Woonplus Mg Nieuwbouw Havendijk Rijnstraat Van (levens)belang! Editie: November 2007 Contactgegevens Moderne woningen in een karakteristieke buurt Algemeen Onderhoud Een goede vluchtroute: Serviceabonnement Woonplus Schiedam Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010-2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010-2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010-2045202 (Noord) T 010-2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T01Ó- 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Op de locatie Havendijk Rijnstraat in de karakteristieke wijk De Gorzen realiseert Woonplus Schiedam in 2008 een bijzonder nieuwbouwproject. Daar, vlakbij de Maasboulevard, komen veer tien eengezinswoningen en twaalf appartementen. Bijzonder aan de nieuwbouw is dat deze qua architec tuur perfect aansluit bij de bestaande ambachtelijke bouw in de wijk. "Dat was onze opdracht aan architecten bureau Van Rassel", zegt projectmanager Bram van der Velden van Woonplus. "We willen iets bouwen dat voldoet aan de woonwensen van deze tijd, maar de nieuwe woningen mogen in die karakteristieke om geving niet uit de toon vallen. "Een uitdaging voor architecte Kiki van Rassel: "Wij noemen dit 'terugbouwen'; iets nieuws bouwen, maar wel met de al aanwezige kenmerken van de omgeving. Het nieuwe complex is een goed voorbeeld van kleinschalige bouw in een gesettelde buurt, binnen een oude stadswijk. Door het ingetogen karakter van de woningen hebben deze straten straks hun karakteristieke kenmerken weer terug. Er gaat niets verloren, er komt alleen iets beters voor in de plaats. Dat is ook precies wat wij voor ogen hadden: bouwen voor de buurt, zodat de bestaande buurt versterkt wordt!" Fantastiscb uitzicht De ruime eengezinswoningen, met prijzen vanaf ongeveer 240.000,- (v.o.n.) hebben drie woonlagen, die voor een deel door de bewoners zelf ingedeeld kunnen worden: de bovenverdiepingen bieden de mogelijkheid om meerdere kamers te realiseren. Deze hui zen zijn dus ook geschikt voor grote gezinnen. Alle eengezinswoningen hebben een tuin, die gelegen is aan het gezamenlijke binnenterrein met veel groen. Aan de kop van het nieuwe complex komt een 'appartementengebouw' met vijf woonlagen. De prijzen van de ap partementen zijn vanaf ongeveer 160.000,- (v.o.n.). De bovenste verdiepingen bieden een fantastisch uitzicht over het water. Start verkoop De start verkoop vindt naar verwachting mid den december plaats. Wilt u daar bij zijn? Schrijft u zich dan vast in als geïnteresseerde via www.havendijkrijnstraat.nl. U ontvangt dan een uitnodiging voor de start verkoop. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Dat weet iedereen. Vorig jaar hebben enkele huurders van Woonplus te maken gehad met brand. Voorkomen is beter dan genezen. Maar brand is nooit voor honderd procent uit te sluiten. Wist u dat het vrijhouden van vluchtroutes van levensbelang kan zijn? Bij brand moeten bewoners zo snel mogelijk naar buiten kunnen, en de brandweer zo snel mogelijk naar binnen. Aangezien een portiek, een galerij of poort meestal de enige vluchtroute is voor de bewoners en voor de brandweer de enige directe toegang, is het van groot belang dat deze leeg blijven. Woonplus heeft dit opgenomen in haar beleid en in de huisregels voor huurders. Toch merken we dat de verleiding groot is om op galerijen, brandgangen en in por tieken zaken als vuilniszakken, fietsen en karren, dozen oud papier, schoenenkast jes, bloempotten en meubels te plaatsen. Graag willen we onze klanten er op wijzen dat de aanwezigheid van deze voorwerpen de vluchtweg blokkeert, het werk van de hulpdiensten bemoeilijkt en het brand gevaar kan verhogen. Voor uw en andermans veiligheid Heeft u iets staan in uw portiek of op uw galerij of heeft u iets geplaatst in het trappenhuis of een keldergang? Dan verzoeken we u om dit te verwijderen. Vanaf 1 januari 2008 zal Woonplus meer controles uitvoeren op het naleven van de huisregels. Reden temeer om er snel bij te zijn. Binnenkort ontvangt u van Woonplus een brief waarin we u hier over nader informeren. Een defecte deurbel, een lekkende kraan of kapotte schanieren? Klust u liever niet zelf en vindt u een mon teur te duur? Dan is het serviceabon nement iets voor u. De kosten van dit soort reparaties zijn volgens het huurcontract en de wet geving voor de huurder. Dat kan aardig in de papieren lopen. Sluit u een Ser viceabonnement met Woonplus af, dan bent u een stuk goedkoper uit: voor het vaste maandbedrag van 4,55 staat er een vakman voor u klaar. Over voorrij- kosten, materiaalkosten en de arbeids uren hoeft u zich geen zorgen te maken, want die brengen wij niet in rekening. Aanmelden? Meer informatie over het Service abonnement staat in de brochure 'Onderhoud en klussen'. In de tabel achterin de brochure kunt u lezen welke werkzaamheden onder het abonnement vallen. De brochure bevat ook de aan- meldingskaart. U kunt de brochure ook vinden op www.woonplus.nl; via de startpagina rechtstreeks naar 'service abonnement'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 40