SWSMC leeft nog Ijsbaan gesloten Bram Rog alsnog verder bij Harga Huisman knokt terug Nostalgische wedstrijd van RKWIK's oude knarren Degradatiezorgen voor mannen en vrouwen DWS 'Cijfers nog niet blauw, maar lichtrood' 'Het ontbreekt ons aan vrijwilligers' Hermes DVS 125 jaar Waterweg Gatenkaas dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Donderdag 27 december 2007 - Pagina 10 REGIO- Het is duidelijk, dat RKWIK zijn laatste levensjaar zomaar voorbij wil laten gaan. Voordat in juli de fusie met HVO en HSC beklonken wordt, vie ren in park 't Nieuwelant de sentimenten nog even hoogtij. Om dat voor elkaar te krijgen wordt zelfs het Snerttoernooi, dat jarenlang op de eerste zon dag van het nieuwe jaar gehou den werd, even in de ijskast ge zet. Op zondag 6 januari viert RKWIK het nieuwe jaar met een wedstrijd tussen het huidige eerste elftal en een formatie RKWIK/All(Old) Stars. 'Nostal gie van de bovenste plank', noemt voorzitter Richard Krz- naric het. Het huidige vlaggen schip, zoals het bij de Wikkers heet, speelt dan tegen een for matie met nog niet zo oude knarren, zoals Pascal Vermeu len, Richard Smits, Flex Pfinz- ger, Robert Ducaneaux, Jeroen Ploeg en Guus van Adrichem en oude knarren als Hans van der Valk, Henk van der Bend en Al- bert Verhoogh. Het bestuur re kent erop nog heel wat namen van bekende veteranen aan de lijst toe te kunnen voegen. De wedstrijd, die wordt voorafge gaan door een wedstrijd tussen de jongste jeugd, begint om 14.30 uur. De laatste nieuw jaarsreceptie van RKWIK als zelfstandige vereniging met de laatste toespraak van de voor zitter is na afloop van de wed strijd tussen Nieuw en Oud. SCHIEDAM- De mannen en vrouwen van DWS hebben het moeilijk, In de zaalcompetitie delen de handballers in de hoofdklas se B de laatste plaats met PSV, terwijl de handbalsters na acht wedstrijden nog puntloos en dus hekkenslui ter zijn. Ventura's vrouwen staan met Quintus 3 op de derde plaats. De Ventura-heren staan (met 10 punten uit 10 wedstrijden) redelijk veilig in de middenmoot. SCHIEDAM - In de laatste se lectiewedstrijd, die vooraf ging aan het Nederlands kampioen schap veldrijden op zaterdag 19 januari reed Jeffrey Huisman (9) een wat ongelukkige wedstrijd en werd zesde. Direct na de start ging het namelijk meteen al mis doordat de hele meute te gelijk de eerste bocht in wilde en de koplopers onderuit gin gen. Huisman belandde in de achterhoede, maar vocht zich terug tot vlak achter de top-drie. SCHIEDAM - Bij Hermes DVS wordt al vooruit gekeken naar 2009 wanneer de voetbal-, cricket-, tennis- en squashclub 125 jaar bestaat. Nog niet bekend is of er dan weer, zoals bij een voorgaand jubileum (foto), een blauw-witte mannen diner is. DOOR GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Voorzitter Hans van Dijk snapt er geen snars van. 'Hebben we een jaarvergadering, waar we vertellen, dat het SWSMV nu redelijk voor de wind gaat, bellen mensen de krant om te melden dat het weer mis is met de club.' Niets van waar dus. 'Ze zullen mijn verhaal dus wel niet begrepen hebben. De klok en de klepel dus.' De derdeklas ser heeft eerder dit jaar finan cieel in de put gezeten, heeft over de rand van de afgrond ge leund, maar is dankzij een fi nanciële hulpactie, die een hal ve ton in het lege laatje bracht, weer aardig boven Jan. 