Chic en 1 O ingetogen trodu in kleine keuken Vuurpijlen in PLANTENBAK Designhuis voor hout Ontspannen wonen en leven Groots dromen dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad WONEN Woensdag 28 november 2007 - Pagina 38 De regen trekt weg. Een verre donder rommelt na tussen de donkere ber gen. Aan een boomtak fonkelen nog wat regendruppels. Dan breekt de zon door. Het schoongewassen rotspad aan je voeten licht op. Pak een kei, weeg hem in je hand. Puur en eerlijk. Stevig, maar toch geraffineerd Met deze sfeer in gedachten is het nieuwe tapijt Stone tot leven ge bracht, In vijftien natuurlijke tinten verwijst Stone naar de eenvoud en de kracht van de bergen. Het gelobde oppervlak van Stone is afwisse lend hoog en laag gelust. Het tapijt krijgt hierdoor de bijna abstracte re gelmaat van een mineraal of een kiezelveld zonder aan textiele warmte of zachtheid in te boeten. Een blik op Stone is als een blik in het juwe lenkistje var. de natuur... Op www.paradetapjjt.ni Is meer informatie te vinden. De Vriesea is niet voor niets de woonplant van de maand decem ber. Met deze plant is werkelijk van alles te beleven. Van een groen kokerrozet tot aan gestreept blad en waanzinnige bloemen die als kleurige vuurpijlen naar boven schieten. En een enkele Vriesea kan wel vier maanden achtereen bloeien, sommige zijn zelfs volledig doorbloeiend! Vriesea steelt sierlijk de show als ongeremde en oogstrelende per soonlijkheid. Hij verlangt voldoende water, maar verkiest in de wintermaan den wel wat minder gietbeurten. Op het gebied van keukens is er veel te koop, maar wat moet je i als je maar een kleine ruimte beschikbaar hebt? I Met die vraag ging een design- <J team van Kvik aan de slag en het antwoord is een serie inno- j vatieve keukens, die zeker niet I onder doet voor grotere keu- I kens. Er is over iedere vierkante d meter nagedacht. En dankzij de nieuwe generatie witgoed, die compacte design- i oplossingen bieden, wordt het I steeds eenvoudiger om grootse dromen in een kleine keuken te j realiseren. Kijk op www.kvik.nl j voor meer info over dit nieuwe I concept. Nu het weer donker en koud is buiten, wordt de warm te lekker in huis gezocht. Dit is dé periode om optimaal te genieten van de open haard. En dat optimal genie ten wordt bevorderd als ook de bijbehorende attribu ten rond de haard een lust voor het oog zijn. Zo pre senteert ontwerper Andre Giili deze bijzondere hout- korf van mat edelstaal om de blokken hout op een trendy manier te bewaren. Kijk op www.blomus.com voor meer info. In het najaar wisselen we het buitenleven in voor intimiteit en kunstzinnigheid in huis. De tijd breekt aan om extra aan dacht te besteden aan het bin nenhuisinterieur. Kiezen voor een eigen stijl, die past bij jouw persoonlijkheid, is de trend. Ontspannen wonen, ontspan nen leven is het thema. Invloeden en filosofieën van uit de hele wereld zie je dit na jaar terug in het interieur. Een logisch gevolg van een multi culturele samenleving, verre reizen en open grenzen. Dê wereld wordt steeds kleiner, waardoor je steeds meer ele menten van andere culturen leert kennen. Meer inspiratie is te vinden op www.xlwoonoutlet.nl. De tijd dat een garagepoort enkel veilig en functioneel moest zijn, ligt definitief achter ons. Zelfs de garagedeur mag tegenwoordig ge zien worden. Fijne paneelnaden, discrete vloerafdichtingen en een gekleurd poortbeslag doen de industriële look van weleer vergeten. Boven dien is een waaier van afwerkingmogelijkheden waardoor het ge heel naadloos aansluit bij de rest van de woning. Betekent natuurlijk niet dat de nieuwe generatie garagepoorten nu minder veilig of functioneel zijn. Er is ook veel aandacht voor de ge bruiker. Een vingerklembeveüiging maakt het onmogelijk om met de vingers tussen twee panelen bekneld te raken. Meer informatie is te vinden op www.harol.com. Het wordt een grijze, ingetogen winter. Maar wel een hele feestelij ke, met veel glim en glitter. Aardse tinten overheersen: van camel en koper tot muisgrijs en mokka. Qua stijl is alles mogelijk: metallic glamour, de stoere natuurtrend of - nieuwkomer - een sereen Ja panse sfeer. Chic en ingetogen. Zo zou je de stoffering voor komend seizoen kunnen omschrijven. Het contrastrijke zwart-wit is uitgewaaierd in een caleidoscoop van grijzen. Gecombineerd met een hele serie vergrijsde bruinen. Met violet als bijzonder accent, denk aan au bergine en purper. Opvallend is ook de introductie van een Zen-achtige oosterse rich ting, vertaald in Japans aandoende paneelgordijnen, stoffen met bamboe tekening en een vleugje lampionrood. Meer weten? Kijk dan eens op www.perscentrumwonen.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 38