Radeloos de feestdagen tegemoet 3 •S: - X/»- ^3 ï- Grote kerk steekt kaarsen aan Assepoester, maar dan and in Schouwburg Rotterdam Drinkgelach heft kerstlied aan in Jenevermuseum Circus •- t 'w/ï V ;7>. V Het gaat sneeuwen in de Kathedraal De shaolin monniken treden op in het kerstcircus van 21 totl 30 december in Ahoy Dé Agenda bmLjhhhbiMkJMI IJspret op het Stadserf SCHIEDAM - De schaatsen kunnen weer uit het vet. Don derdag gaat namelijk de over dekte ijsbaan op het Stadserf in Schiedam open. Sfeer, gezelligheid, een winterse versnapering en natuurlijk lek ker schaatsen. Het Stadserf werd vorig jaar niet voor niets verkozen tot leukste ijsbaan uit de regio. De opening vindt plaats om 17.45 uur met een op treden van de dieren uit de Fa beltjeskrant, waaronder Mijn heer de Uil en Willem Bever. De vereniging Rijnland geeft een demonstratie kunstschaatsen. Daarna mag iedereen zelf zijn schaatskunsten uitproberen op het gladde ijs. Ook op het terras is het goed toeven met een drankje of winterse hap. De ijs baan is tot en met zondag 6 ja nuari geopend. Dat betekent drie weken ijspret met onder meer de Kerstman, kinder- schminken, muzikale thema avonden, een kinderdisco, braadworst en kinderknutselen. J.4 v&a. 1* I m V' 'V Rop Janze en Bazz nemen de feestdagen op de hak in Decemberbeest. VLAARDINGEN - Over de feestdagen wordt heel wat afgemopperd. Boodschap- penstress, flauwe surprises en mislukte oud&nieuw- feestjes. Alles afzeggen is ook saai. De oplossing: vier Sinterklaas, Kerst en Oud&Nieuw op een avond. Dat is kortweg de boodschap van de voorstelling December beest door cabaretier 'Rop Jan- ze uit Bovenkarsel' en midti-in- strumentalist Bazz. "Mensen worden steeds assertiever maar het familiediner afzeggen of je vrienden laten zitten op oud jaar, dat durven de meeste toch niet." En dus wordt het weer tanden knarsen om die flauwe surprise terwijl je zelf zo je best had ge daan, hoogdravende verhalen aanhoren aan de kersttafel, of met de grootste moeite een vro lijk gezicht trekken op een feest je terwijl buiten het vuurwerk knalt. "December maakt het beest in de mens los. Vraatzucht, jaloe zie, hoogmoed.het lijkt wel of de zeven hoofdzonden zich vooral doen gelden op en rond de kerstdagen. Toch een chris telijk feest bij uitstek", merkt Rop Janze op. Als afsluiter een goed voorne men uit de show: Positief mis lukken. "We rennen tegenwoor dig allemaal achter een target aan. Dan kan het een verade ming zijn om gewoon iets te la ten mislukken en daar dan ook Het drinkgelach in het proeflokaal van het Jenevermuseum staat zondag in het teken van de Kerst. foto:pr SCHIEDAM - In het Jenevermuseum in Scliiedam wordt zondag een speciale kersteditie van het drinkgelach ge houden. Worden er normaal gesproken vooral drinkliederen, evergreens en zeemansliederen in het Jenevermuseum gezongen, dit keer heeft de vereniging van vrienden ook kerstliederen op het pro gramma staan. Ook het proeflokaal waar de happening plaats vindt is helemaal in kerstsfeer. Het Drinkgelach is een preten tieloze combinatie van ongedwongen samen zingen in combi natie met een glaasje jenever of een andere versnapering. Voor de komende aflevering van dit typisch Schiedamse evenement staan er zowel Nederlands- als Engelstalige kerstliederen op de rol. Iedereen is vanaf half drie welkom in het Jenevermuseum aan de Lange Haven. De toegang tot het Proeflokaal is gratis. SCHIEDAM - In de Grote Kerk van Schiedam wordt zondag 16 december de traditionele Kerst zang bij Kaarslicht gehouden. In de verwarmde kerk zal er veel samenzang van de bekende kerstliederen zijn, koorzang door Vocalis St. Jan en The New Life Singers en orkestspel door de Muziekvereniging Harpe Davids. De nieuwe dominee van de Protestantse Kerk Schie dam, ds. Marjolijn Russchen, houdt een korte kerstoverden king. De aanvang is 17.00 uur, de deuren gaan 16.30 uur open en de toegang is vrij. Wel zal er worden gecollecteerd voor de onkosten. Om 16.20 uur krui nen mensen met een rolstoel of rollator al via de zij-ingang aan de Lange Kerkstraat de kerk Samenzang in een sfeervol verlichte Grote Kerk in Schiedam, binnen komen. foto: roel dijkstra nog blij mee te zijn." Kaarten Decemberbeest is 14 december te zien in Zorgcentrum de Meerpaal, aan de Willem de Zwijgerlaan 2 in Vlaardingen en is voor iedereen toegankelijk. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten a 10 euro reserveren bij secretari aat Cultuurkring, tel 010 - 40913 31. Senioren die geen passend vervoer hebben, kunnen con tact opnemen met het secretari- VLAARDINGEN - De Kathe draal opent zaterdag de deuren voor Afterschool. Om het jaar 2007 spette rend af te sluiten, staat het feest in het teken van de Kerst. Een sneeuwkanon wordt ingezet om daar een witte Kerst van te maken. Kortom, tover je haarkapsel om in een kerstboom, hang de meest bling-bling kerst ballen aan je oren en kom de 15e naar de Early X-mas edition. Kaarten kosten 6 euro in de voorverkoop en 10 euro aan de deur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27