ISH: van breakdance tot videokunst Profiteer noa t/m 6 ianuari '08 w?JiI |^SS^EEIN^ 499- 349- Accessoires Kleding 349- 199- 8) hangen?! Rotterdam E-a™ HB Het Nieuwe Stadsblad Wonderbaarlijke decors en mooie kostuums In vuur en vlam - voordeel!!! Topmerken Showroom- modellen ook coll. 08 Fortis Theater aan de Schie ver- welkomt alle liefhebbers van klassiek ballet bij de wereldbe- roemde balletvoorstelling De Notenkraker. Het populaire bal let waarvoor Pjotr Iljitsch Tsjai- kowski de muziek maakte en Marius Pepita de choreografle. Zij deden dit in opdracht van het beroemde Bolshoi Theater aan het eind van de negentien- de eeuw. Het werd een ballet vol spectaculaire pas de deux, een vervaarlijke strijddans, een exo- tische Spaanse dans, de bloe- menwals en tientallen adembe- nemende solo's. De Notenkra ker is een levensecht sprookje dat verhaalt over Klara, een klein meisje dat onder de kerst- boom een cadeautje van haar stiefvader vindt. Het blijkt een pop in de vorm van een noten kraker. Klara neemt de pop mee naar bed en in haar droom komt al haar speelgoed tot le- ven. In de droom voert de no tenkraker een leger van tinnen soldaatjes aan, die de strijd aan- gaat met de valse muizenko- ning. De strijd wordt gewonnen en na zijn overwinning neemt de notenkraker Klara mee naar het Snoepgoedrijk. Maar voor er snoepgoed, thee en bloemen klaarstaan moeten zij de kou en vorst trotseren. Het ballet wordt gedanst door de Staatsopera van Tatarstan, die het kerstver- haal en de winterse sfeer neer- zetten in een sprookjesachtige belichting. Met honderden spectaculaire kostuums, won derbaarlijke gedaanteverwisse- lingen en oogverblindende de cors. Het publiek kijkt zijn ogen uit met levensgrote mechani- sche muizen, een prachtige sui- kerfee, een oneindig groeiende kerstboom en schaatsers op het podium. De Notenkraker is een waar spektakel voor jong en oud. De Notenkraker is dinsdag 8 januari om 19.30 uur te zien. Meer info en reserveren: www.theateradschie.nl. Spectaculaire stunts op ska tes, street- en breakdance, funsports, videokunst, mar tial arts, acrobatiek, rap, en live gescratchte muziek van een DI maken deel uit van de voorstellingen van ISH. Een jong theatergezelschap dat een begrip is in theater- land en het clubcircuit. In de voorstelling Stylish neemt de jongste lichting van ISH het publiek mee door verschillende tijdperken. Ieder met zijn eigen stijl in kleding, dans, denken en doen. ISH laat zich inspireren door disciplines van de straat, uit de underground, de dans, extreme sports, tv, film, muziek en de meest uiteenlopende cul- turen. Door disciplines te com- bineren die niet eerder in het theater te zien waren, ontstaan er voorstellingen vol cross overs, waarmee ISH in binnen,- en buitenland te bewonderen is. ISH heeft haar basis in Am sterdam: het ISH Institute. Bij het ISH Institute kunnen jonge- ren lessen en workshops volgen in alle disciplines die in de voor stellingen te zien zijn. De lessen worden in de meeste gevallen gegeven in de vorm van master- classes door de ISH-spelers zelf. Daarnaast worden er works- In de voorstelling Stylish neemt ISH het publiek mee door ver schillende tijdstippen. foto: pr hops, schoolprojecten en de mo's op locatie door heel Ne- derland gegeven. Zaterdag 12 januari 2008 om 19.30 uur is ISH te zien in Fortis Theater a.d Schie met de nieuwste lichting ISH talent in de voorstelling Sty lish. