r _U leze luisteren Theo Maassen in nieuwe Nederlandse thriller Samen met Dré Tien keer Twin Peaks Om te huilen... Gratis in spanning^ dé Weekkrant Het Nieuwe Stadbh CD/ DVD/ Fl LM Het allernieuwste project van producent J J. Abrams (bekend van succesvolle televisieseries als Alias en Lost) is er een waar over in Amerika behoorlijk ge heimzinnig wordt gedaan. Ster ker nog, totdat de trailer bij de film Transformers werd ver toond, was er vrijwel nog niets bekend over Cloverfield. Inmid dels is er wat informatie naar buiten gekomen en blijkt de film te handelen over een mys terieus monster dat New York aanvalt. Het verhaal wordt verteld van uit het oogpunt van een kleine groep mensen. Een ander op vallend punt is dat Cloverfield is opgenomen met homevideoca mera's waardoor er een zeer re alistisch beeld ontstaat van de chaos die het monster veroor zaakt in de metropool. Cloverfield wordt 24 januari verwacht in de bioscoop. FOTO: PARAMOUNT PICTURES Donderdag 27 december 2007 - Pagina 41 De totstandkoming van duetten tussen André Ha- zes en Nederlandse artie sten was onlangs uitge breid op televisie te vol gen. Zeer vermakelijk, zo ook deze bijbehorende cd. Daaruit blijkt bovendien maar weer hoe populair de volks zanger wel niet is in alle lagen van de bevolking. Er was al het succesvolle duet Blijf Bij Mij met Gerard Joling en het ont roerende Bedankt Mijn Vriend met Dreetje junior, maar Sa men met Dré telt nog wel meer pareltjes zoals Zij Gelooft In Mij (Met Xander de Buisonjé), Bloed, Zweet Tranen (met René Froger) of Uit Mijn Bol (met Paul de Leeuw). Verplich te kost voor de fan van het betere vaderlandse volkslied. Voor de liefhebbers van de mys- JKJ L terieuze Twin Peaks-serie is er 1Jjll. A JLf nu de Definitive Gold Box Edi- tion die bestaat uit maar liefst tien dvd's. Elke dvd begint met een menuscherm ondersteund met muziek uit de serie. Daar naast vallen vooral de veie in- teressante extra's van deze Gold Box op. Zo is er bijvoor- up, beeld A Slyce of Lynch (30 mi nuten) waarin regisseur David Lynch terugblikt op de serie met hoofdrolspelers Kyle MacLachlan John Wentworth en Madchen Amick. Verder onder meer fragmenten uit de talk show Saturday Night Live waarin MacLachlan te gast was, een bezoek aan het Twin Peaks festival in 2006, de video Fal ling van Julee Cruise, commercials en verwijderde scènes. De extra's van de eerdere Twin Peaks-releases ontbreken dan weer op deze definitieve uitgave, maar dan nog blijft er meer dan genoeg over om de kerstvakantie mee door te komen. Cabaretier Theo Maassen maakt de laatste jaren steeds meer furore op het witte doek. Na films als AmnesiA en Minoes is de boomlange Braban der nu te zien in de hoofdrol van de thriller TBS van regisseur Pieter Kuijpers (bekend van onder meer Van God Los). TBS vertelt het verhaal van Johan (Theo Maassen) die vastzit in een TBS-kliniek voor de moord op zijn vader en zusje. Zijn moeder is de enige die zijn onschuld kan bewijzen, maar zij is al jaren niet te berei ken. Als hij binnen de TBS-kliniek wordt overgeplaatst naar de Long Stay afdeling is voor hem de maat vol. Hij besluit te ontsnappen om op zoek te kunnen gaan naar zijn moeder. De politie is de ontsnapte TBS-er echter al snel op het spoor en in een wanhopige po ging aan hen te ontsnappen, gijzelt hij een meisje van 13 (Lisa Smit). Samen met haar begint hij de zoektocht naar zijn moeder. TBS wordt 24 januari 2008 verwacht in de bioscoop. FOTO: JAAP VRENEG00R COPYRIGHT: PUPKIN FILM. Deel vier van de horrorreeks Saw komt eraan. Vanaf 3 januari gaat het verhaal rond de sadistische se riemoordenaar Jigsaw en zijn bloeddorstige kompaan Amanda weer verder. Het tweetal mag dan inmiddels dood zijn, dat betekent nog niet het einde van de moord lustige spelletjes. Er duikt namelijk weer een nieuwe videoband op. Twee agenten van de FBI worden op de zaak gezet en proberen via de overgebleven spullen van Jig saw de puzzel op te lossen. De tijd gaat dringen als een politieagent ontvoerd wordt en er meerdere le vens op het spel blijken te staan. In Saw IV wordt duidelijk waarom Jigsaw tot zijn afschuwelijke daden is gekomen en wat er op zijn laat ste videoboodschap staat... Overi gens is inmiddels ook duidelijk ge worden dat met het vierde deel Saw nog niet is afgelopen. Integen deel, er zullen nog zeker een vijfde en een zesde aflevering gemaakt worden. foto: uons gate films Het debuut van Sunshine O'Don- nell kan op z'n minst een opmer kelijk boek genoemd worden. In Huil voor mij neemt zij de lezer mee naar een wereld die voor je gevoel helemaal niet bij onze cul tuur past. Toch speelt het verhaal zich af in een nog helmaal niet zo ver verleden en doen de rouw- klaagsters in het boek hun werk in een cultuur die heel dicht bij de onze staat. Weliswaar is hun werk in Amerika illegaal, maar de jonge Mem groeit er uit tot een veelge vraagd en goedbetaald rouwklaagster. Behalve een inkijkje in de wereld van rouwklaagsters, biedt Huil voor mij een beeld van een bijna voelbaar pijnlijke relatie tussen een moeder en een dochter. Van jongs af aan is Mem door haar moeder in de richting gedwongen van het enige dat ze ei genlijk ooit heeft geleerd. En dat alles op de golven van aan de ene kant uitgesproken haat en aan de andere kant de verwachting van liefde. Sunshine O'Donnell, Huil voor mij, is verschenen bij uitgeverij Mouria en kost 18,50 euro. Goed nieuws voor lezers die de jaarswisseling liever met een boek dan met feestvierende vrienden of familieleden door brengen. Met Stieg Larssons tweede thriller uit de Millenni um-trilogie is de kans groot dat zelfs het vuurwerk aan je voorbij gaat. Voor de lezers van deze krant zijn tien exemplaren van dit vuistdikke boek beschikbaar. De vrouw die met vuur speelde is spannend en brengt een aantal opmerkelijke karakters tot leven. Een geniale vrouwelijke computerhacker met het uiterlijk van een punk uit de jaren zeventig en een opvallende blon de reus zonder pijngevoel lijken wat beschrijving betreft misschien karikaturaal maar eenmaal ondergedompeld in het verhaal is er geen moment van ongeloofwaardigheid. Het boek gaat over moorden die het gevolg zouden zijn van mogelijke onthullingen rond vrouwenhandel. Gratis weten hoe? Sms dan WIN(spatie)PRODUCT(spatie)LARSSON naar 2121. Deelnemers ontvangen een sms'je a 40 cent re tour. Stieg Larsson, De vrouw die met vuur speelde, is ver schenen bij uitgeverij Signatuur en kost 19,95 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 41