I J 5 1 Bettie Servee een verrassing Kijkje in hart Maeslantkering Snerttram rijdt elk weekeinde door Rotterdam De Coen brothers in Meet the Meastro l Afrikaanse Gospelsound in Kethel Ballet Excursie Tiental dansstukken in It's a beautiful worid in Rotterdamse Schouwburg. De film Fargo van de Coen Brothers wordt deze week uitge- breid besproken. foto: pr REGIO - In het project Meet the Maestro wordt elk jaar ingegaan op het oeuvre en de motieven van een spraakmakende filmma ker. Ditmaal staan de Coen brothers centraal. Joel en Ethan Coen groeiden beiden op in Minneapolis. Sinds hun verplette- rende debuut Blood Simple vormen ze de voorhoede van de Amerikaanse onafhankelijke cinema. De film Fargo wordt deze week onder de loep genomen. Op donderdag wordt de film ver- toond in het Filmhuis Schiedam, voorafgegaan door een lezing van Ulrike Sobbeke (aanvang 20.30 uur). Op zaterdag houdt Filmtheater het Zeepaard een filmavond in de Sint Willibrordus Kapel op begraafplaats Emaus in Vlaardingen. Ronald Rovers houdt voor de vertoning een inleiding. Aanvang 20 uur, kaart- verkoop vanaf 19 uur aan de zaal. Wie meer wil zien van de Coen brothers kan zondag terugkomen in de kapel voor Blood Simple (12.30 uur) en The Man who Wasn't There (15 uur). Nieuwjaarsconcert Harpe Davids SCHIEDAM - Harpe Davids houdt zaterdag 12 januari voor de zesde keer een nieuwjaars concert in de Dorpskerk van Kethel. Het concert wordt ver- zorgd door het B-orkest (oplei- dingsorkest) o.l.v. Tijn Kemps en het uit zo'n 50 leden be- staande harmonieorkest van Harpe Davids o.l.v. de nieuwe dirigent Maron Teerds. Het is inmiddels een traditie dat tij- dens dit concert gezamenlijk met het publiek ook een toast uitgebracht zal worden op het nieuwe jaar. Aanvang 15:00 uur en toegang gratis. Tentoonstelling Jenny Sanfors SCHIEDAM - De aquarellen van Jenny Sanfors hebben elk hun eigen sfeer, veroorzaakt door een ongewoon kleurgebruik of perspectief. Haar inspiratie put ze uit de we- reld om haar heen. Landschap- pen, mensen, gebeurtenissen en luchten. Het werk ademt een sfeer uit waar mensen blij van kunnen worden. Mensen die via hun vliegers naar de hemel reiken. Zo scliijnt door haar aquarellen een lichte wereld; een wereld, zoals hij zou kunnen zijn. Een tentoonstelling met haar werk is te zien in de HOED aan de Kerk- laan 33, Schiedam, eerste ver- dieping. Bettie Serveert eindigt zaterdag de tweede theatertournee in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. VLAARDINGEN - Ondanks alle huwelijksaanzoeken, liefdes- brieven, bloemen, kruidkoeken en goedbedoelde cakes staat Carol van Dijk nog steeds haar frontplek bij Bettie Serveert niet af. Een gesprek met gitarist Pe ter Visser over de tweede theatertour die in Vlaardingen haar exodus bereikt. Zaterdag staat de groep in de Stadsge hoorzaal. "Even wennen. Zo'n theater- tour. Normaal sta je op het po dium en is het hop en gaan. Maar met liefhebbers op een klapstoel, heb je toch meer con- centratie nodig. Zeker als je (se mi) akoestisch speelt." Het op- treden kent enige pikante ver- rassingen. Visser: "Het wordt een heel divers gebeuren. Uiter- aard werk van ons album "Bare Stripped Naked" uit 2006. Daar- naast een aantal onverwachte covers en mooie gestripte ver- sies van onze nieuwe plaat die later in het jaar uit gaat komen." Dat zangeres Carol zonder po- diumangst haar songs laat ho- ren is niet zo logisch als het lijkt. "In het begin moesten we haar echt het podium opduwen", vertelt Visser. "Maar dat is toch niet zo gek met autobiografi- sche, gevoelige teksten. Een- maal op de planken ging het steeds makkelijker. Bettie Serveert is een actieve band met een hang naar toeren. In 2006 een maand in de States. Van New York en Boston naar Dallas en Texas. En altijd met de bus. "Soms vermoeiend," aldus Visser die er wat te drinken en een snackje bij neemt, "zoals die keer dat we in een lange ruk van 27 uur van Los Angeles naar Austin Texas zijn gereden. Een slordige 2.300 km." Na een toer is het gedaan met het intensie- ve. "Dan ben je thuis en is de adrenaline op. Het heeft wel eens een maand geduurd om van de jetlag af te komen. Maar ja, toeren is te gek. Een maand lang feesten, reizen, optreden. Waanzinnige kick." REGIO - Het publiek mag zater dag 12 januari een bezoek bren- gen aan het bedieningsgebouw en de dieselgeneratoren van de Maeslantkering. Een unieke ge- legenheid om rond te neuzen in het hart van de stormvloedke- ring, die een groot gedeelte van Zuid-Holland beschermt. Tech- nisch specialisten geven tijdens de rondleiding uitgebreid uitleg over het Beslis Ondersteunend Systeem. De rondleiding duurt ongeveer twee uur en begint met een algemene film over de Maeslantkering. Rondleidin- gen om 11:30 en 14:00 uur in het Keringhuis, Nieuw Oranjeka- naal 139 in Hoek van Holland. Reserveren is verplicht want er is slechts plaats voor 80 perso- nen per rondleiding. Toegang 5 euro. Computers beslissen wanneer de Maeslantkering wordt geslo- ten. F0T0: ROEL DUKSTRA DOOR: PETER JOORE FOTO: RAZZIPH0T0 SCHIEDAM - Gospelsound staat zondag 13 januari in het teken van Afrikaanse muziek. Het optreden wordt verzorgd door Duze Nomshi- kashika, een koor van 15 mannen en vrouwen, dat de zwarte muziek van Zuid- Afrika uitdraagt. De liede- ren gaan over liefde, fees- ten, verdriet, werk, apart heid, geloof en andere on- derwerpen uit het gewone leven in Zuid-Afrika. Aan vang 19 uur in de Dorps kerk van Kethel. Toegang gratis, collecte bij uitgang.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23