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.theateradschie.nl of via (010)2 467 467. Operette De Graaf van Luxemburg De vrolijke operette Der graf von Luxemburg werd 100 jaar geleden geschreven door Franz Lehar en verhaalt over zangeres Angele Didier en haar bewonderaar, vorst Basil Basilowitsch. Er wordt gefluisterd over een huwe- lijk, maar Angele is niet van adel en mag niet met de vorst trouwen. Als oplossing bedenkt de vorst een schijnhuwelijk tus- sen Angele en Rene, de straatarme graaf van Luxem burg. Voor een fors bedrag trouwt hij geblinddoekt met Angele. Tijdens de afscheidsbijeen- komst van Angele is Rene aanwezig en hij is op slag verliefd, zonder te weten dat hij met haar getrouwd is. Hij zoekt contact en de vonk slaat over. De operette wordt uitge- voerd door de Roemeens Nationale Opera Timisoara en is op woensdag 9 januari 2008 om 20.15 uur te zien in Fortis Theater a.d Schie. Een voorstelling met lyrische passages en stormachtige muzieknummers. Vooraf- gaand aan de voorstelling wordt om 19.00 uur een in- leiding gegeven. Kaarten voor de inleiding en voorstelling zijn verkrijgbaar aan de kassa, telefoorlnum- mer (010)2 467 467. nou weer. •im aanmjjnfiets M tot issessbhsb Rotterdam en Den Haag iedere zondag geopend! www.megabike.nl Burg, van Walsumweg 2 De Notenkraker Het wereldberoemde sprookjesballet de Notenkraker is dinsdag 8 januari om 19.30 uur te zien in Fortis Theater aan de Schie. Een prachtig kerstverhaal in winterse sferen met schitterende pas de deux, een bloemenwals en vele solodansen. foto: pr Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 36 Sprookjesballet Al elf jaar lang deelt Rapal- je de Keltische muziek met het publiek. Vrijdag 11 ja nuari om 20.15 uur zijn zij te zien in Fortis Theater aan de Schie met Vurige Kelten II. compleet met tatoe- ages. middeleeuwse kilts en wilde haren. De mannen van Rapalje zien er ruig uit maar gezelligheid staat voorop. Rapalje is heer en meester op instrumenten als fiddle, gitouki. bodhran. theekist-bas. tin-whistle en highland pipes. Rapalje brengt niet aileen stoere liederen. maar 00k gevoeli- ge ballades en Keltische melodieen. UlTVERKOOP Grate partij Sparta Ion elektrische fietsen met en zonder derailleur versnelling, verder keuze uit honderden elektrische fietsen van alle topmerken nu ook metenorme kortingen! Nu o.a. de Sparta Ion City Seat met 70 km actieradius. Van 1999,- NU VQLUiC Merida Race ATB. Alleen tijdens de massale einde- jaarsdagen Van 999- Alle Loekie. Minimax Max2Bike kinderfietsen NUv.a. i GRATIS luxe handpomp SPARTA Sparta Apollo. Alleen tijdens de massale eindejaars dagen Van 499- NU Fietsen Let op kleding Hieronder slechts enkele voorbeelden: Gazelle stadsfiets. Van 699,- NU 399- Union elek. fiets. Van 1399, NU 699- Sparta elek. Cityseat Van 1999,- NU 999- Batavus hybride's. Van 1299 - NU 599- Sparta Moederfietsen. v.a. NU 349- Union Moederfietsen. v.a NU 349- Montego div. mod. Van 769 - NU 399- Loekie kinderfietsen. Vanaf NU 79- Kinderzitjes van 79,95 nu v.a. NU 20- Kom kijken voor nog veel meer winkel- 8 magazijnladingen vol! Bespaar nu veel geld. 0P=0P Grote keuze Sparta,Union en vele andere moederfietsen, kinderzitjes in vele kleuren 3 7 versnell. Nu vanaf a QWIC vouwfiets. Alleen tijdens de massale eindejaarsdagen. Normaal 199- NU 2 stuks voor Alle topmerken Professionele service garantie Beste prijs Groot assortiment accessoires Uitgebreide kids afdeling De grootste fietsboulevard van Nederland. Gevestigd aan het Oostplein, vlakbij Tropicana en het Havenziekenhuis. Mega Kids afdeling, Mega Outdoor afdeling met groot assortiment racefietsen, ATB, schoenen, kleding en toebehoren. Grote Shimano pro shop!!! Vrij. koopavond Iedere zondag geopend Ook vestigingen in Den Haag, Breda en Eindhoven. Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijswijzigingen en zetfouten voorbe- houden. Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt, OP=OP! OGiJkiSnr union Gazelle (Stv. BATAVUS (c) smmnno o/r/*/ve Btanchi koga miyata SPARTA aSOn* jc

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 30