stadsregio.info www.stadsregio.info BEKENDMAKING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT 4- STADSREGIO I ROTTERDAM BEKENDAAAKINCEN ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Albrandswaard Barendrecht Bernisse Brielle Capelle aan den IJssel Hellevoetsluis Krimpen aan den IJssel Lansingerland Maassluis Ridderkerk Rotterdam Rozenburg Schiedam Spijkenisse Vlaardingen Westvoorne I BOUWEN AAN SAMENHANG r Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend dat de regioraad op 19 december 2007 heeft besloten: Subsidieverordening Jeugdzorg stadsregio Rotterdam 2005 Artikel I de Subsidieverordening Jeugdzorg stadsregio Rotterdam 2005 als volgt te wijzigen A. Artikel 1 begripsbepalingen wordt als volgt gewijzigd: Aan het eerste lid wordt toegevoegd een sub g luidende: HKZ-certificaat: Harmonisatie Kwaliteit Zorginstellingen -certificaat, afgegeven door een erkende certificatie-instelling die een contract heeft afgesloten met Stichting Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling in de Zorgsector. B. Artikel 13, eerste lid, sub h wordt alsvolgt gewijzigd: na "accountantsverklaring" wordt onder verwijdering van de punt toegevoegd: conform het protocol als opgenomen in bijlage 4 van de Regeling bekostiging Jeugdzorg. C. Artikel 18 eerste lid wordt gewijzigd en komt te luiden: 1. Het dagelijks bestuur kan een zorgaanbieder die in het bezit is van een HKZ-certificaat subsidie verlenen voor het uitvoeren van: a. een of meer zorgeenheden b. experimenten D. Artikel 21 wordt alsvolgt gewijzigd: aan het eerste lid wordt toegevoegd een vierde lid luidende: 4. De zorgaanbieder dient een bewijs te kunnen overleggen dat er voor de instelling een HKZ -certificaat is afgegeven. E. Artikel 28, eerste lid, sub h wordt alsvolgt gewijzigd: na "accountantsverklaring" wordt onder verwijdering van de punt toegevoegd conform het protocol als opgenomen in bijlage 4 van de Regeling bekostiging Jeugdzorg. F. Artikel 34, tweede lid wordt alsvolgt gewijzigd: aan het tweede lid wordt na de punt toegevoegd: De financiele verantwoording bevat in ieder geval een accountantsverklaring conform het protocol als opgenomen in bijlage 4 van de Regeling bekostiging jeugdzorg. Artikel II inwerkingtreding en citeertitel 1. deze wijzigingsverordening, met uitzondering van artikel IC en ID treedt in werking op 1 januari 2008. 2. Artikelen IC en ID van deze wijzigingsverordening treden in werking op 1 juli 2008. 3. Deze wijzigingsverordening kan worden aangehaald als "Wijzigingsverordening Jeugdzorg 2007". De Verordening verstedelijkingsafspraken en stedelijke vernieuwing 2005-2010; 1. in te stemmen met een toevoeging uit het Fonds verstedelijking en stedelijke vernieuwing (Fvsv) van 500.000 aan de subsidieregeling leefbaarheid. Wijzigingsverordening Subsidieverordening verbetering luchtkwaliteit I de Subsidieverordening verbetering luchtkwaliteit als volgt te wijzigen: A. Artikel 3 als volgt te wijzigen: De zinsnede "Dit bedrag is inclusief eventueel verschuldigde BTW." wordt verwijderd. B. Artikel 4, derde lid, onderdeel e wordt als volgt gewijzigd. Na "directiekosten" wordt onder wijziging van de puntkomma in een komma toegevoegd: tenzij deze toe te schrijven zijn aan specifieke werkzaamheden van de aanvrager voor het voor subsidie in aanmerking komende project.; C. Toegevoegd wordt artikel 19. "Hardheidsclausule" luidende: 19. Het dagelijks bestuur kan bij de verlening van de subsidie ten behoeve van activiteiten die binnen het beleid van de stadsregio vallen gemotiveerd afwijken van de verordening, indien a. toepassing van de verordening zou leiden tot ongelijkheid of onredelijke besluitvorming; b. voor het uitvoeren van stadsregionaal beleid in een bijzonder geval eenmalig afwijkende besluitvorming noodzakelijk is. II overgangsbepaling Na inwerkingtreding van deze verordening is artikel 4, derde lid, onderdeel e. van de Subsidieverordening verbetering luchtkwaliteit van toepassing op subsidieverlening-beschik- kingen die op basis van de Subsidieverordening verbetering luchtkwaliteit zijn gegeven voor de datum van inwerkingtreding van deze verordening. III inwerkingtreding Deze verordening treedt in werking op 1 januari 2008 Verordening Spelregels Bodemsanering 2008 - 2010 De regioraad van de stadsregio Rotterdam; overwegende: dat voor de periode 2005-2010 uit het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV) en het budget in het kader van de Verstedelijkingsafspraken (lijn VINAC/BLS) een bedrag van 7,9 miljoen beschikbaar is gesteld voor bodemsanering; dat de regioraad op 11 mei 2005 de Spelregels Bodemsanering heeft vastgesteld; dat het gewenst is