Sportief Afslanken CweightWatchers* Inschrijven voor de januari-cursus Sport Fitness Dieetboek Inleverpunt: Stap 1beweging Stap 2: dieet Stap 3: meten Q/) Tino Hoogendijk de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad REGIO - De DCMR Milieu- dienst Rijnmond heeft tijdens de jaarwisseling enorm hoge concentraties fijn stof gemeten als gevolg van het afsteken van vuurwerk. De combinatie van vuurwerk en mist en nauwelijks wind zorgde ervoor dat de con centraties veel hoger waren dan in de afgelopen vijf jaar. Op alle meetpunten waren de concen traties gedurende de 'piek- uren' ruim boven de waarden van voorgaande jaren. De DCMR meet van minuut tot minuut de concentraties van fijn stof op een aantal meetpunten in de regio. Fijn stof is een verzamelnaam voor zeer fijne stofdeeltjes die de lucht verontreinigen. Bij inade- men kunnen deze stofdeeltjes tot diep in de longen komen. Dit jaar liepen de concentraties fijn stof zeer hoog op. Het hoogste uurgemiddelde werd gemeten op meetstation Hoogvliet. Het gemiddelde van het eerste uur van 2008 was 854 microgram per m3 (pg/m3). Vorig jaar was dit slechts 32 mi crogram. Op oudejaarsdag was er nauwe lijks wind en werden tempera- turen rond het vriespunt geme ten. In de loop van de avond ontstond mist. Toen het nieuwe jaar werd ingeluid met vuur werk, kwamen veel stofdeeltjes in de lucht. De stofdeeltjes hechtten zich aan het vocht van de mist, waardoor een nog dik- kere mist ontstond. Het Rijn- mondgebied werd hierdoor overdekt met een dikke stofde- ken (smog). Caleidoscoop Kerkdiensten In de Heilig Hartkerk (Gor zen) is er zondag om 9.45 uur een woord- en commu niedienst waarin mevr. Cor- ry Smits zal voorgaan. De zang wordt verzorgd door het Heilig Hartkoor. Om 11.00 uur is er een Engelstali- ge eucharistieviering. In de Frankelandkapel is zondag om 10 uur eucharis tieviering met als voorganger pater K. Veltman met me- dewerking van het Lidui- nakoor. Snoeien van klein fruit SCHIEDAM - In voor- lichtingscentmm de Groene Raat aan de Har- reweg worden op vrijdag 25 en zaterdag 26 januari weer snoeicursussen gege- ven. Deze keer is het onder- werp snoeien en opkweken van klein fruit. Aalbessen, zwarte bessen, dmiven en kiwi's worden besproken en gesnoeid. Op beide dagen begint de cursus voor 'begin ners' om 10.00 tot 12.00 uur en voor de 'gevorderden' van 13.00 tot 15.00 uur. Deelname aan de cursus is gratis. Aanmelden bij Chris Meering, tel. 010-631 2551. Sportief bewegen voor vrouwen SCHIEDAM - Op woensdag 16 januari begint de nieuwe cursus 'Sportief bewegen voor vrouwen' in SWS Wijk- centrum De Blauwe Brug. De les is van 9.00 tot 9.45 uur. De cursus kost 20 euro voor 10 keer. Opgeven bij het wijkcentrum. Kom naar de gratis informatie - bijeenkomst Holywijk, Zwaluwenlaan 478 Vlaardingen tel.: 010 - 474 94 50 Westwijk, Blois v Treslongstr. 151 Vlaardingen tel.: 010 - 460 02 60 GRATIS inschrijving t.w.v. 15,- bij Weight Watchers tegen inlevering van je dieetboek (of deze advertentie). Meer weten? Bel 0900-2040714 0,10 p.m.) ofkijk op www.weightwatchers.nl www.tinohoogendijk.nl Kom langs en neem je dieetboek of deze advertentie mee! Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 11 Vol fijn stof nieuwe jaar in Ben jij die moeder Die haar kinderen zo mist Waar de kleur rood Laat zien hoe heftig dit is Of ben jij die oma Gevoelens zo zacht Die liefst deze kinderen In een raze wolk van liefde zag Laat je misschien zien De vrouw die jij bent Die het blauw van harmonie In haar relatie herkent Of toch dat mens In al haar facetten Die een leven wil leiden In harmonie van haar kleuren Een schepsel omringt Door het wit van bescherming Koesterend de warmte Zo geel als de zon Draai de caleidoscoop Van het leven Zie hoe het kleurt In al zijn pracht Is dit wie jij bent Een veelheid aan kleuren Uitbundig of sober Gevormd door de zin van't bestaan Nellie Schild Dingen in gedichten. Dat is het thema van de Landeiijke Gedichtendag die op donderdag 31 januari wordt gevierd. Ook in Schiedam staat de poezie in de belangstelling. In samenwerking met de bibliotheek Waterweg publiceert Het Nieuwe Stadsblad deze maand wekelijks een gedicht-met-ding. Vandaag het gedicht van Nellie Schild met de titel Caleidoscoop. (Foto: Theo Reyman) Sportschool Tino Hoogendijk is al ruim 20 jaar succesvol met dit "afslank-programma"voor mannen en vrouwen in 3 stappen. De ideate combinatie: Voeding en beweging. U wordt begeleid door een team van dietisten en sport- leraren. In onze sportschool Holywijk woensdagavond 16 januari -19.30 uur In onze sportschool Westwijk donderdagavond 17 januari -19.00 uur Afslanken gaat niet vanzelf. Je moet er wat voor doen, maar je hoeft het niet alleen te doen. Het staat vast dat de combinatie van bewegen en goede voeding de beste resul- taten biedt op korte en lange termijn. U hoeft nu alleen nog maar de eerste stap te zetten. Het bewegings-programma zorgt voor: Het verhogen van uw stofwisseling Het verbeteren van uw figuur Het verlagen van uw vetpercentage Het verbeteren van uw conditie Het succes van het afslanken zit voor een belangrijk gedeelte in een verantwoord, uitgebalanceerd voedings- programma. De dietisten begeleiden u met persoonlijke voedings-adviezen, wekelijkse informatiebijeenkomsten en ondersteuning in verandering van eetgewoonten. Het doel van het voedingsprogramma is te streven naar gewichts- beheersing op lange termijn. Door middel van een aantal metingen wordt de begin- situatie bepaald wat betreft lichaamssamenstelling, bloed- druk en conditie, zodat u verantwoord aan de cursus Sportief Afslanken kunt deelnemen. Doorde begin en eindmeting kunt u tevens het behaalde resultaat aflezen. VERENtGING EXCLUSIEVf SP0RTCENTRA Eindelijk heb j echt iets aan "fl je dieetboek. i Schiedam Sporthal Margriet Nieuwe Damlaan 5 Wo 19.30 uur Bij voorkeur een half uur voor aanvang cursus aanwezig. Actie geldig van 2 januari tZm 16februari 2008. Vraag naar de overige voorwaarden. 0 90020A"071410

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 11