Woonplus Schiedam pleit voor gezamenlijke aanpak Ondernemingsplan Woonplus De diteGtife jen medèwèrkes van Wporiplus wensèn Sf e^n goed en gëzf nd Editie: December 2007 Contactgegevens Financiering van wijkaanpak Nieuwland blijft twistpunt Algemeen De koers voor de komende jaren Woonplus Schiedam Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010-2045100 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Huurders Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010 -2045103 (Stad) Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010-2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Woning kopen Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl WE Beheer T 010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Woonplus Schiedam betreurt dat het overleg met de gemeente over de finan ciering van het Wijk Actieplan Nieuw land nog niet is afgerond. Nieuwland is één van de 40 aandachtswijken van minister Vogelaar waarin extra moet worden geïnvesteerd. De uiterlijke datum voor het ondertekenen van de overeenkomst tussen de gemeente en het ministerie voor de financiering is 1 maart 2008. De onderhandelingen over de financiering van het wijkactieplan verlopen stroef vanwe ge een verschil van mening over hoe er geïn vesteerd moet worden. "Gemeente Schiedam heeft besloten dat investeringen op het ge bied van 'Wonen' geen onderdeel uitmaken van het Wijkactieplan, maar gaat er wel van uit 44 miljoen van ons te ontvangen", legt directeur-bestuurder Karin van Dreven van Woonplus uit. "Wij hebben enthousiast mee gewerkt aan het Wijk Actieplan Nieuwland en daarin ook al aangegeven flink in de wijk te willen investeren. Maar, voor ons is het een voorwaarde dat 'Wonen' niet uitgesloten wordt van het wijkactieplan. Investeren is voor ons iets anders dan een bedrag doneren aan de gemeente." Fysiek en sociaal Woonplus heeft voor het wijkactieplan zowel fysieke als sociaal-economische projecten aangedragen. "Voor het verbeteren van een wijk, moeten deze projecten hand in hand gaan", zegt Van Dreven. "In Nieuwland is er op fysiek gebied al veel gebeurd. Denk aan de grondige renovatie van Schuttersveld en de Dr. Kuyperlaan of aan het nieuwbouwproject Nieuwe Tuinen. We moeten op die manier de komende jaren aan het woningbestand blij ven werken. Denk bij de sociale projecten aan een project als 'Achter de voordeur', waarbij alle instanties in de wijk (scholen, artsen, maatschappelijk werk, de woningcorporatie) nauw samenwerken om gezinnen met pro blemen te ondersteunen. De werk-leerplekken waarmee Woonplus al is gestart, zijn een an der voorbeeld." Hoe nu verder? Van Dreven gaat er vanuit dat de gemeente en Woonplus samen het onderdeel 'Wonen' con creet in het wijkactieplan kunnen brengen: "We hebben al jaren een goede samenwer- Minister Vogelaar en Karin van Dreven (links) in gesprek met bewoners van Schuttersveld, mei 2007 king met de gemeente, bewoners en andere partijen in de wijken. De resultaten van die gezamenlijke aanpak zijn goed zichtbaar. On danks deze discussie gaan we gewoon door met de aanpak van de wijken in Schiedam. Vorige week zijn bijvoorbeeld de eerste palen geslagen voor het nieuwbouwproject Over Het Water. Daarnaast blijven we investeren om de leefbaarheid in de wijk te ondersteu nen. We zoeken daarvoor altijd de samenwer king met bewoners en partijen in de wijken. De bewoners en organisaties in Nieuwland zullen dus merken dat wat ons betreft de wijkaanpak gewoon doorloopt." In de afgelopen maanden is er hard gewerkt aan het Woonplus Ondernemings plan, een basisdocument waarin de koers voor de komende jaren is vastgelegd. Een eerste versie is begin december gepubliceerd en Woonplus vraagt haar klan ten en relaties daarop te reageren. Woonplus had al een aantal zogeheten strategische documenten voor diverse onderdelen van de organisatie, maar in het ondernemingsplan staan de hoofd lijnen voor de organisatie als geheel. "Het ondernemingsplan is een goede basis voor onze jaarplannen. Bovendien kunnen we met het plan beter bepalen of wat we doen ook overeenkomt met de koers die we willen varen", zegt Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus. "Ook anderen kunnen daarmee beter oordelen over onze werk zaamheden. Dat geldt voor onze Raad van Commissarissen, maar ook voor onze klanten en partijen met wie we samenwerken". Reageren Een samenvatting van het ondernemings plan is te vinden op www.woonplus.nl via de rode balk op de startpagina. Ook is het hele document daar beschikbaar. Wij stel len alle opbouwende kritiek en suggesties zeer op prijs. U kunt tot 15 januari 2008 uw reactie op het plan zenden via onder- nemingsplan@woonplus.nl. Let op: 31 december en 1 januari is ons kantoor gesloten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 28