PRIMO Schiedam vis* ^2 mi Stichting Primo Schiedam wil uitdagen tot samenwerken Spiksplinternieuwe Montessorischool Schiedam! Onderwijskrant, uitgave januari 2008 -f^ De Klinker STICHTING PRIMAIR OPENBAAR ONDERWUS r? De Poldervaart et Startblok Stichting Primo Schiedam, Primair Openbaar Onderwijs, is verantwoordelijk voor 12 openbare basisscholen in Schiedam *---• Het openbaar onderwijs is er voor iedereen, ongeacht de verschillende achtergronden. Wij zijn ervan overtuigd dat je in een samenleving ook echt samen moet leven en dat met elkaar moet regelen. Dat kan alleen als je leert omgaan met de ver- schillen die er zijn. En dat kan alleen als je ermee in aanraking komt, zoals in het openbaar onderwijs. Daar hoort ook bij: je houden aan algemene waarden en normen en daar actief mee omgaan, want 'openbaar' betekent niet: alles tolereren. Her De nieuwe leerkracht die het gedachtegoed 'help mij het zelf te doen' van het Montessorionderwijs gaat uitdragen is de zeer ervaren: Emile Remkes-Tijl Deze krant is een uitgave van Stichting Primo Schiedam en wordt huis-aan-huis verspreid in Schiedam Annie M6 Schmidt pag 2 'Rotsvast vertrouwen in alle kinderen' Montessorischool Schiedam pag 3 De Kring 'Zelf ontdekken' Openbare Basisschool pag 4 pag 5 De Peperklip 'Lekker in je vel zitten en eruit halen wat er in zit!' De Poldervaart, school voor speciaal basisonderwijs (SBO) pag 6 'Kansen voor iedereen' Het Windas pag 6 'Onbevooroordeeld in het leven staan' De Singel 'Elk kind is even belangrijk' pag 7 De Gorzen pag 10 'Een brede basisschool met een wijkgerichte communicatie!' De Taaltuin pag 11 'Alle uitdagingen aangaan' penbare basisschool Het Startblok pag 12 'Je bent welkom op onze school' De Klinker pag 13 'Doen waar je goed in bent!' Wat wil Stichting Primo Schiedam? Primo vindt het belangrijk om kinde ren een stevige basis te geven, zodat ze naar het vervolgonderwijs gaan met enorm veel zelfvertrouwen en met een diploma op zak straks de maatschappij in kunnen. Iedereen op de juiste plek, of dat nu kapper, dok- ter, actrice of groenteboer is. Scholen moeten zo goed mogelijk aansluiten bij de behoeften van kin deren en onderwijzers. Dat kan zijn het Daltononderwijs, een schakelklas, een brede, buurtgerichte school met uitstekende faciliteiten, speciaal on derwijs of voorschoolse educatie. Wat doet Primo Schiedam Vooral zorgen voor uitdagend en be- tekenisvol onderwijs in Schiedam. Op het stafbureau scheppen we de voorwaarden: zorgen dat de gebou- wen goed worden onderhouden, dat financien en salaris zijn geregeld, dat er goede directeuren worden aange- nomen, dat er duidelijkheid is voor alle betrokkenen. Hoe ga je om met al die verschillende leerlingen en leerkrachten Samen leven, samen leren, niet door te dwingen, maar door maatregelen te nemen waardoor kinderen, leer krachten en scholen met elkaar in aanraking kunnen komen. Dat kan bijvoorbeeld door iets te onderne- men met een 'bevriende' school, met een andere school naar hetzelfde schoolbuitenhuis te gaan, aan een sporttoernooi mee te doen, of samen aan projecten te werken. Dat zijn prima manieren om dichter bij elkaar te komen, elkaar te leren kennen. Ligt er ook een taak voor ouders? Ik wil in het bijzonder de ouders en verzorgers uitnodigen om op school te komen kijken, te letten op de kwa- liteit van de scholen en actief mee te denken en te doen, zodat we echt samen leven. Wat wil Primo in de toekomst bereiken? Wij willen niet alleen kinderen laten samenwerken, maar ook schoolbestu- ren en maatschappelijke organisaties. We leren veel door gebruik te ma- ken van elkaars expertise en bieden uitdagend, betekenisvol onderwijs, goede opvang en buitenschoolse ac- tiviteiten. Primo Schiedam wil aan de samenleving laten zien wat zij doet. In deze Primokrant heeft iedere school een eigen stuk, voorafgegaan door een korte inleiding. Peter Jonkers, directeur van Stichting Primo Schiedam, legt uit wat Primo doet en waarom. BASfSSCHOOIL de troubadour De Troubadour pag 14 'Het gaat vooral om wat een kind wel kan' De Violier pag 15 'Sprankelend met warme kleuren, waar je samen veel kunt leren' De visie van Maria Montessori en 'Help mij het zelf te doen' is voor haar een manier, waarin zij als juf het beste kan functioneren. Waarbij de nadruk ligt op het vertrouwen hebben in de natuurlijke ontwikkelingsdrang van kinderen. Als observerende leidster volg je de individuele leerling in de klas, de leerling bepaalt daarbij zelf voor een groot deel zijn werkkeuze en zijn werktempo. Zij vindt: een goede duidelijke visie, de basis. Daarop worden er keuzes ge- maakt. Het goed neerzetten van een Montessorischool vergt kennis van zaken. Daar wordt nu samen met het CED, hard aan gewerkt. Als Montesso- rileerkracht moet je een duizendpoot zijn, open staan voor vernieuwingen maar vooral geloven in het kind. Ze start met de kleuters. Volgend jaar komt daar een groep bij en zo bou- wen we alles vanaf de basis op. Op dinsdag 22 januari, om 20.00 uur is er een informatiebijeenkomst. Die vindt plaats in het prachtig nieuw ingerichte lokaal aan de Westfranke- landsestraat 124 van de Annie M.G. Schmidtschool. Voor bewust kiezende ouders met ver trouwen in hun kind en zijn talenten: Lees nog meer over het Montessori onderwijs in deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 25