'Nee, de cijfers worden nog niet met een blauwe pen geschreven. Laat ik zeggen dat de kleur nu lichtrood is. De situatie is wel heel wat be ter dan halverwege dit jaar. We gingen toen door een diep dal, maar we zijn goed bezig en klauteren langzaam overeind. Niet alleen financieel gaat het veel beter. Ook voetballend is het eerste bezig aan een op mars. Er is nu al vijfmaal achter een niet verloren.' En dat geeft de SWSMC-burger moed. 'We waren weer eens toe aan wat succesjes. Het is niet alleen een opsteker voor de voetballers, maar ook voor de mensen, die veel energie in de club steken.' Zelf is Van Dijk niet voor de sores weg gelopen. De redding heeft van hem en zijn mede standers veel inzet gevergd, maar, zegt hij, 'alles heeft zijn charme, ook als slecht gaat met de club.' REGIO - Donderdag brandden de lichten langs de landijsbaan van Maeslands Ijsvermaak. Dus werd er geschaatst. Hemels breed twee kilometer verderop was het donker in de kuil naast de Vlaardingsedijk in Maassluis. Sterker nog, niet alleen de lich ten op het ijsbaanterrein bleven gedoofd, zelfs stond er geen druppel water op het terrein, dat in de zomermaanden een voetbalveld is. Maassluizer Jaap van Hamburg, die de ijsbaan een heleboel ja ren geleden bijna eigenhandig aanlegde, moet zich hebben omgedraaid in zijn graf. Zelfs geen water! De enige landijs baan langs de Waterweg (Vlaar- dingen en Schiedam hebben hun baan opgedoekt) stond droog. Toch het is goed te ver klaren. Het ontbreekt de Stich ting Lickebaert, die het complex beheert, namelijk aan vrijwilli gers. 'Het zou er op neer komen, dat mijn vrouw, die onlangs aan de voet geopereerd is, en ik er alleen voor staan', vertelt Ab Verweel. Het zouden lange da gen worden, 'want voordat om half elf de baan open gaat, moe ten we alles klaar zetten en na de sluiting 's avonds om 11 uur alles schoon maken. Dat is wat te veel gevraagd van twee 65- plussers. Komt bij, dat we te maken hebben met allerlei nieuwe wetten en regels. Mijn vrouw heeft een horecadiplo- ma, maar het ontbreekt aan een persoon, die hygiëne papieren heeft. Wanneer we de kantine open gooien en er komt contro le, dan kunnen we de deur me teen weer sluiten en volgt een boete.' Verweel betreurt het, dat de ijsbaan niet open is. 'Het is voor het eerst sinds het ont staan van de baan. Wij hebben nooit verstek laten gaan. Wan neer er zich bij een volgende vorstperiode meer hulpkrach ten melden, garandeer ik, dat de baan wel open gaat.' DOOR GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Omdat Bram Rog ooit eens had geroepen, dat een trainer een houdbaarheid heeft van drie jaar, meende het be stuur van korfbalclub Harga, dat zijn tijd-van-gaan gekomen was. Daarbij had de clubleiding echter buiten de waard, in dit geval de spelers, gerekend. Die waren namelijk laaiend. Dat had Rog tijdens het ontslagge- sprek al min of meer aangekon digd. 'Op mijn vraag of de spe lersgroep erin gekend was, hoorde ik namelijk dat dat niet het geval was. Dan heb je nu een probleem, heb ik ze vervol gens voorspeld.' Dat kwam dus uit. 'Ik heb inderdaad iets over drie jaar geroepen. Maar dat geldt voor hoofdklassers en overgangsklassen In de tweede en derde klas, zoals bij Harga, zijn spelers in die termijn niet uitgeleerd. We waren ook niet op elkaar uitgekeken.' Waar an dere trainers dan na zo'n voor val hun conclusie trekken en gaan, was Rog bereid om weer aan tafel plaats te nemen. 'Ik ben niet kwaad geweest. Het was voor mij een onbegrijpelij ke beslissing, maar ik respec teerde het Ik blijf niet mokken. Toen ze later excuses maakten en zeiden, dat ze het niet zo slim hadden aangepakt, zijn we weer in gesprek geraakt.' Dat leidde uiteindelijk tot een 'deal'. Harga blij, spelers verguld en Rog blijft. 