Sjiek eten en drinken centrum Goede nachtrust blijft op Hoogstraat Gezellig shoppen in nieuwe jaar Werk aan de Winkel: subsidie voor particulieren Column Het gaat steeds beter Colofon FTl'iMMU, Het Nieuwe Stadsblad Dit is niet een loze kreet, maar keiharde realiteit. Het wordt tijd om dit steeds vaker te be- noemen, onder ogen te zien en gewoon aan elkaar en ie- dereen die het maar horen wil te laten weten. Ik ben er van overtuigd dat dit bijdraagt aan een verbeterd imago van onze binnenstad. Neemt niet weg dat we zeker ook nog oog moeten hebben voor alles wat nog gedaan moet worden om uiteindelijk te kunnen oorde- len dat het allemaal niet voor niets is geweest. Jarenlang hebben woorden, plannen, ideeen, de boventoon ge- voerd. Er gebeurde (te) weinig dat zichtbaar was. Zo'n situ- atie werkt negatief. "Eerst zien en dan geloven" is een veel ge- hoorde leus. Nu is er een zichtbare kentering. ]e ziet dat verschillende panden enorm zijn opgeknapt. Je ziet dat er weer nieuwe bedrijven, win- kels, zich vestigen. Je ziet dat de openbare ruimte, elke dag keurig wordt geveegd en schoongehouden, zelfs op zondag! Je ziet dat er meer mogelijkheden zijn om je fiets te parkeren. Ja, binnenkort gratis in de fietsenstalling. Je ziet en merkt, dat je in de ABC garage het eerste uur gratis kan parkeren en de daarop volgende uren aanzienlijk goedkoper uit bent. Jarenlang erover praten er mee bezig zijn, heeft uiteindelijk gere- sulteerd dat het gemeentebe- stuur en de gemeenteraad be- sloten hebben om bij de vele plannen die er nog zijn nu te voorzien van financiele mid- delen, zodat woorden nu da- den worden. Tot ziens en een gelukkig Nieuwjaar! Chris Coppens Bram De Vos Burchart voor het nieuwe onderkomen van De Vos Burchart op de Hoogstraat. Winkelen bij De Tuinen Pauline de Mare gaat de deuren op de Hoogstraat langs om eigenaren te overtuigen hun pand op te knappen. Ze heet Pauline de Mare en is samen met collega Ruud van Workum door de gemeente Schiedam aangetrokken om de vastgoedsituatie in de binnen stad te repareren. Het project, dat binnenkort onder hun lei- ding van start zal gaan, heeft de naam Werk aan de Winkel ge- kregen en zal vanaf eind januari gefaseerd worden ingevoerd. "Forse herstelinvesteringen in de binnenstad van Schiedam zijn hard nodig," aldus Pauline, "Projecten als Wonen boven Winkels en de Lifestyle regeling lopen nog steeds maar er is meer nodig om de boel vlot te trekken." Werk aan de Winkel beoogt een brede aanpak die particuliere investeringen wil stimuleren. De lopende projec ten zoals Wonen boven Winkels en de Lifestyleregeling maken daar onderdeel van uit. "We hebben het nu zo breed ge- trokken dat particulieren, bin- nen het gebied waar het om gaat (voorlopig Hoogstraat en de stegen naar de Lange Haven) voor allerlei zaken subsidies kunnen krijgen. Groot onder- houd, transparante rolluiken, schilderwerk, reclame en ver- lichting vervangen. Er is van al les mogelijk." Bovendien wordt er een gratis bouwkundig onderhoudsrap- port opgemaakt zodat eige- naars een inventarisatie kun nen opmaken van de werk- zaamheden die nodig zijn om het pand weer in goede staat te herstellen. Om het allemaal nog makkelijker te maken zullen al- le aanvragen via een loket lo pen. "Dan hoef je niet meer voor alle zaken een aparte aan- vraag in te dienen. Je kunt alle subsidies en vergunningen in een keer aanvragen." Ruud van Workum is bij het project betrokken omdat hij veel ervaring heeft opgedaan bij de particuliere woningverbete- ring in andere wijken van de stad. "Die opgedane kennis en ervaring willen we benutten." "We willen dat er flink gei'nves- teerd gaat worden in de winkel- panden in het centrum en dan vooral op de Hoogstraat en in het Broesveld. Het historische karakter van de binnenstad moet zoveel mogelijk worden behouden en ondernemers moeten weer vertrouwen krij gen." Pauline is ervan overtuigd dat deze aanpak resultaten zal opleveren. "Het project kent een actief en een passieve aan pak. Bij passief neemt men zelf het initiatief en bij actief komen