Dikmakers en dieten op avondje afvallen KUINSTgilllTT Argos Zorggroep is u graag ook in 2008 weer van dienst! A Diego's plan: dokter worden V Rabobank V fcv Plan rgos roep gseRotterdam Argos Zorggroep wenst al haar clienten, medewerkers en relaties een mooi en gezond 2008! Werken in de zorg? Bel 0900-ARGOSZORG of 0900-274679674. Ook voor vrijwilligerswerk. i Het Nieuwe Stadsblad Zwerfhonden Schieten uit pure onmacht Op veel plekken in de wereld zijn zwerfhonden. Soms vormen ze een groot probleem en moeten er uiteindelijk drastische maatregelen worden genomen. Paula Verkroost zet zich in voor Turkse zwerfhonden. Het hondenprobleem is in Turkije zo groot dat men de honden zonder halsband na het toeristenseizoen afschiet. "Het afschie- ten van de honden gebeurt uit pure onmacht", vertelt Paula. Zij vindt overigens dat het allemaal wel wat humaner zou kunnen. In de Turkse plaats Bodrum kan men tegenwoordig drie maan- den per jaar een hond gratis laten steriliseren en in deze omge- ving zijn de afgelopen jaren ook een aantal dierenasiels ge- bouwd. "Er is een afspraak gemaakt met de plaatselijke restau rants dat zij hun etensresten naar het asiel brengen. Zo wordt ervoor gezorgd dat de beesten in ieder geval regelmatig wat kunnen eten." graag zien dat de honden niet uit hun natuurlijke omgeving worden gehaald maar ter plekke zouden worden opgevangen. "Een hond naar Nederland ha- len blijft een noodoplossing." SCHIEDAM - In het lijstje met goede voomemens staat afval len hoog genoteerd. Maar hoe maak je een keuze uit al die ver- schillende dieten. Het ant- woord op deze en andere vra- gen wordt gegeven op de the- ma-avond afvallen, die donder- dag 17 januari plaatsvindt in Bi- bliotheek Noord aan het Bach- plein. Gastspreker is Ivan Wolffers, wetenschapper en schrijver van Het Dikke Afval- boek. Het boek bevat alles over overgewicht en afvallen, en meer: van het ontstaan van ons westerse schoonheidsideaal tot het gevaar van een buikje, van de manier waarop de media en de voedingsindustrie ons be'fn- vloeden tot het verschil tussen modedieten en verstandige die- ten. Op humoristische toon be- schrijft Ivan Wolffers wat we onszelf aandoen, wanneer we ons werkelijk dik maken over onze omvang. Op 17 januari vertelt hij over de totstandko- ming van zijn boek en geeft hij praktische adviezen. Ook Sport- school SportfitLand Schiedam is aanwezig met informatie over de sportschool en gezond be- wegen. Ivan Wolffers signeert zijn boek in de stand van boek- handel Post Scriptum, waar ook andere boeken over afvallen zijn te vinden. De avond begint om 20.00 uur en de toegang be- draagt 5 euro. Wie heeft plek voor Tom en Jerry r SCHIEDAM - Tom en Jerry zijn twee broers die niet zon der elkaar kunnen. Ze loge- ren momenteel in dierente- huis Hargahoeve maar zoe- ken een nieuw huis. De broers zijn lief, aanhankelijk en ontzettend nieuwsgierig. Niet alleen zijn ze dol op aandacht, maar eten doen ze ook goed. Voor meer info over deze katers en andere dieren kijk op www.harga- hoeve.nl Begin sportief het nieuwe jaar SCHIEDAM - Wie het nieu we jaar sportief wil begin- nen, kan elke maandag van- af 9.30 uur een uurtje bewe- gen in wijkcentrum De Blau- we Brug. De cursus Sportief Bewegen start 7 januari en kost 22,50 euro voor tien les sen. Wie liever gaat badmin- tonnen kan elke dinsdag te- recht in de Blauwe Brug van 8.30 tot 12.00. De kosten be- dragen 22,50 euro per 10 keer. Voor meer informatie tel. 010-247 04 64. Jaar gratis rijden in Suzuki Swift SCHIEDAM - De fitness ke- ten Fit For Free verloot 31 ja nuari 18 keer een Suzuki Swift onder de leden. De winnaars mogen een heel jaar gratis rijden. Fit For Free is een van de grootste fitnes- sketens van Nederland met meer dan 100.000 leden. De keten wil naar eigen zeggen niet alleen veel energie ste- ken in het werven van nieu we leden maar ook voor be- staande leden iets speciaals doen. Vandaar de loterij. In oktober konden leden al ge- nieten op het Fit For Free Concert, waar onder andere Gordon optrad. Ook in 2008 zal Fit For Free weer nieuwe vestigingen openen, waar- mee het totaal aantal centra aan het einde van volgend jaar op minimaal 25 zal staan! Dus nog meer moge- lijkheden om te sporten voor slechts 2,29 per week. De vestiging in Schiedam is te vinden aan de Jan van Ga- lenstraat 11 Offermaaltijd in Blauwe Brug SCHIEDAM - Wijkwerk or- ganiseert samen met Jonge- renwerk voor woensdag 9 ja nuari een offermaaltijd. Jon- geren en hun vader/verzor- ger zijn vanaf 18.30 uur wel- kom in Wijkcentrum de Blauwe Brug voor een gratis maaltijd. Wel even opgeven. tel. 010-247 04 64. Danssalon voor 55plussers SCHIEDAM - 55Plussers die een avondje willen stijldan- sen, zijn zaterdag 5 januari welkom op de danssalon in wijkcentrum De Erker. De avond begint om 19.30 uur en wordt begeleid door Leo van Oudenaarden. De entree bedraagt 2 euro. Voor meer informatie: 010-426 77 67. 3 - 8 JANUARI 2008 Argos Zorggroep: Een heldere visie op professionele zorg. Word nu kindsponsor en steun het plan van een kind. Ga naar PlanNederland.nl ofbel 020 549 55 55. Plan. Voor de toekomst van een kind. Woensdag 2 januari 2008 - Pagina 3 lig bestaan Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hot van Spaland 46, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl Wij wensen u een voorspoedig 2008 Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 0,45 p/mj of www.zesdaagserotterddm.nl WGGGNGR huis-aan-huiskranten Schiedam: Verpleeg- reactiveringscentrum DrieMaasStede Zorgcentrum Frangois HaverSchmidt Hoogvliet: Geriatrisch centrum Breede Vliet Zorgcentrum Meeuwenhof Rhoon Zorgcentrum Klepperwei Poortugaah Zorgcentrum Hooge-Werf Vlaardingen: Zorgcentrum Soenda Zorgcentrum de Meerpaal Zorgcentrum de Wetering Maassluis: Verpleeg- reactiveringscentrum DrieMaasHave Zorgcentrum de Tweemaster Wij bieden ook Thoiszorg en hebben dagcentra in alle bovengenoemde gemeenten. Argos Zorggroep, Postbus 4023,3102 GA Schiedam, T (010) 4278199, info@argoszorggroep.nl, www.argoszorggroep.nl Gratis advertentie. i

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 3