Beleef met de Weekkrant Zondagochtend-concerten 1 The Dutch Swing College Band zeven onvergetelijke Joke Bruijs The Young Sinatra's Ochtend van de Franse chanson met Philippe Elan Bill Baker's Big Band de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad WEGENER ZONDAGOCHTENDCONCERTEN Vanaf zondag 10 februari start er weer een nieuwe serie van ze ven Zondagochtend-concerten in de Doelen, gepresenteerd door zangeracteur Gerard Cox en Bert Nicodem. Zoals voor ve- len bekend, luiden zij elk zondagochtend-concert in met het populaire 'Lied van de week', waarin actuele gebeurtenissen worden bezongen. De foyer van de Doelen opent haar deuren vanaf 9.45 uur. Het concert begint om 11.00 uur, de Grate Zaal is open vanaf 10.30 uur. Kaartverkoop Stuur het ingevulde bestelformulier voor 19 januari a.s. naar Theater Organisatiebureau Hanson, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. U ontvangt een acceptgirokaart. Na betaling worden de kaarten toegezonden. Kaarten kosten 11,50 euro en zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud- Beijerland, Poldermolen 1 in Papendrecht of bij de Doelen Kruis- straat 12 in Rotterdam en Buro Hanson, Straatweg 179 in Rotter dam. Meer informatie? Bel (010) 422 52 44. Kaarten online be- stellen kan via de website www.zondagochtendconcerten.nl Zondag 10 februari De ware liefhebber van goede traditio- nele jazzmuziek is bij de The Dutch Swing College Band (in de volkmond 'het DSC') bij het goede adres. Op 5 mei 1945 gestart als een amateur/studenten combo is het DSC uitgegroeid tot een wereldwijd bekend jazzensemble dat inmiddels alle vijf de continenten heeft bezocht. En met succes! De band heeft in de naoorlogse jaren een belangrijke pioniersrol vervuld en destijds jongeren laaiend enthousiast gemaakt voor de jazz. Het DSC -dat in 1960 een beroeps- orkest werd- staat voor voortreffelijke jazzvertolkingen waarmee deze gedre- ven musici het publiek blijven boeien. De muzikale aanpak van de heren ken- merkt zich door eigen interpretaties, ar- rangementen of composities. De band was heel vaak op tv te zien en ook in gra te filmproducties. Topartiesten uit de jazzwereld, zoals Sidney Bechet, Teddy Wilson en Rita Reys, lieten zich door het DSC begeleiden. De band is regelmatig te gast bij de Zondagochtendconcerten. Laat wederom uw zondag in het teken staan van swingende bruisende jazz! Zondag 17 februari The Young Sinatra's treden graag op met zangeres/actrice Joke Bruijs. Vorig jaar februari, toen zij samen een Zondagochtendconcert zouden verzorgen, moesten band en publiek het zonder Joke stellen omdat zij ziek was. Dat wordt nu ruimschoots goedgemaakt. Dat het voor The Young Sinatra's niet bij een Zondag ochtendconcert zou blijven, was vo rig jaar meteen al duidelijk. Joke zit al veertig jaar in het vak. Naast haar zangcarriere is zij een veelgevraagde actrice voor theater-, tv- en filmpro ducties. Bandleider Gerben Klein Willink nam, toen hij aan het Rotterdams conservatorium muziek en trompet studeerde, het initiatief tot het op- richten van The Young Sinatra's. Al gauw waren zij te gast op diverse festivals waaronder het North Sea Jazz Festival, en er volgden tv-optre- dens, theatertournees en de opna- men van cd's. Naast de muziek van Sinatra en Basie speelt de band (ne- gen blazers en een zanger) ook eigen composities en werken van moder- ne jazzsinger/songwriters als Harry Conick. Zondagochtend 2 maart De zanger/chansonnier kent Ne- derland op zijn duimpje omdat hij al vanaf de jaren tachtig samen- werkt met het Nederlandse Gemini Ensemble en met 'onze' Cor Bak- ker. Samen met het Gemini Ensemble maakt Philippe een cd die in 1991 wordt bekroond met een Edison Award. Er volgen drie cd's en een aantal jaren later leidt een succes- volle samenwerking met pianist Cor Bakker tot het album 'Tricolore' (1996). Philippe zingt nu naast het Frans, ook in het Italiaans en zelfs in het Nederlands! Na een succesvolle toer met Cor en zijn combo in 1999, komt Elan met een vijfde cd met eigen teksten waarop hij begeleid wordt door pia nist Martijn Breebaart, die tevens alle nummers arrangeert en produ- ceert en al eerder een cd met hem opnam. Nog meer theatertournees volgen, evenals cd's en dvd's en in 2005 geeft hij een succesvol concert in het Amsterdamse concertge- bouw. Aan het eind van dat jaar toert Elan opnieuw langs de theaters met niemand minder dan Louis van Dijk en Cor Bakker. Philippe Elan neemt deze ochtend zijn eigen muzikanten mee en voert u mee naar de sfeer van een lange zomerdag in een klein Frans dorpje: een goed glas wijn, fijn gezelschap en romantiek! De Bill Baker's Big Band bestaat al- weer twintig jaar en dat vraagt om een feestje. Daarom heeft de band, speciaal voor de vele swingmuziek- liefhebbers, een speciaal program- ma samengesteld onder de titel 'The Best of Bill Baker'. De band put daar- voor uit de succesvolle shows, zoals 'Glenn Miller Army Air Force Show', 'The Cotton Club', 'Jukebox Satur day Night', 'Duke's Place', 'The Chesterfield program' en 'Swingin' With The Big Boys'; shows die in voorgaande jaren uitverkochte zalen trokken. Bill Baker's Big Band houdt de originele muziek van grate Ame- rikaanse bandleiders als Glenn Mil ler, Duke Ellington, Tommy Dorsey, Harry James, Benny Goodman le- vend. In deze jubileumshow kijken de bandleden terug op vroegere tijden, halen zij herinneringen op en gaat het vooral om de swing. Met de pas- sie zoals we die gewend zijn van de heren van Bill Baker's Big Band. Zondagochtend 24 februari Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 18

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 18