we langs en wordt er zo nodig aangeschreven. Ik ga zelf bij de eigenaars en ondernemers langs. Echt van deur tot deur." Het budget voor subsidies be- draagt een miljoen euro. Eind januari volgt een uitgebreide voorlichtingscampagne. Marinka van der Velde staat al bijna negen jaar achter de toon- bank van De Tuinen. "We heb ben veel vaste klanten en ik weet meestal direct als mensen binnenkomen wat ze willen hebben." Marinka heeft de win kel in de loop der jaren zien groeien. "Mensen willen steeds meer gezonde tussendoortjes. Bovendien is de klant heel be- wust geworden en men let er veel meer op of een product mi- lieu- en diervriendelijk is." Sandy Eenhuizen loopt met dochtertje Pippa door de win kel. "Ze verkopen hier mooie verzorgingsproducten en bad- spulletjes en bovendien koop ik wel eens glutenvrije produc- ten." Sandy en haar dochter gaan binnenkort Nederland verruilen voor een ander land. "We gaan volgend jaar emigre- ren naar Australie. Dus voor ons geen koude winters meer!" Ellie Crouwel is al bijna 10 jaar bedrijfsleider van De Tuinen in de Nieuwe Passage. "Ik vind het nog steeds leuk. Het is iedere dag anders." Er komen veel ver schillende mensen de winkel binnengelopen. Vooral het zeer open karakter van de winkel no- digt erg uit om even te neuzen. Het assortiment loopt van bad- schuim tot protei'ne drankjes. Het team van Caf£ Sjiek zorgt ervoor dat de gasten zich thuis voelen in een van de oudste etablissementen van Schiedam. SCHIEDAM - Cafe Sjiek ligt op een van de mooiste locaties in Schiedam, naast het Zakken- dragershuisje. Op dit adres is sinds mensenheugenis een cafe gevestigd. Twee vrienden, Je- roen Zeeman en Vincent van Ardenen, staken vijf jaar gele- den al hun deskundigheid en creativiteit in en rond dit histo rische pand. In het cafe en bui- ten aan het water kan je genie- ten van een drankje en hapje. Je kunt ook prima eten bij Cafe Sjiek. De uitgebreide menu- kaart biedt voor elk wat wils. Als leuk extraatje kan je bij Cafe Sjiek een step huren, waarmee je op een sportieve manier de stad kan verkennen. Omdat zij uit hun jasje groeiden en de huur van het pand afliep moest de bekende beddenspe- ciaalzaak De Vos Burchart op zoek naar een nieuw onderko men. Deze werd een kleine honderd meter verderop ge- vonden in het oude onderko men van Intertoys. Bram De Vos Burchart kijkt terecht trots om zich heen want de verhui- zing en verbouwing van de bed- denspeciaalzaak op de Hoog straat 172 hebben scJiitterend uitgepakt. "We hebben alles eruit gesloopt," aldus Bram en het resultaat is een zeer ruime showroom waar bedden en ac cessories volledig tot hun recht komen. Winkelen wordt een klein feestje voor de bedden- klant. De Vos Burchart verkoopt alles op het gebied van bed- en badmode. "Een bed moet ge woon goed liggen dus bieden wij de mogelijkheid om het ma- tras om te ruilen." Service en klantvriendelijkheid staat bij De Vos Burchart hoog in het vaan- del. Niet voor niets kwamen zij op de vierde plek van de CBW onderzoek naar de beste bed- denspeciaalzaken. In deze jachtige maatschappij wordt ontspannen steeds be- langrijker en dus is een goed bed heel belangrijk. Voor een goed advies, een vriendelijke benadering en gedegen pro- ductkennis moet men bij De Vos Burchart zijn maar dat wis- ten de Sclriedammers al lang. Ook in 2008 wordt in de bin nenstad van Schiedam iede- re eerste zondag van de maand een koopzondag ge- houden. Op 6 januari krijgt het publiek weer de gelegen- heid om te shoppen, door het centrum te slenteren en eventueel een hapje te eten bij een van de vele leuke ho- recagelegenheden. Neem ook eens een kijkje op het Broersveld, waar een curio samarkt wordt gehouden. De winkels zijn zondag geopend van 12 tot 17 uur. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst: Marianne van Velzen Foto's: Roel Dijkstra en Marianne van Velzen Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten Woensdag 2 januari 2007 - Pagina 10 Schiedam Grote verbouwing in de binnenstad

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10