Aandacht voor jonge moeders 4,- 3f° www.zorgverzekeraars.nl GRATIS! Kerkdiensten December dure maand? Niet bij Tuyp! Gebakken pangafilet p.stuk 1,50 3 voor Geen tijd om te koken? Al onze fish en chips menu's TUYP'S VOLENDAMMER VISHANDEL Liesbeth List blijft dansen en springen met Glucon Combi Glucon Combi. Veerkrachtig in beweging. Schiedam: G&W Gezondheidswinkel Libra, Hoogstraat 15 Drogisterij Dessing, Hof van Spaland 32 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 28 november 2007 - Pagina 9 REGIO - De SP Statenfractie heeft aandacht gevraagd voor de omstandigheden voor jonge moeders en zwangere meiden. De partij vroeg Gedeputeerde Staten te onderzoeken hoe deze kunnen worden opgelost. Eva de Bakker, SP-woordvoerder jeugdzorg: "Gelukkig gaat het met veel zwangere meiden of heel jonge ouders met kinderen goed, maar er is ook een deel dat tus sen wal en schip valt. Een goed overzicht krijgen en houden van de bestaande problemen is essentieel." Volgens de SP kan de provincie de omstandigheden voor zwan gere meiden en jonge moeders verbeteren door gemeenten en rijk aan te jagen om met oploss ingen te komen. De Bakker: "Als we de handen ineenslaan kun nen we veel bereiken. Hulp, op vang, informatie en geschikte huisvesting, daar gaat het om." Een ruime meerderheid in de provincie steunt echter enkel de intentie en stemde onlangs tij dens de begrotingsvergadering toch tegen de motie. Volgens de SP is het een boven regionaal probleem en dus is er een rol voor de provincie. Alle collegepartijen; PvdA, WD, ChristenUnie/SGP en CDA wa ren het oneens met de SP. Al leen Groenlinks, D66 en de Partij voor de Dieren steunden de motie. Er is geen registratiesysteem maar schattingen spreken over 1300 jonge vrouwen in Zuid- Holland die voor hun 20 ste jaar hun eerste kind hebben gekre gen. Nog beneveld van de avond ervoor beent hij naar buiten, stapt in zijn auto en scheurt weg. Snel, haast, bijna te laat, shit oranje, gas d'r bij en oeps bijna een zebraganger geschept,.... nou ja jammer dan. Met drukkende oog leden en een bonzend hoofd zit hij niet veel later achter zijn bureau terug te denken aan de gezellige avond van gister en de vele lege flessen met bijhorende nasmaak deze ochtend. Hij voelt zich ellendig, de koffie smaakt niet en hij weet dat dit een lange zware dag wordt. (Foto tekst: Gert Jan van Noorden, www.showdesign.nl) Kerkdiensten 2 december Protestantse Kerk Schiedam: diensten om 10.00 uur Grote Kerk: ds.M. Russchen (SOW). Bethelkapel: ds. G. Nagel, Delft (ST). Dorpskerk: ds. J. v.d. Peppel. De Ark: ds. W. v.Wieren. (Magn.Deikerk gesloten: zie Grote Kerk). In de Stjan de Doper - Visi- tatiekerk, wordt dit weekend de le Adventszondag ge vierd met een dienst van woord en communie, voor gegaan door Pastor Iidwien Meijer. Zaterdag 17.00 uur met muzikale begeleiding van Nel de Heer, zondag 10.30 uur met samenzang O.I.V. Netty Dijkstra-Geuze. Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. A. Ste- houwer. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 en 16.30 uur, voor ganger Ds. F.H. Blokhuis. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is mw. Ds. D. Peters. Bij de Herst. Herv. Ge meente zondag om 10.00 uur een dienst in het Accent College, voorganger Ds. LD. Burger, om 17.00 uur in de Grote Kerk, voorganger Ds. L.D. Burger. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, voorganger vicaris D. Verba kei. zondag om 10.15 uur Ge zongen Hoogmis, predikatie vicaris D. Verbakei. (lekkerbek, mosselen, pangafilet en kibbeling) Bestel tijdig uw verse vis en salades voor de feestdagen. Heel graag tot ziens levert u uitsluitend 1e kwaliteit Plein Laan van Bol'es, Schiedam consumentenwegwijzer voor het regelen en verzekeren van zorg Vanaf I januari 2008 gaat er wat veranderen binnen de zorgverzekering. Speciaal voor consumenten heeft Zorgverzekeraars Nederland - de brancheorganisatie van zorgverzekeraars - een online wegwij zer ontwikkeld over het regelen en verzekeren van zorg: www.zorgverzekeraars.nl. De website geeft ook informatie over de wijzigingen en de mogelijkheden om van zorgverzekeraar te wisselen. Vanaf I januari 2008 vervalt de no claim. Daarvoor in de plaats geldt een jaarlijks verplicht eigen risico van 150 euro per persoon. Daarnaast gaat de leeftijdsgrens voor de dekking van tandheelkundige zorg van 18 naar 22 jaar. Verder wordt het basispakket uitgebreid met: - de anticonceptiepil; - extra uren kraamzorg; - de eerste acht zittingen bij de eerstelijnspsycholoog; - de op genezing gerichte geestelijke gezondheidszorg. Wie wil overstappen naar een andere zorgverzekeraar moet de huidige verzekering vóór I januari 2008 opzeggen. U hebt tot I februari 2008 de tijd om u aan te melden bij een nieuwe zorgverzekeraar. Uw verzekering gaat in met terugwerkende kracht per I januari 2008. Naast meer informatie over de wijzigingen en overstappen geeft de website praktische en algemene informatie over onder meer het regelen van zorg, vergoedingen, gezondheid, wet- en regelgeving en kwaliteit van zorg. Ook biedt de website contactgegevens van zorgverzekeraars en zorgkantoren en relevante (zorg)links. Glucon Combi is al vele jaren één van cfe best verkochte gewrichtenformule van Nederland. Om dit succes te vieren, is dit gezondheidsproduct voor uw gewrichten nu tijdelijk extra voordelig geprijsd glucosamine chondroïtine 'Lopen, dansen, springen, staan... Wanneer ik in het theater optreed, zijn mijn gewrichten heel belangrijk voor me. Naast veel bewegen en gezond eten, neem ik twee tabletten Glucon Combi per dag. Ik wil namelijk nog vele jaren blijven toeren langs de theaters. Daarom geef ik dagelijks ook veel aandacht aan mijn gewrichten.' DE PLUSPUNTEN VAN GLUCON COMBI: Kan een factor zijn bij de aanmaak van kraakbeen in de gewrichten Bevat per dagdosering 1500 mg Glucosamine en 500 mg Chondroïtine Met ondersteunende vitamines en mineralen Voor o.a. rug, schouders, knieën en voeten Bij aankoop van Glucon Combi 60 tabl.(€ 31,50) ontvangt u 60 tabl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 9