flossier kij ken lezen I u isteren Spoken uit een ver verleden In Rainbows ook op cd Psychologisch drama gebaseerd op Baarnse moordzaak EHBL Het Nieuwe Stadsdblad Gevalletje van eigen schuld? Briljant portret van Alzheimer Guido over 2007 CD/DVD/FILM AKTIN SIXSMITH leven en dood. van een Russische spion Stukken in kranten moeten korter en kor- ter. Voor een beetje on- derzoeksjournalistiek moet je tegenwoordig eerder in een tijdschrift zijn. Of in een boek, een boek van Martin Sixsmith. In Het Litvi- nenko dossier graaft Sixsmith op deskundi- ge wijze in het leven de met polonium ver- moorde Alexander Lit- H vinenko. Op de zieken- huisfoto, die de hele wereld over ging en die ook de cover van het boek siert, heeft Litvinenko bijna iets onschuldigs. Hoe- wel de moord daarmee niet wordt gelegitimeerd, laat Sixs mith zien dat Litvinenko een compleet leger van vijanden wist te creeren. Daarnaast volgt hij, aan de hand van veel ver- schillende getuigen, het spoor van het dodelijke gif temg. Hij maakt aannemelijk uit welke kringen de moordenaars af- komstig waren en hij laat zien dat de moord geenszins op zichzelf staat. Een indrukwekkend monument, waaruit blijkt dat er veel meer verschillende lijntjes tussen Londen en Mos- kou zijn dan je op het eerste gezicht voor mogelijk houdt. Martin Sixsmith, Het Litvinenko dossier, is verschenen bij the house of books, en kost 17,90 euro. In het Canadese drama Away From Her zien we Grant (Gordon Pinsent) en Fiona (Julie Christie) die al vele jaren getrouwd zijn. Nu zijn ze beide op oudere leeftijd en leiden een comfortabel leven op het platteland. Tot Fiona plotseling problemen krijgt met haar geheugen. Vastbesloten om Grant niet op te zadelen met haar problemen, laat ze zich opnemen in een rus- thuis. Daar wordt ze ech- ter verliefd op Aubrey, een andere patient. Away From Her, met onder an dere ook Olympia Duka kis en Michael Murphy, is vanaf 10 januari te zien in de bioscoop. Michael Ignatieff Reis naar het ongerijmde Uitgeverij Cossee heeft er weer een juweeltje van ge- maakt. Het al in 1993 geschre- ven Reis naar het ongerijmde van Michael Ignatieff heeft een uiterlijke verpakking ge- kregen die de inhoud hele- maal verdient. Want het boek is zoveel meer dan alleen een hele goede roman over Alz heimer. Ignatieff legt de ge- voelens en emoties bloot van twee broers die door de ziekte hun moeder als het ware steeds verder zien verdwij- nen. Daarmee is afscheid een belangrijk thema van het boek. Net als de moeder, keert met name de ik-figuur temg naar het verleden, waarbij hij zijn eigen jeugd herbeleeft en tege- lijk een ontroerend beeld geeft van zijn moeder en zijn va- der. Want hoewel de band met de vader nooit zo hecht was als die met de moeder, wordt hij door Ignatieff wel briljant geportretteerd. Michael Ignatieff, Reis naar het ongerijmde, is verschenen bij uitgeverij Cossee en kost 19,90 euro. Op oudejaarsavond 2006 keken meer dan 1,7 miljoen mensen naar zijn conference op SBS6. Na dit overdonderende succes komt Guido Weijers wederom met een show waarin hij in moordend tempo het jaar 2007 onder de loep legt. Het gaat van de hak op de tak en wordt alom beschreven als De Oudejaarsconference nieuwe stijl. Als extra's zijn toege- voegd: 'deleted scenes', 'fotoshoot backstage', als ook tv- opnames achter de coulissen en Guido bij SBS6. Over Gui do Weijers schreef de Volkskrant al eerder: 'Je moet het lef maar hebben om als jong cabaretier de grote Youp van't Hek tot op zijn schoenveters af te branden.' Vanaf 8 januari in de winkel. uit zijn verleden. Zijn voor- nemen om de oude schuld Het epische drama The Kite Runner is gebaseerd op het beroemde boek 'De Vliege- raar' van Khaled Hosseini. Daarin draait het om Amir en Hassan die samen op- groeien in Kabul. Op een dag komt er op wrede wijze een einde aan hun bijzon- dere vriendschap. Amir en zijn vader viuchten naar de Verenigde Staten, waar ze een nieuw bestaan opbou- wen, maar Amir slaagt er niet in Hassan te vergeten. De ontdekking van een schokkend familiegeheim voert hem temg naar Af ghanistan, waar Amir wordt geconfronteerd met spoken jegens Hassan in te lossen sleept hem mee in een hui- veringwekkend avontuur. Regisseur Marc Forster, (Stranger than Fiction, Fin ding Neverland en Mon ster's Ball) brengt Khaled Hosseini's bestseller tot le ven met een zeer gevarieer- de internationale cast en crew waarin een opmerke- lijke groep niet-acteurs uit Afghanistan en Centraal- Azie samenspeelt met een ervaren internationale cast. The Kite Runner is vanaf 10 januari te zien in de bio scoop. Bloedbroeders is een op ware ge- beurtenissen gebaseerde, nieuwe Nederlandse speelfilm met onder an- deren Erik van Heijningen, Matthijs van de Sande Bakhuyzen, Derk Sten- vers, Sander van Amsterdam en Pier re Bokma. Een zwoele zomer in de jaren zestig. De 16-jarige Simon wil graag in de smaak val- len bij de steenrijke broertjes Amout en Victor van Riebeeck. Zo komt hij vaak over de vloer op het kapitale landgoed waar Ar- nout en Victor wonen. Ze luieren, tennis- sen, draaien plaatjes en dansen met Ar- nouts mooie vriendin Frederique. Op de zolder van de enorme villa houden ze on- dertussen hun maatje Ronnie verborgen, een kleine crimineel die op de vlucht is voor zijn vader en de politie. Zonder dat ouders of personeel ook maar iets door- hebben houdt hij zich daar schuil. Aanvankelijk vinden de jongens het allemaal wel grappig, tot Ronnie een last wordt en zij zelfs door hem gechan- teerd worden. Hoe komen ze van hem af? Bloedbroeders is een spannend psycholo gisch drama gebaseerd op de Baarnse moordzaak uit 1961. De film werd in 23 dagen opgenomen op diverse locaties waaronder 18e eeuwse Huys Ten Donck in Ridderkerk. Bloedbroeders wordt 10 januari in de bio scoop verwacht. FOTO: BFD FILM 3 2007/2008 Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 15 Hij was in eerste instantie alleen verkrijgbaar als download via de site van de band zelf. Wie het nieuwe Radiohead-album In Rainbows wilde binnenhalen mocht bovendien zelf bepalen wat hij of zij ervoor over had. Een revolutionaire aanpak die de Britten behoorlijk wat (gratis) publiciteit opieverde. Door alle ophef over deze nieuwe manier van cd's uitbrengen, zou je bij- na vergeten dat de inhoud wederom van ongeevenaard niveau is. Op In Rainbows bewijzen Thorn Yorke en zijn mannen maar weer es dat ze een genre op zich vormen en dat de liefhebber elke nieuwe plaat blind kan aanschaffen. Nu dus ook gewoon met hoesje verkrijgbaar in de winkel. F0T0: 2007 A-FILM DISTRIBUTION FOTO'S: UNIVERSAL INTERNATIONAL PICTURES PARAMOUNT VANTAGE.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 15