Alledaagse dingen "4" Poetsen, lappen en vegen voor een schoon NS-station Ervaringen kankerpatiënten in boek Op Weg naar Kleur Schiedam, november 2007. BESTE SCHIEDAMMERS Na 43 jaar sluiten wij op zaterdag 1 december om 5 uur definitief onze deur. Om te beginnen willen wij al onze klanten die in de afgelopen 43 jaar onze winkel wisten te vinden vriendelijk bedanken. Wat ons diep geroerd heeft zijn de honderden klanten die ons persoonlijk hun medeleven hebben betoond bij de toch moeilijke beslissing die wij moesten nemen en het jammer vinden de vertrouwde plek op de hoek te moeten missen. Dat was hartverwarmend en geeft voldoening voor de rest van ons leven. Vanaf woensdag 28 november tot en met zaterdag 1 december nodigen wij u uit om onder het genot van een drankje afscheid te nemen van ons. Wij wensen u allen een lang en gezond leven toe, wij zullen u zeer missen. TH. Engering Parkweg 210 3119 CP Schiedam Tel. 010-4735158 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 november 2007- Pagina 5 SCHIEDAM - Pro Rail voert deze week op 25 NS-sta- tions, waaronder Schiedam CS, campagne om reizigers bewust te maken van een schoon treinstation. Marja en Liny, bekend uit Hoe schoon is jouw huis, worden ingezet om de schoonmakers uit de anonimiteit te halen en reizigers te laten zien hoe druk er gepoetst en gelapt moet worden om het station proper te houden. De cam pagne moet reizigers motive ren hun rommel op te ruimen. Raadsel van Slimme Watering SCHIEDAM - Praten over je angst en twijfels. Voor kanker patiënten is het vaak erg be langrijk om ervaringen te kun nen delen met lotgenoten, weet Medina. Ze kwam met andere patiënten in contact via de bij eenkomsten van "Herstel in ba lans". Hier kon zij vrijuit praten met mensen die uit eigen erva ring weten wat kanker betekent. "Dat was erg belangrijk", vertelt Medina, want hoewel haar fa milie haar voortdurend bijstond begrepen zij toch sommige za ken minder goed dan haar lot genoten. "Toen ik te horen kreeg dat mijn kanker niet erfelijk bepaald was begon de groep te klappen want dat betekende dat mijn kinde ren niet erfelijk belast zijn." Samen met tien andere kanker patiënten tekende Medina haar belevenissen op in het boekje 'Op Weg naar Kleur.' "In de praktijk blijkt dat de nazorg aan kankerpatiënten vaak niet ge structureerd en te beperkt is. Wij willen met het boekje laten zien dat er wel mogelijkheden zijn om met lotgenoten in con tact te komen." De verhalen in het boekje zijn zeer divers maar één ding hebben zij gemeen: de behoefte om de ervaringen met elkaar te delen. Medina is door haar ervaringen rijker geworden vindt zij zelf. "Ik ben intenser gaan leven en ik besef nu pas goed hoe ontzet tend kostbaar het leven is." Medina heeft samen met tien lotgenoten een boek geschreven over de strijd tegen kanker, foto: whk wetenschap dat zij er niet alleen voor stond. "Ik heb veel steun gehad van mijn familie en mijn gezin en als ik naar mijn kinde ren keek wist ik dat we de ge miste tijd later in zouden ha len." Boek Samen met tien andere kanker patiënten tekende Medina haar belevenissen op in het boekje 'Op Weg naar Kleur.Het boekje is te bestellen via opwegnaar- kleur@live.nl SCHIEDAM - Het werk van kunstenaar Kris Knook gaat over de mens, de menselijke imperfectie en kracht. In biblio theek Stadserf en Noord wor den fragmenten getoond van alledaagse dingen en gebeurte nissen uit de menselijke omge ving. Een deel van de tentoon stelling bestaat uit doornaaide foto's, waardoor emoties en ge dachten worden benadrukt. Te bezichtigen tijdens openingstij den van de bieb. SCHIEDAM - "Het is mij een raadsel", zegt Schiedammer Gerhard de Kok. De Slimme watering werd op 13 novem ber afgesloten terwijl van enige werkzaamheden geen sprake was. Een hoop stenen en een grondwerker, waren de enige stille getuigen. "In tussen ondervonden bewo ners een hoop narigheid en liep het verkeer vast. Met een betere coördinatie was dit niet gebeurd. Een week files zonder gedane werkzaam heden is belachelijk." Seance bij Harmonia SCHIEDAM - Spirituele ver eniging Harmonia houdt donderdag een seance avond onder leiding van Gerrit van Oorschot. De ver enigingsavond begint om 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Bmg aan het Bach- plein. Toegang 5 euro. Danssalon in de Erker SCHIEDAM - In wijkcen trum de Erker gaan zaterdag de voetjes van de vloer tij dens de danssalon. Wals, foxtrot, salsa en vele andere dansstijlen komen aan bod. Een iedereen is welkom. De entree bedraagt 2 euro. Donderdag 29 november geen koopavond

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 5