Afsluiting Schoon, Heel en Veilig Nieuwland Woonstad Schiedam Afrekening stookkosten vertraagd In de wijken 100 jaar huur Fabristraat Succesvol Volksfeest Woonplus Kort Normaal gesproken ontvangen alle huurders die te maken hebben met 'collectieve verwarming' (ook wel 'blokverwarming' genoemd) een af rekening in oktober of november. Dit jaar wordt het streven om deze afrekening in november plaats te laten vinden niet gehaald. De afrekening is een vergelijking van de betaalde maandelijkse voorschotten met de daadwerkelijk verbruikte hoeveelheid gas. Het kan zijn dat uit de afrekening blijkt dat u nog moet bijbetalen, omdat de kosten van het werkelijke verbruik hoger zijn dan het bedrag dat u met voorschot ten heeft betaald. Ook is het omgekeerde mogelijk; u krijgt dan nog geld terug. De verwerking van deze gegevens heeft vertraging opgelopen. Woonplus werkt er hard aan om de afrekening zo spoe dig mogelijk te laten plaatsvinden. Veel huurders zullen de afrekening in de eer ste week van december ontvangen. Ook is het mogelijk dat de afrekening midden december op de deurmat ligt. Woonplus rekent er in ieder geval op dat vrijwel alle huurders hun afrekening in december hebben ontvangen. appartementen Bachplein Aan het Bachplein in Groenoord, op loopafstand van winkelcentrum 'Het Hof van Spaland', staan op dit moment twee driekamerappartementen en zes vierkamerappartementen te koop. De ruime appartementen, met elk een oppervlak van ongeveer 100 m2, heb ben een balkon over de gehele breedte van de woning en een berging in de onderbouw. De prijzen liggen tussen 130.000,- en 149.000,- k.k. Meer informatie over deze woningen vindt u op www.woonstadschiedam.nl door in de rubriek 'koopwoningen' naar 'bestaande woningen' te gaan en daar 'Groenoord' te selecteren. Op 22 november werd het project 'Scboon, Heel en Veilig 2007' in Nieuwland officieel afgesloten. Op initiatief van Gemeente Schiedam, Politie, het Opbouw werk en Woonplus startte dit project in maart van dit jaar om de leefbaarheid in de wijk te verbeteren. Zij deden dat in samenwerking met de bewoners, scholen in de buurt en andere actieve organisaties in de wijk. Schoon, Heel en Veilig 2007 is een ver volg op een vergelijkbare actie in 2005 die erg succesvol was. Uit de evaluatie van die actie bleek dat de samenwerking tussen de verschillende organisaties en de betrokkenheid van bewoners belang rijke succesfactoren zijn. Gezamenlijk worden buurten aangepakt met diverse acties: zwerfvuil verwijderen, portieken leegruimen en schoonmaken, extra inzet van de Lichtblauwe Brigade, extra schoon maak door ONS en Irado. Dit jaar werden met 'educatiedagen' de scholen bij het project betrokken; leerlingen kregen les, haalden zwerfvuil op en maakten daar een kunstwerk van. Tijdens de afsluiting kreeg de basisschool 't Meesterwerk de prijs voor het mooiste afval-kunstwerk. Onlangs meldden bewoners uit de Fabri straat dat dit waarschijnlijk het honderdste jaar is dat daar huizen worden verhuurd. Zij hadden dit opgemaakt uit documenten die zij tijdens een tentoonstelling over architect Sanders in het gemeentearchief hadden gezien. Enig speurwerk in het gemeente archief leverde inderdaad de informatie op, dat de eerste verhuring waarschijnlijk heeft plaatsgevonden op 9 november 1907. Twee medewerkers van Unit Stad bezochten daarom op 9 november de bewoners van de Fabristraat om hen te feliciteren met dit jubileum. Zij kregen allen een chocolade tablet van De Bonte Koe met daarop een foto van de Fabristraat en er werd een groepsfoto gemaakt. Natuurlijk krijgen alle bewoners een afdruk van de groepsfoto. Volgens de medewerkers van Woonplus werd de geste zeer gewaardeerd. Honderdtwintig actieve vrijwilligers van Schiedam West, Centrum en Oost kwamen op 9 november naar Zaal Beatrix om bij het 'Volksfeest' te zijn. Woonplus organiseerde dit feest om hen te bedanken voor hun inzet voor hun wijk of buurt dit jaar. Een middag en avond met onder andere optredens van De Trudy's, de jonge zan ger Bob Offenberg, DJ Ron en André Ha- zes look-alike Lesley Williams. Deze zan ger zong onder meer ingezonden teksten van de genodigden op de melodie van 'Een beetje verliefd'. De wedstrijd werd een nel^-aan-nek-race, wat er voor zorg de dat de juryleden Bob, Bobby en Bob het nog moeilijk kregen met het kiezen van de winnaar. Mevrouw Verwiel won Groenoord Magazine Het november nummer van Groenoord Magazine is uit. Het magazine over de activiteiten en de ontwikkelingen in de wijk, wordt huis-aan-huis verspreid on der alle bewoners in Groenoord. In dit nummer komen onder andere aan bod: 'Plan voor park achter Z-flats', 'Slopen, renoveren en bouwen voor een mooier Groenoord' en 'Groenoord Zomerfeest een succes'. Woont u in Groenoord en heeft u het magazine niet ontvangen? Laat het ons even weten. met haar songtekst een maand gratis huur van Woonplus. Wethouder Maarten Groene en Karin van Dreven (directeur bestuurder van Woonplus) brachten tij dens het feest persoonlijk hun dank over aan de vrijwilligers. Netwerk Nieuwland Nieuwlanders die zich dit jaar in het 'Net werk Nieuwland' hebben ingezet voor hun wijk, raden we aan om de avond van donderdag 13 december vrij te houden. Dan staat het jaarlijkse 'Nieuwland uitje' weer op de agenda, waarmee het net werk deze Nieuwlanders voor hun inzet wil bedanken. Wat we precies gaan doen, blijft nog even geheim. Deze avond voor genodigden belooft ook dit jaar weer een groot succes te worden. Groenoord Gala Om Groenoorders die zich dit jaar vrij willig hebben ingezet voor hun wijk te bedanken, organiseren Gemeente Schiedam en Woonplus het 'Groenoord Gala 2007'. Behoort u tot deze groep? Houdt de avond van 8 december dan alvast vrij in uw agenda en let op uw brievenbus; binnenkort ontvangt u de uitnodiging met het programma. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit.Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Unit Noord Van Beethovenplein Di. en do: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor onderbouw Van Beethovenflat Groenoord Midden Woensdag: 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50 a/b Groenoord Midden C Di: 10.00 - 12.00 uur en do: 12.00-14.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do: 14.00.tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Bachplein Di. en do: 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Wondhoek Straussplein Di. en do: 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Unit Nieuwland B.H. Greteiaan Ma t/m do: 13.00 tot 14.00 uur B.H. Greteiaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 Unit Stad Centrum di.: 15.30 tot 16.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost di.: 10.00 tot 11.00 uur do.: 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West di.: 8.30 tot 9.30 uur do.:15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid di.: 14.30 tot 15.30 uur do.:10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalin gen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet öp het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010-2045262 E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op donderdag 27 december.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 41