GO Pasfoto1 Betere verkeersinfo voor automobilisten KU M Rabobank s^cSI jfenotitTNttw Woom Kerstbingo Bijdorp Wijkvereniging Bijdorp Voor lingerie ftl spannende kerst- cadeaus gseRotterdam 'Hl», Autoservice Eigenraam Schadeherstel waardeherstel 4.50 EURO KORTING! Kerstmarkt fpftlUUARI Brui 18 dec. jan. GALL m GALL dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 12 december 2007 - Pagina 3 jeter leven SCHIEDAM De Kerstmarkt in de Grote- of St. Janskerk is heel populair bij het winkelende publiek in Schiedam. Lekker over dekt shoppen in echte kerstsferen met een hapje en drankje er bij Piet Jongepier van Decokay van Loenen stelt zijn kerststand in het teken van het goede doel. Hij wil zich inzetten voor een aantal kinderen met een handicap uit Ethiopië. Handicaps die in Nederland goed te behandelen zijn, zoals klompvoetjes en gespleten verhemelten. De stichting Alemachen staat onder Nederlandse leiding en vangt de kinderen tijdelijk op, zodat zij geopereerd kunnen worden. Zij krijgen scholing en worden ge opereerd in locale ziekenhuizen waarna zij weer redelijk gezond naar huis kunnen. Tijdens de kerstmarkt van 13 t/m 15 decem ber wordt naast een loterij, een grote fotocollage van de kinde ren verkocht aan de hoogste bieder. De Schiedamse midden stand stelde voor de loterij diverse cadeau's beschikbaar. gaat iedere cent die tijdens de "Ik hoop dat zo een aantal kin- Kerstmarkt wordt opgehaald deren een kans krijgen op een rechtstreeks naar de kinderen, nieuw leven." SCHIEDAM - De stadsregio Rotterdam heeft met minister Eurlings van Verkeer en Waters taat overeenstemming bereikt over de opzet van de Nationale Databank Wegverkeersgege- vens (NDW). Met de gegevens uit deze databank kunnen weg gebruikers beter worden geïn formeerd over de verkeerssitu atie op het regionale en natio nale wegennet. De gemeente en de stadsregio Rotterdam waren al gestart met de opzet van een eigen' data bank, maar hebben de expertise en gegevens nu ingebracht in de NDW. Op die manier is de stadsregio verzekerd van een goede koppeling aan nationale gegevens. De kwaliteit van de verkeersinformatie gaat daar mee flink vooruit. De gegevens uit de database worden ge bruikt om automobilisten te in formeren over de verkeerssitu atie in de regio via onder meer de Dynamische Route Informa tiepanelen boven de snelwegen en in de stad en www.bereikba- reregiorotterdam.nl. Maar ook om de verkeersdoorstroming te beïnvloeden via bijvoorbeeld toeritdosering en regeling van verkeerslichten. De informatie voor de database wordt verza meld via meetpunten in onder meer het havengebied, de ge meenten Rotterdam, Spijkenis- se en Capelle aan den IJssel. Kerstvoorstelling Samenzang onder de kerstboom SCHIEDAM - Op donderdag om 19 uur worden de lichtjes ontstoken van de kerstboom op de grote Markt. Het pu bliek mag meezingen met jeugdkoor Reuzeleuk, har monieorkest Harpe Davids en mannenkoor Orpheus. Kerstmusical in de Teerstoof SCHIEDAM - Groep acht van de Sint Bernardusschool treedt zaterdag 15 december op in Theater de Teerstoof met de kerstmusical Lotte's Kerstcadeau. De musical is een eigen initiatief van de le rares Kim Lievaart. Alle kos tuums en decors zijn door de ouders samen met de lerares gemaakt. De kaartverkoop is inmiddels gestart. Er worden twee voorstellingen gegeven, namelijk om 15.30 uur en om 19.00 uur. Kaartjes kos ten 7,50 euro, bestellen bij Marja Umer, tel. 06 20 65 67 Bedenk je eigen kerstverhaal SCHIEDAM - Villa Impro komt zondag 16 december naar Jeugdtheater de Teer stoof met 'Ons eigen Avon tuur', een interactieve kerst voorstelling voor iedereen vanaf 5 jaar. Buiten is het donker en koud, binnen warm en gezellig! Daar bele ven de kinderen samen een geweldig spannend avon tuur. Misschien gaat het wel over de kerstman, of over een sneeuwhaas? Misschien komt er wel een bijzondere wens in voor of juist hele maal niet? Het wordt ter plekke verzonnen. Na de voorstelling mogen de kin deren kerstballen knutselen in de foyer. Deelname hier aan is gratis. Aanvang 14.30 en kaarten kosten 4,50 euro. Reserveren bij de VW. Kersteditie van het drinkgelach SCHIEDAM - Ook de Vrien den van het Jenevermuseum kan niet om de Kerst heen. Op zondag 16 december wordt een speciale kerséditie van het Drinkgelach gehou den in het proeflokaal. Naast de zeemansliederen en ever greens staan ook kerstsongs op het programma. Aanvang 14.30 in Het jenevermuseum en toegang gratis. Kerstmatinee Mannenkoor Orpheus SCHIEDAM - Het kerstmati nee van Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus klinkt weer als een klok. Be kende en minder bekende kerstliederen worden ten ge hore gebracht. Naast het mannenkoor zal medewer king worden verleend door het kinderkoor van de Vrije School te Den Haag. Als so liste treedt sopraan Orslya Kirkósa op. Orgel en Piano begeleidingen worden ver zorgd door Bas van Houte en Loes van Hemert. Zaterdag 15 december om 15.30 in Li- duinabasiliek aan de Singel (kerk open om 15 uur) en dinsdag 18 december in de Jacobuskerk aan de Kerkweg 53 in Kethel. Aanvang 20 uur (kerk open om 19.30 uur). Toegang gratis. Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur r Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl zaterdag 15 dec. 20.00 uur kiengetal tombola - leuke prijzen! koffie - thee - hapjes Schietbaanstraat 32 Schiedam Bijdorp Info 010-4715544 DE EROTHEEK SCHIEDAM Rotterdamsedijk 411/413 W tel.: 010 - 4270424 W 1 www.erotheekshop.nl AHOY ROTTERDAM Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 0,45 p/m) of www.zesdaagserotterdam.nl Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (010) 462 20 22 vv.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk lm Spaanse Polder Bokelweg 100, Schiedam 0900-0167 www.alacar.nl 4 Stuks kleur of zwart-wit. Geschikt voor bewijs. FOT# Kijk op ■jpr W m www.fotoklein.nl voor een adres ■me m bij u in de buurt! Geldig van 12 t/m 16 dec. '07. Eenmalig Chablis Philibert Ducard 2006 I AC Chablis .avenue.nl Tel: 010-41133 Lijnbaanplein 155, Je droom wordt werkelijkheid *Öp dinsdagavond

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3