de Spelregels Bodemsanering te wijzigen om het resterend budget zo doelmatig mogelijk in te kunnen zetten; dat de Spelregels het juridisch kader vormen voor de beoordeling van aanvragen van gemeen- ten om een bijdrage in de kosten van bodemsanering en in feite een verordening vormen; dat het vanwege de inzichtelijkheid van de status van de regels gewenst is de nieuwe Spelregels Bodemsanering op te nemen in een verordening; gelet op de bepalingen van de gemeenschappelijke regeling stadsregio Rotterdam, de Gemeentewet en de Algemene wet bestuursrecht; gelezen het voorstel van het dagelijks bestuur van 14 november 2007; BESLUIT: de volgende verordening vast te stellen: Verordening Spelregels Bodemsanering 2008 - 2010 stadsregio Rotterdam. VOLMACHT De regioraad van de stadsregio Rotterdam, het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam en de voorzitter van de stadsregio Rotterdam, ieder voor zover het zijn bevoegdheden betreft; gelezen het voorstel van het dagelijks bestuur van 28 november 2007; gelet op de Gemeentewet, het Burgerlijk Wetboek, de Algemene wet bestuursrecht, de Wet op de Raad van State, de Beroepswet, de Wet gemeenschappelijke regelingen, de gemeenschap pelijke regeling stadsregio Rotterdam enz. enz.; BESLUIT: 1. het hoofd Juridische Diensten van de Servicedienst Rotterdam en zijn waarnemer, last en volmacht te verlenen om de stadsregio Rotterdam, respectievelijk haar bestuursorganen afzonderlijk, tot en met 31 december 2008 te vertegenwoordigen in juridische (voor)proce- dures, bij alle rechteriijke en niet-rechterlijke instanties, belast met het voorbereiden of het nemen van beslissingen in geschillen of rechtsgedingen, waarbij de stadsregio Rotterdam of een van haar bestuursorganen op enige wijze als partij of belanghebbende is betrokken; 2. het hoofd Juridische Diensten van de Servicedienst Rotterdam en zijn waarnemer de bevoegdheid geven medewerkers van genoemde directie, andere medewerkers van de gemeente Rotterdam of de stadsregio Rotterdam alsmede externe professionele rechtshulp- verleners te machtigen als vertegenwoordiger op te treden; 3. de ad 1 en 2 genoemde volmacht ook toe te kennen aan de bestuursjuridische beleidsadvi- seur van de stadsregio Rotterdam. Aldus besloten in de openbare vergadering van 19 december 2007 van de regioraad. de secretaris, mr. M.C. Jansen. de voorzitter, mr. I.W. Opstelten. Alle voornoemde besluiten liggen van maandag 14 januari 2007 met vrijdag 22 februari 2007 op werkdagen (gedurende de aldaar gebruikelijke openingstijden) ter inzage in de gemeente- huizen binnen het werkgebied van de stadsregio Rotterdam, alsmede (van 8.30 tot 17.00 uur) bij het Bestuurlijk Informatiecentrum (BIDOC) van de Bestuursdienst Rotterdam, kamer 100 van het Stadskantoor, ingang Rodezand 18 te Rotterdam. De voorstellen die aan deze besluiten ten grondslag liggen, zijn daar eveneens te raadplegen. Besluiten Dagelijks Bestuur Busconcessies 2009: Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend op 31 oktober 2007 te hebben besloten: 1. de lopende procedure van de aanbesteding van de busconcessies 2009 te schorsen; 2. op basis van het programma van eisen 2009 en de verwachte aanpassing van Bp2000 een verlenging voor te bereiden van de onderhandse busconcessies tot 2012 aan RET en Connexxion; 3. aan deze concessies onder andere de voorwaarden te verbinden dat de concessiehouders instemmen met het programma van eisen en dat zij voldoen aan de eisen van markt- conformiteit conform het prijsniveau van een gemiddelde goed geleide onderneming zoals vastgelegd in de Europese PSO-verordening; 4. het voornemen uit te spreken om na wijziging van de Wp2000 vanaf 2012 op basis van de Europese verordening openbaar vervoer in te besteden aan RET NV onder voorwaarde van een ijkmoment van gebleken marktconformiteit in 2010 en een nader te bepalen ijkmoment inzake de status van "interne exploitant"; 5. de gegadigden te informeren over het schorsen van de aanbestedingsprocedure; 6. de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat te verzoeken om bij de wijziging van het Besluit personenvervoer 2000 het vervoer van de huidige concessie Streekbus Overig onder de werking van de motie Roefs te brengen. Beleidslijn tarieven OV 2008-2010 Het dagelijks bestuur van de stadsregio Rotterdam maakt bekend op 14 november 2007 te 1. in te stemmen met de beleidslijn tarieven OV 2008-2010; 2. in te stemmen met de afspraken voor het landelijk tariefbeleid van de 19 decentrale overheden; 3. het basiskilometertarief voor 2008 vast te stellen op 0,11 (zelfde tarief als 2007).

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12