Theater Wintersale Wie van deze vrouwen huilt bij de Titanic? Drie maal liefde en passie voor Fado i i I Lachend het jaar uit Chocomelk, oliebollen en theaterkaartjes Fabeltjeskrant opent ijsbaan de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 12 december 2007 - Pagina 30 £F Cameretten winnaar Vincent Geers treedt zaterdag 29 december op in Fords theater aan de Schie met Comedy Explosion. Hij verzorgt de avond samen met Jasper Valstar en Jim Speelmans. Op zaterdag 29 december is het de hele dag feest in Fords Theater aan de Schie. Het theater opent om 10.00 uur voor iedereen haar deuren voor een spectaculaire Wintersale. De foyer is gehuld in winterse sfe ren en er is warme chocolade melk met oliebollen verkrijg baar. De kassa is deze dag geo pend van 10.00 tot 17.00 uur en men kan terecht voor spette rende aanbiedingen van theaterkaarten voor voorstellin gen van januari tot en met mei 2008. Op diverse voorstellingen worden kortingen gegeven van 5 of 10 euro. Iedereen die deze dag een kaartje koopt, maakt bovendien kans op twee vrij kaarten voor de premièrevoor stelling The World Goes 'Round op 10 maart 2008 met Jon van Eerd en Mylène d'Anjou of voor de cabaretvoorstelling van Jo- chem Myjer die volgend theaterseizoen in Fords Theater ad Schie te zien is. Niet alleen kan men terecht voor de Wintersale aanbiedin gen, ook zijn er rondleidingen door het gehele theater met na afloop een verrassende licht- en geluiddemonstratie in de zaal. Tijdens de rondleidingen krijgt men toegang tot deuren die normaal gesproken voor pu bliek gesloten blijven en de gids geeft de bezoeker informatie over de architectuur en werk wijze van Fortis Theater a.d Schie. De rondleidingen starten om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur en 16.00 uur en duren onge veer een uur. Ook is er vermaak voor de kinderen; meneer de Uil is de hele dag aanwezig en loopt rond in het theater. Alle kinderen kunnen met hem op de foto, die later te downloaden is op de website van het theater. Houdt de website www.theate- radschie.nl in de gaten. Op deze website zullen de aanbiedingen verschijnen. Toegang voor de Wintersale is gratis. Donderdag 13 december 2007 gaat Winterhart Schiedam weer van start. Met tal van activiteiten, waaronder een ijsbaan op het plein voor Fortis Theater aan de Schie. Om 17.45 uur wordt de ijsbaan spectaculair geopend. Mijn heer de Uil, Willem Bever en de andere dieren uit de Fabeltjeskrant begeven zich op glad ijs. Met drie nummers vol zang en dans geeft de volledige cast een voorproefje op de Fabeltjes krant Musical die vrijdag 8 februari 2008 te zien is in Fortis Theater aan de Schie. Drie singer/songwriters hebben een ding gemeen: de liefde en passie in him liederen. Fernando Lameir- inhas, Nynke Laverman en JW Roy willen dit graag met het publiek delen in Fortis Theater aim de Schie op vrijdag 21 december waar zij te zien zijn met hun voor stelling Fado Blue. Na twee succesvolle concerten in het Frits Philips Muziekcen trum hebben de drie muzikan ten besloten hieraan vervolg te geven. Ze gaan in het concert uit van hun eigen repertoire, maar staan open voor eikaars invloe den. De muzikanten worden begeleid door de muzikanten van Fenando Lameirinhas; An tonio Lameirinhas, Juan Pablo dobal en Liber Torriente. Nynke laverman timmert flink aan de weg met haar muziek. Zij was de afgelopen twee seizoe nen al in Schiedam en in ande re theaters te zien met haar pro gramma de Maisfrou. Fernando Lamerinhas is gebo ren in het Portugese Porto, maar woont al jaren in Neder land. Hij combineert de Portu gese Fado met Amerikaanse Blues en Jazz, de Kaapverdiaan- se Moma en traditionele Brazi- Nog een keer het echte leven Fado Blue. liaanse muziekstijlen. JW Roy kreeg halverwege de jaren 90 bekendheid als finalist van een singer-songwriter competitie bij de KRO en heeft sindsdien FOTO: l£0 VEGER een flinke carrière opgebouwd. Te zien op vrijdag 21 december om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Voor kaarten zie: www.theateradschie.nl. FOTO: ROGER NEVE Als het al zo leuk is om men sen te ontmoeten op MyS- pace, een baan te hebben op Second Life en virtuele seks via xxx.com, stel je dan eens voor hoe het zou zijn om echt mensen te ontmoeten, om echt te werken of het daadwerkelijk met iemand te doen. Claudia de Breij wil donderdag 20 december 2007 om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie, voor de virtuele wereld definitief be langrijker wordt dan de ech te, nog één keer met het pu bliek meemaken hoe dat ook alweer was, vroeger. Cabare tier Claudia de Breij, ook wel bekend als presentatrice van de televisieprogramma's 'Vara Laat' en 'De Wereld draait door', wil nog een keer met u meemaken hoe het vroeger was. Dat mensen in een zaal gingen zitten, dat ie mand op een podium gin gen staan en dat er dan Echt Dingen Gebeurden. Vroeger toen er nog geen ontmoetin gen en lunchafspraken plaatsvonden op second life, maar in het echte leven. Kaarten voor iClaudia zijn verkrijgbaar aan de kassa, (010) 2 467 467, of via www.theateradschie.nl. T5m/

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 30