:1F ©lUHDiiDi) kijken leze n I u isteren 1 en het Geheim van Professor Lupardi I Nederlands favoriete knuffelbeer Echtpaar Römer-Schuurman in de hoofdrol Eugenio Fuentes Mens in plaats van duif Herkenning aan Alles over China dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad CD/DVP/FILM Woensdag 28 november 2007 - Pagina 59 In het door David Cronenberg gere gisseerde Eastern Promises zien we Naomi Watts als de jonge idealisti sche Anna. Wanneer een Russische vrouw in haar armen sterft tijdens de bevalling wil ze kost wat kost de waarheid achterhalen. De enige sporen die Anna echter heeft zijn de agenda van de jonge moeder en een luciferdoosje die Anna naar het hart van de Russische maffia in Londen leiden. Daar leert ze Nikolai (Viggo Mortensen) kennen. Wat Anna niet weet is dat Nikolai binnen de maffia de man is die zich over de lijken ont fermt. Hij zorgt ervoor dat slacht offers onherkenbaar verdwijnen en, belangrijker nog, dat de moorde naars onvindbaar blijven. Als blijkt dat de agenda van de vrouw bewij zen bevatten tegen de baas van Ni kolai wordt de situatie een stuk ge compliceerder. Eastern Promises is een bikkelharde film over een niets ontziende maffiafamilie in Londen en draait vanaf 29 november in de bioscoop. FOTO: FOCUS FEATURES De Nederlandse avonturenfilm Kapi tein Rob en het Geheim van Profes sor Lupardi heeft een hoog BN- gehalte. Zo zien we niet alleen het echtpaar Katja Schuurman Thijs Römer voor bij komen, maar zijn er ook (bij)rol- len weggelegd voor onder andere Jack Wouterse, Arjan Ederveen, Ricky Koole, Alex Klaasen en Hans Dagelet. In Kapitein Rob en het Ge heim van Professor Lupardi heeft de waanzinnige Professor Lupardi een machine ontwikkeld waarmee hij het klimaat van de he le wereld naar zijn hand kan zetten en daarmee zelfs de wereld zou kun nen vernietigen. Lukt het Kapitein Rob om de wereld te behoeden voor een ramp? De film is gebaseerd op de gelijknamige stripverhalen van de in 1966 overleden te kenaar Pieter J. Kuhn. In een periode van meer dan twintig jaar verschenen er meer dan zeventig Kapitein Rob-avonturen in Het Parool. Het scena rio is geschreven door Hans Pos en Simon de Waal. Pos neemt ook de regie van de film voor zijn rekening. Naast alle bekende gezichten langskomen, is er ook gedacht aan een BNB (Bekende Neder landse Band) voor de titels ong. Die eer gaat naar De Dijk die het toe passelijk getitelde Kapitein Rob vertolkt. Kapitein Rob en het Geheim van Professor Lupardi vanaf 29 no vember te zien in de bio scoop. FOTO 2007 A-FILM DISTRIBUTION Niet nagelbijtend van de spanning maar wel genietend van de por tretten en de opgeroepen sfeer. Zo lees je De handen van de pianist van Eugenio Fuentes. Laat een mislukte pianist, die nu zijn kun sten via een keyboard moet laten horen, het op zich nemen om mensen die van hun huisdier af willen een handje te helpen. Laat vervolgens een van zijn klanten denken dat de stap van een dier naar een mens niet zo groot is en je hebt de ingrediënten voor het verhaal te pakken. Als een van de partners van een architectenbureau vermoord blijkt, voelt de pianist zich in het nauw gedreven. Want hij heeft de man niet vermoord, maar wie heeft dat dan wel gedaan? En zal hij toch niet verdacht worden van de moord? Of is mis schien van de echte moordenaar nog wat te vrezen? Privé- detective Ricardo Cupido krijgt van hem de opdracht om het uit te zoeken. Eugenio Fuentes, De handen van de pia nist, is verschenen bij uitgeverij De Geus en kost 19,90 euro. In de romantische komedie I Could Never Be Your Woman speelt Michelle Pfeiffer de 40-ja- rige single moeder Rosie die in Los Angeles woont. Haar leven loopt niet helemaal zoals ge pland, zowel zakelijk als privé. Jeannie (Sarah Alexander), de assistente van haar TV show, maakt Rosie het leven zuur en haar seksistische baas (Fred Willard) wil de show het liefst vervangen voor een reality show. Thuis zit Rosie's dochter Izzie (Saoirse Ronan) midden in de puberteit en ruilt haar barbie poppen in voor Dylan, een jon gen van school. Wanneer de getalenteerde jon ge acteur Adam Perl (Paul Rudd) binnenloopt bij de cas ting voor Rosie's show is zij me teen verkocht. Ondanks het ge vecht tegen haar gevoelens steelt Adam de show en lacht hij Rosie het bed in. Overtuigd dat de relatie ge doemd is te mislukken door het leeftijdsverschil en met de ge dachte dat Adam haar gebruikt heeft voor zijn eigen carrière zet Rosie een punt achter de relatie. Adam denkt daar echter heel anders over... I Could Never Be Your Woman is vanaf 29 november te zien in de bioscopen. FOTO: 2007 INDEPENDENT FILMS Ontroering en herkenbaarheid met een glimlach. Dat is toch wel zo'n beetje waar het in Kind van de kust van Marcel Verreck om gaat. Ook al is de ondertoon van de verhalen, fragmenten en gedichten soms, bijvoorbeeld als het gaat over Theo van Gogh, duidelijk serieuzer dan op andere mo menten. Want woont tenslotte niet de meerderheid van de Nederlanders in een - welis waar brede - kuststrook? Toch zal de herkenbaarheid voor de één een stuk groter zijn dan voor de ander. Want niet iedereen kan, net als Verreck, in 1960 in Den Haag geboren zijn, zal niet ook het shirt van de roemruchte voetbalclub VUC gedragen hebben en zal bij voorbeeld ook niet bij de grootouders van Verreck in de Stuyvesantstraat gewoond hebben. Dus eigenlijk zit er maar een ding op: gewoon het boekje kopen en lezen. Marcel Verreck, Kind van de kust, is verschenen bij uitge verij Neptunus en kost 14,50 euro. Wie alles wil weten over China doet er goed aan de vijf dvd's tellende box 'China - Geschie denis, Mysteries en Cultuur' aan te schaffen. De box geeft een compleet beeld van diverse ge beurtenissen uit de Chinese cul tuur en geschiedenis. Zo wordt er onder meer aandacht be steed aan de Chinese Armada die aan het eind van de 14e eeuw werd gebouwd. De sche pen waren geladen met zijde, porselein en andere kostbaar heden en bestemd voor de export naar de voornamelijk on bekende wereld aan de overkant van de Chinese Zee. Daar naast is er aandacht voor het keizerlijke graf van Zhao Ling, de Chinese muur, de eerste Chinese keizer en de Verboden Stad. Bij elkaar goed voor meer dan zes uur kijkplezier. In navolging j-s- -as»», van Marco Lw Nederlands fa- 'jPiL ten in het Gel- redome te Arn- 4» hem. Van die bijzondere op tredens is nu een fraaie registratie op cd en dvd verschenen. De bezoekers van de concerten werden getrakteerd op een bruisende show vol warmte en energie waarbij het Guido's Orchestra, een bij na 40-koppig Nederlands orkest, naast Paul de Leeuw een voorname plek in nam. Verder ontbreken uiteraard ook Cor Bakker en Adje niet en zijn er opvallende gastbijdrages van Marco en Leontine Borsato en Edsilia Rombley.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 59