Volvo C30 is topper op alle fronten Renault Kangoo klimt naar hoger niveau autojkriotoren Bagagereus van Skoda dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag 12 december 2007 - Pagina 39 De Franse merken geven de trend aan bij de compacte bestelauto's en daarvan af geleide personenversies. Renault is de eerste die de Kangoo volledig vernieuwd en daarbij heeft men de za ken serieus aangepakt Niet langer is het model geba seerd op het onderstel van de Clio, maar wordt nu dat van de Scénic gebruikt. Dat betekent automatisch een toename in lengte (+18 cm) en breedte (+15 cm). Op schouderhoogte is de auto zo breed geworden, dan op de achterbank voortaan probleemloos drie volwas senen kunnen zitten. Deze bank klapt in één beweging weg en vormt dan een vlak ke laadvloer. Het standaard bagagevolume van 660 liter is al gigantisch, na het neer klappen groeit de Kangoo zelfs tot 2.600 liter. Dat de auto zo breed is gewor den, merken we vooral in het weggedrag dat aanzienlijk dy namischer is geworden. De re latief hoge carrosserie helt be slist niet overdreven over in bochten. Verder heeft Renault eraan gewerkt om het geluids niveau terug te brengen en is de zichtbare kwaliteit er aan zienlijk op voorruit gegaan. Dat wordt onder meer duide lijk aan het forse dashboard dat van fraaie, zachte materia len is gemaakt. Toch heeft de Kangoo zijn no-nonsense mentaliteit behouden. De be scherming van de inzittenden ligt op hetzelfde niveau als bij de Scénic. Motorisch begint Renault met de 1.6 16V (110 pk) en later volgt een 8-klepper. Deze mo tor is tot behoorlijke prestaties in staat (170 km/u, 0-100 in 13 sec.), maar draait in de vijfde versnelling bij 100 km/u al meer dan 3.000 tpm. De forse buitenspiegels bieden een goed zicht, maar zorgen ook voor wat meer windgeruis. De 1.5 dCi komt er met 70, 85 en 105 pk, de laatste standaard met roetfilter. De prijzen star ten bij 17.695 euro voor de 1.6 16V Expression en 19.195 euro voor de 1.5 dCi 70 Authenti- que. Na de introductie van de Skoda Fabia hatchback eerder dit jaar, volgt binnenkort de Fabia Combi. Qua uiterlijk heeft de fabrikant het front grondig ten opzichte van zijn voorganger aangepakt en is de koets in de hoogte opgerekt. De nieuweling is na melijk 46 millimeter hoger en slechts 7 millimeter langer. Vooral de kofferruimte, die tegenwoordig een inhoud heeft van 480 liter en te vergroten is tot 1.460 liter, profiteert hiervan. De A-stijlen zijn, net zoals bij de hatchback, altijd in zwarte uitgevoerd, ongeacht de gekozen carrosseriekleur. Een afwij kende tint voor het dak behoort zoals bij de hatch back niet tot de mogelijkheden. Voor de aandrijving stelt de Néderiandse importeur een drietal benzinemotoren en twee diesels be schikbaar. De instapper moet het doen met een 1.2 liter 12V benzinekrachtbron, goed voor 69 pk. Een stapje hoger zien we de 1.4 met 86 pk. Natuurlijk, de motor moet serieus zijn best doen om het wagenge wicht van zo'n 1.100 kilogram voort te bewegen, maar al met al zet de Combi acceptabele prestaties neer. In 12,7 seconden snelt ie naar de honderd en de topsnelheid bedraagt 175 km/u. Over het wegge drag kunnen we kort zijn. Gezien de keuze in kracht bronnen haal je het niet in je hoofd om echt hard te gaan. Dus qua afstemming, voornamelijk gebaseerd op comfort, zit het wel goed. Tot slot beschikt de benzinetopper over een 1.6 met 105 pk. Aan het die selfront begint het programma met de 80 pk sterke 1.4 TDI. Het betreft een driecilinder met pompver- stuivers. In de praktijk een vrij rumoerige kracht bron, die de Combi in 13,7 tellen naar de 100 km/u loodst en topt bij 173 km/u. Meer power levert de 1.9 TDI met 105 pk en 240 Nm aan trekkracht. Prijzen van de nieuwe Fabia Combi zijn nog niet de finitief vastgesteld. Reken op een vanafprijs van zo'n 13.240 euro voor de 1.216V. De 4 cilinder Volvo C30 1.8 heeft de redactie weer verla ten en laat daarbij een zeer positieve indruk achter. Het totaalplaatje van deze nieuwe Volvo klopt. Het onderstel met onafhankelijke wielophanging rondom is heerlijk comfortabel, maar past ook bij een meer sportieve rijstijl. De auto heeft uitstekende stoelen met een voldoende lan ge zitting en prima ondersteuning. Ook achterin kunnen twee volwassenen goed zitten op de individuele zetels. Gelukkig is Volvo een merk dat durft te spelen met kleur, getuige de beschikbare rode vloerbedekking. Maar leg daar dan geen zwarte matten op! Het dashboard is in één oogopslag te overzien en dat komt deel omdat het geheel beslist geen wirwar van knopjes is. De zeker niet té zware Volvo heeft aan de 1.8 liter motor met 125 pk meer dan voldoende voor een top van 200 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 10,8 secondea De souplesse is over een breed toerenbereik groot en de motor is nooit en te nimmer rumoerig. Ook over het gemid delde praktijkverbruik van 1 op 12,2 hebben we geen klachten. Volvo past in de C30 een elec- tro-hydraulische stuurbekrach tiging toe die absoluut veel ge voel geeft en duidelijk is in de communicatie tussen wegdek en stuurwiel. Vanaf de bestuur derszitplaats is het overzicht naar alle kanten goed. De brede schouderlijn is prima in de spie gels te zien en ook het front is aardig in te schatten. Volvo is een merk dat in de ho gere marktsegmenten opereert, maar zijn producten altijd tegen schappelijke prijzen levert. Dat geldt ook voor de C30 die start bij 24.150 euro als 1.6 in de ba sisversie. Wie liever wat het ver mogen van de 1.8 heeft, is 25.850 euro kwijt. Natuurlijk zijn er vier uitrustingsniveaus waarbij de extra's van de Kine- tec 1.900 euro) met climate control en lichtmetaal hun geld beslist waard zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39