontvangt u nu tijdelijk v- I I I 1 I Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 november 2007 - Pagina 36 In de industriële sector heeft afgelopen tien jaar een schaalver kleining plaatsgevonden. De werkgelegenheid daalde van 20 porcent van het totaal naar 14 procent Toch zijn de grote be drijven een stabiele factor. foto: Roa dukstra SCHIEDAM - De bedrijvigheid in de regio Rotterdam is de laat ste tien jaar sterk toegenomen. Dat meldt de Kamer van Koop handel, die ieder kwartaal de economische situatie peilt. Het aantal bedrijven steeg van 84.000 in 1997 naar ruim 110.000 in 2007, een toename van 32%. Het aantal werkzame personen steeg gedurende de zelfde periode met 21% tot meer dan 500.000. Ook de ster ke daling van de werkgelegen heid in de industrie, de groei van de dienstverlenende sector tot grootste regionale werkge ver, de explosieve toename van het aantal eenmansbedrijven en parttimers en het toenemen de vertrek van grotere bedrijven uit de binnensteden zijn opval lende ontwikkelingen. In 1997 behoorde 19% van de bedrijven tot de detailhandel. Deze sector had daarmee het grootste aandeel in de totale re gionale bedrijvigheid. Tien jaar later is dit gedaald naar 15%. Met name bedrijven met tussen de twee en vijf werknemers in dienst zijn hiervoor verant woordelijk. In de sector industrie vond een schaalverkleining plaats. De werkgelegenheid daalde van 20% in 1997 naar 14% in 2007. Bedrijven met meer dan tien werknemers in dienst lieten een overeenkomstige daling zien, terwijl het aantal bedrijven met minder dan vijf werknemers in deze sector juist met 12% groei de. Verhoudingsgewijs zijn veel be drijven in de afgelopen tien jaar uit de drie grote steden Rotter dam, Dordrecht en Gouda ver trokken naar omliggende groei kernen als Capelle, Nieuwer- kerk en Barendrecht. Een reden is dat deze gemeenten de afge lopen jaren hebben geïnves teerd in de ontwikkeling van be staande en nieuwe bedrijven terreinen. SCHIEDAM De zoektocht naar het bijzondere en eige ne van de wijk Oost heeft geresulteerd in het boekje 'Zes protretten uit Schie dam Oost'. In dit boekje vertellen de bewoners wat het wonen in Oost voor hen betekent. Het boek maakt onderdeel uit van de zoge heten wijkbranding. Don derdag worden deze eerste exemplaren door wethou der Maarten Groene uitge reikt aan de zes bewoners. Later op de avond wordt een 'ondernemend gezel schap' samengesteld dat gaat werken aan een beter toekomstperspectief. REGIO - De Ericaschool in Vlaardingen verzorgt het onderwijs voor moeilijk le rende kinderen in de regio. Het dagelijkse reilen en zei len wordt beschreven in het boek "Ik zit gewoon op de Ericaschool". De auteurs, allen op een of an dere wijze betrokken bij de school, hebben een luchtig een makkelijk leesbaar boekje ge schreven, met als doel de lezer een helder beeld te geven van het dagelijks leven op de Erica school. Diverse zaken passeren de revue: van de ambitie van de school (niet minder dan de bes te ZMLK-school van Nederland worden) tot stageplekken, van schoolkamp tot taallessen. Het boekje bevat veel foto's die me de een indruk geven van het ge wone leven op de Ericaschool. De Ericaschool verzorgt sinds geruime tijd voor de zeer moei lijke lerende kinderen (de zoge naamde cluster 3-leerlingen) het Passend Onderwijs in de re gio Waterweg. Hoog in het vaandel staat het uitgangspunt "gewoon waar mogelijk, speci aal wanneer noodzakelijk". De school levert maatwerk voor el ke leerling, want diens belang staat voorop. Het onderwijs in Het eerste exemplaar van Ik zit gewoon op de Ericaschool werd vorige week woensdag uitgereikt. foto: caroune steenbergen Nederlands is volop in bewe- jaarlijkse uitgave in de Erica- ging en schoolbesturen zijn reeks. Geïnteresseerden kun- druk in de weer om vorm te ge- nen contact opnemen met di- ven aan passend onderwijs. recteur Cor Timmers, tel 010- Het boekwerk is de start van een 4347186 Nederlanders niet milieuvriendelijk SCHIEDAM - Het rondje glasbak en de oud-papier man ten spijt, gat het niet goed met het milieubewust zijn. Nederlanders zijn aan merkelijk minder bereid om concrete inspanningen te le veren voor een beter milieu dan overige Europeanen. Dit blijkt uit een onderzoek van Porter Novelli onder consu menten in acht Europese landen. Slechts 29% van de Nederlanders kiest bewust voor milieuvriendelijke pro ducten of diensten, tegen 54% van het totaal aan Euro pese respondenten. Hierin zal naar verwachting niet snel verandering komen: slechts 24% van onze land genoten zou willen leren hoe ze meer kunnen bijdragen aan een beter milieu, tegen bijna 55% van alle Europese respondenten. Een grote meerderheid (74%) in ons land zegt dat de aankopen primair bepaald worden door de prijs van het product. Voor milieuvrien delijke producten wordt niet graag extra betaald. Slechts 10 procent is bereid om de portemonnee te trekken voor een product dat op een duurzame of milieuvriende lijke manier is geprodu ceerd. Voor de totale groep Europese respondenten is dat ruim tweemaal zoveel (23%). Het milieugedrag van ondernemers wordt daar naast als minder belangrijk gezien dan in de rest van Eu ropa: 12% van de Nederlan ders is van mening dat, na het maken van winst, het mi lieubewustzijn het belang rijkste aandachtspunt voor een bedrijf zou moeten zijn. AANGEBODEN IN SCHIEDAM van 5.5 x 3 meter en 2.90 meter hoog. Ook voor uw motor Camerabewaking en toegangs controle. Afgesloten met elektrisch rolluik Telefoon: 0181-486672 Mobiel: 06-51613235 www.noordamslasatelier.nl 010-473 51 98 06-15 46 65 01 Barna DE KEERKRING Verrassend wonen in Vlaardingen Riante koopappartementen op niveau wATiftwis mmn T/m zaterdag 1 december ontvangt u bij elke aankoop een coupon t.w.v 5: die u op zondag 2 december bij besteding vanaf 25: kunt inleveren. 's Qrawnlsmdtewtg 383» Schiedam, www.g#mma.com Vraag uw verkoopadviseur naar de voorwaarden. Gerard Burgerlaan 14, Vlaardingen Woonboulevard Hoogstad (A20 afrit 8) Open: di. t/m za. van 10.00-17.30 uur vrijdagavond 18.30-2i.00 uur Vormgevers aan keukenivensen Keukencentrum

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 36