I 4 i 8 rap I I I 9 I Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 2 b Oe Annie M.G. Schmidtschool Op al onze scholen is er aandacht voor waarden en normen. Het is van belang dat kinderen leren goed met elkaar en met volwassenen om te gaan. Respect voor elkaar tonen is daarbij het uitgangspunt. Het leren omgaan met elkaar wordt dus niet aan het toeval overge- laten, integendeel. In het onderstaande voorbeeld van de Annie MG I Schmidt kunt u lezen hoe dat in zijn werk gaat. "We hebben enorm veel vertrouwen in onze kinderen en geven ze alle kansen om de wereld te ontdekken", zegt directeur Herman Lamferkamp van de Annie M.G. Schmidtschool. "Kinderen kunnen al heel veel. Wij respecteren wie ze zijn en begeleiden hen naar zelfstandigheid." De dag begint op de Annie M.G. Schmidtschool vrolijk en vol ver trouwen. Kinderen zetten hun fietsen in het rek, of lopen aan de hand van een grote zus de school binnen. 'Leren door zelf te doen' is de visie van de Annie M.G. Schmidtschool en dat begint al bij de laagste klas- sen. De waardering die kinderen mee krijgen als iets ze op eigen kracht goed afgaat, geeft een goed gevoel en creeert een positief zelfbeeld. De kleuters mogen, waar het kan, zelf keuzes maken en zelfstandig werken. Een goed voorbeeld daarvan is het kiezen van een thema. De leerlingen geven in de kring aan waarover ze het willen hebben. Hieruit kiezen ze een thema. Dit gebruiken de kinderen bij diverse activiteiten en ook de werk- lessen worden daarop afgestemd. Daar ligt een verschil met andere scholen, er zijn geen vastgelegde the- ma's, we spelen in op het onderwerp van dat moment. Vieringen als Sin- terklaas, Kerst of Pasen beleven we wel gezamenlijk. De kinderen uit groep acht stromen met een onwrikbaar zelfvertrouwen uit naar vmbo, havo, vwo of gymna sium. Daar zijn ze zeer goed in staat om vanaf dag een mee te draaien. Dat merken we aan de reacties die we krijgen van scholen en ouders. Onze leerlingen plannen hun huiswerk en werken zelfstandig op eigen niveau. Een ander belangrijk onderdeel zijn de sociale vaardigheden, daar wordt hard aan gewerkt: niet alleen door het volgen van de sociaal emotionele ontwikkeling, maar tevens door een omgangsprotocol, een individuele pestmeter en een leerlingtevreden- heidsonderzoek. Heeft een leerling het niet naar zijn zin, dan volgen gesprekken met het kind zelf, maar ook de omgeving pakken we aan als het moet. In de toekomst blijven wij uitste- kend onderwijs bieden met effectief taalonderwijs, kinderopvang en bui- tenschoolse activiteiten. Bovendien komt er naast ons reguliere aanbod ook een Montessoriafdeling, te begin- nen met de kleuters. Nog meer leren door zelf te doen' dus, met een rots- vast vertrouwen in alle kinderen. Natuurlijk werken wij volgens de nieuwste methodes en vaardigheden. Wilt u nog meer weten over onze lesmethodes, school of manier van lesgeven? Kijk dan op onze website, www.amgsschiedam.nl waar ook onze digitale schoolkrant 'Kids To day' te bewonderen valt. Wilt u ons aan het werk zien, maak dan een af- spraak en kom langs, onze school ligt vlak bij het Julianapark, achter de Burgemeester Knappertlaan. Nikki van 10 heeft veel vrienden en vriendinnen, met wie ze ook na schooltijd speelt. "Taal vind ik het allerleukste, ik kan ook al een beetje Frans, dat komt omdat we een Frans oppaskindje hebben. En een abonne- ment op Disneyland Parijs! Behalve rekenen is het verder heel gezellig op school, maar als er iets gebeurt wat ik niet leuk vind, word ik boos. Dan bedenk ik eerst of ik het zelf op kan lossen. Als dat niet lukt, helpt mijn moeder me, of de meester. Dan duurt een ruzie maar heel kort. Na schooltijd kun je dinsdag en don- derdag onder toezicht op het plein spelen: heel veel speelgoed, fietsjes, skelters en skates, van alles. Verder zit ik nog op een kook- en toneelclub en zing ik in het koor van het jeugd- theater, dat heet 'Reuzeleuk' en dat is het ook. Joran uit groep 7 vertelt vol overtui- ging: "We krijgen van alles en nog wat op school. Niet alleen rekenen, taal en topo, maar ook hoe je goed met elkaar moet omgaan. Als je iets niet weet, moetje eerst proberen het zelf op te lossen, daama aan andere kinderen vragen en dan pas aan de leerkracht. Zelf help ik ook weleens iemand. Vroeger was ik een beetje verlegen. Als ik een probleem had, vond ik dat moeilijk om op te lossen. Nu heb ik dat echt goed geleerd. Als ik het moeilijk vind, probeer ik het toch. Met alles. Ook met gym, dat hebben we drie keer in de week en dat komt goed uit want later wil ik sporter worden: korfballer." BAS1S0**® 'Rotsvast vertrouwen I in alle kinderen'

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 26