'We hebben de voorwaarden wat aangescherpt en zijn over eengekomen, dat ik binnen de club ook andere trainers ga be geleiden. Dat stond al in het ou de contract.' Verhagen blijft wel SCHIEDAM - In tegenstel ling tot zijn stadgenoot Cor van Hoeven verlengt Rene Verhagen zijn verbintenis met Excelsior'20 wel. De hoofdtrainer vertrekt, maar de andere Maassluizer heeft het naar de zin en blijft, tot genoegen van de spelers en de clubleiding, nog een jaar de rol van tweede trainer vervullen. Landelijke korfbalfinale VLAARDINGEN - Korfbal club Oranje Nassau helpt de bond op zaterdag 12 april bij de organisatie van het Ne derlands kampioenschap voor de nummers een en twee uit de landelijke B- hoofdklasse (14-16 jaar). Spaland heeft weer bestuur SCHIEDAM - De bestuurs crisis bij voetbalvereniging Spaland is voorbij. Onlangs dreigde voorzitter Berry An- tonissen met opstappen in dien er niet meer mensen de handen bestuurlijk uit de mouwen zouden steken. Hij voelde er weinig voor om de onderbezetting van het be stuur te blijven accepteren. In de onlangs gehouden ex tra ledenvergadering zijn alle problemen de wereld uitge holpen. Antonissen besloot daarop zijn mandaat te ver lengen. Rene Scheers blijft het secretariaat beheren. Fred Meerhof keert terug als penningmeester. Inmiddels heeft de club ook bekend ge maakt, dat trainer Peter van Gestel nog een jaar blijft. Axia turnt competitie SCHIEDAM - De eerste wed strijd van de turncompetitie van het rayon Delfland heeft de turnvereniging Axia een tweede (Floor van Tongeren) en een derde plaats (Ismay Roosloot) opgeleverd. De zusjes Chiara en Talitha Tjin hadden zich geplaatst voor de finale van het ringzwaai- en. Cltiara turnde een foutlo ze oefening en werd knap tweede. Talitha werd acht ste. Overige resultaten: Kyasha 't Zand turnde haar allereerste wedstrijd ooit en werd 10e. Selina Kocatepe en Kimberly Colijn werden 7e en 13e. Mi- cheÜe Butter, Gusta Altorf en Lois Meijndert turnden voor het eerst in de keuze-oefen stof. Het leverde een 13e, 16e en 19e klassering op. Made- Ion de la Haije en Vanity de Waard werden 8e en 11e. Kayleigh den Houting en Ta litha Tjin vielen in de klasse Jeugd niveau 10 net buiten de prijzen. Nog twee turnrondes SCHIEDAM - In februari en maart mogen de Axia-tum- sters nog een keer meedoen aan de volgende rondes van Delflands turncompetitie. Het totaal van de wedstrij den zal een eindklassering opleveren. Daarnaast zullen turnsters van de A-selectie op zaterdag 12 en zaterdag 19 januari deelnemen aan regiowedstrijden. Daar gaan zij proberen zich te plaatsen voor de voorronde van het NK. In hetzelfde weekeinde begint voor de jongens van de selectie het wedstrijdsei zoen. Hans van Dijk (hier samen met trainer Henk Salari) is optimistisch. FOTO: ROEL DUKSTRA De Harga-spelers willen trainer Bram Rog niet kwijt. SCHIEDAM - In Waterweg- Gatenkaas wordt de balans opgemaakt van de meest gepasseerde verdedigin gen. Hargasport/za gaat souverein aan de leiding. l.Hargasport/zo 6,41 (77 doelpunten tegen in 12 wedstrijden); 2.SVDPW 3,50 (42 in 12); 3.Victoria'04/za 3,33 (40 in 12); 4.Hargasport/za 2,90 (32 in 11); 5.DRGS 2,81 (31 in 11); 6 en 7. Deltasport en DV0'32 2,66 (beiden 32 in 12); 8 en 9. HBSS en FC Mozak ek 2,36 (26 in 11);

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 10