2* Mondiale Muziek Manif estat1*^ *aterdag 8 decembei Workshop lT' een wereld van muz" A plaats vor «r «V 'f n» v Kerkdiensten dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 12 december 2007 - Pagina $7 Klaar voor het podium Deelnemer Huib leeft zich in tijdens de workshop. VLAARDINGEN - De ster en een bijtende jury ontbreken maar de ambities op de workshop Ik en het Podium zijn er niet minder om. In vier zaterdagen worden de musici van de zangschool van Tamara Obreskova klaargestoomd voor het po dium. Komende zaterdag vindt finale plaats in het Valkenhoftheater in Vlaar- dingen. Nu voor echt pu bliek! Terwijl de oudere bewoners van het wooncentrum Valkenhof in het cafeetje rustig een sigaretje roken, heerst in de theaterzaal een en al hectiek. De geluids man roep een paar aanwijzin gen door de microfoon, de pia nist neemt de begeleiding door terwijl een paar mensen op de stoelen voor het podium snel een boterham weghappen. Ta mara Obreskova, zangdocente en muzikaal leider van de pro ductie, beent dwars door de Ik en het Podium is een workshop die zangers en zangeressen voorbereidt op een optreden. In vier zater dagen wordt deelnemers ge leerd hoe ze zich moeten be wegen op het podium. De fi nale vindt zaterdag plaats met een optreden in het Val kenhoftheater in Vlaardin- gen. Kaarten kosten 15 euro. Voor meer info of reserve ringen bel Tamara Obresko va van zangopleiding Podi um, tel 06 42 10 90 36 zaal en stapt het podium op om de geluidsmonitoren te chec ken. Als sopraan heeft ze in gro te concertzalen door heel Euro pa gestaan. Nu probeert ze die ervaring door te geven aan de leerlingen van haar zangschool. "Als ik zelf moet zingen ga ik he lemaal op in mijn rol, kan zelfs dromen in die sfeer. Maar je moet ook de connectie zoeken met het publiek. Met een mooie stem red je het niet, je moet een verhaal vertellen." De deelnemers vormen een bont gezelschap: koorzangers, leadzangers van popbands, musicalspelers en operasterren in spé. Vier zaterdagen lang hebben ze met de Vlaardingse regisseur Ger van Veen geoe fend op wat wel en niet mag of kan op een podium. Eerst in Schiedam en de laatste twee bij eenkomsten in het Valkenhof theater, waar 15 december de spetterende finale moet plaats vinden. Het programma loopt van ope ra tot musical en blues. Een lied van de castraatzanger Farinelli wordt met evenveel verve voor gedragen als een nummer van Beyoncé. "Er wordt niet alleen gezongen maar er is continue iets te zien op het toneel. Ik noem het een muzikaal toneel stuk", vertelt Tamara Obresko va. Van Veen geeft een paar aanwij zingen. "Het podium is niet het probleem, het is meestal de zaal waar beginnende artiesten het benauwd van krijgen", lacht hij. "Ik zie het podium louter als een hulpmiddel. Je moet je er goed opvoelen en dat ding opwillen om te laten zien wat je kan. Als je daar staat, ben je een ster en zo moet je je dan ook voelen." In middag om de wereld SCHIEDAM - In één middag door drie werelddelen reizen. Dat kon zaterdagmiddag in wijkcentrum de Erker. Het reis- middel was muziek en dans, ge bracht door enthousiaste ama teurs. Daarbij werden de we relddelen Europa, Azië en Afrika bezocht. Vertrokken met een puur Ne derlands shantykoor, werden via Ierse muziek en dans (Celtic Wings), Schotland (doedelzak- muziek) en Duitland (accor deon) aangedaan. Daarna een tweetal Chinese dansen en de voor menig vakantieganger be kende melodieën van een Grieks "gelukkig koor". Prachti ge dansen uit Macedonië en Kroatië door Theatergroep Ra- dost, via een dansgroep uit Por tugal, Indiase muziek (Trisur), percussie uit Afrika van Kofi Ay- vor en tenslotte een wervelend "Carnaval in Rio"-optreden van het Braziliaanse Samba No-Pe, waaraan ook het publiek deel nam. Dat de ontmoeting tussen de verschillende culturen centraal stond, kon met name geconsta teerd worden in de zaal, waar talloze groepen voor of na hun eigen optreden plaatsnamen om hun medemuzikanten of -dansers te bewonderen. Hope lijk wordt volgend jaar de 3e editie georganiseerd. Maar ge zien het enthousiasme dat het organisatietrio Annelies Kars, Marcella Jansen en Edward Sparreboom van de Stichting Welzijn Schiedam ten toon spreidde, kan daar vast van worden uitgegaan. FOTO: CAROLINE STEENBERGEN Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerk diensten om 9.30 en 15.00 uur. 's Morgens is er een leesdienst en 's middags is de voorganger ds. AC. Uit slag. In de St. Jan de Doper - Vi- sitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, wordt dit weekend de li turgie verzorgd door de litur- giegroep. Zaterdag 17.00 uur met muzikale begeleiding van Netty Dijkstra-Geuze, zondag 10.30 uur met sa menzang o.l.v. Wim van der steen. In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een eucharistieviering met muziek. Voorganger is pastoor R. Kuypers. De zang wordt verzorgd door sopraan Ineke Leenders, met begeleiding door Nel de Heer. Om 11.00 uur is er een Engelstali ge eucharistieviering. Protestantse Kerk Schie- I dam: zondag 10.00 uur: iMagnalia Deikerk (SOW) I ds.M.Russchen m.m.v. Oos- tercantorij (ST). Bethelkapel: ds.W.v.d. Vegt Lutherse Kerk: ds.G. Scholten, Anna Paulowna. Dorpskerk: ds. J. v.d. Peppel. De Ark: ds. W. van Wieren. Grote Kerk 10.00 uur geen dienst (zie Magn.Deikerk). maar 17.00 uur Kerstzang bij Kaarslicht- samenzang, koorzang, Har- pe Davids e.a. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 en 16.30 uur. Ds. D.JA Brink zal in beide diensten voorgaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 37