Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 4 fiati Oe Kring Op onze scholen worden kinderen uitgedaagd om te leren. Het on derwijs wordt zo ingericht, dat kinderen al doende hun kennis en vaardigheden toepassen en verwerven. Zo wordt onderwijs boeiend, leuk en afwisselend. De leerkrachten bespreken met de kinderen wat er geleerd wordt en op welke manier. Daardoor krijgen kinderen meer zicht op hoe zijzelf leren en hoe dat aansluit op of verschilt van de manier waarop andere kinderen leren. Ook op De Kring gebeurt dit. de Kring en wat gaat de leerkracht de volgende keer doen: duidelijk voor iedereen, ook voor de ouders. In de bovenbouw worden de vorderin- gen o.a. door middel van toetsen met behulp van het leerlingvolgsysteem, inclusief een groeicurve bijgehouden. Rezan, 6 jaar, groep 3: "Lezen doe ik het allerliefst. Elke keer iets moeilijker. Mijn lievelingsboek is: 'Woeste Willem' over een piraat en een jongetje. Ook vind ik vrij spe- len leuk met lego, dan mag je met drie andere kinderen samen iets bouwen. We hebben ook een boot gemaakt voor de botenwedstrijd. We zijn toen allemaal naar het zwembad gegaan om ze te laten varen. De winnaars mochten met de hele klas mee met de Fluister- boot. Mijn zus deed ook mee, zij zit in groep 5. En weet je wie er gewonnen heeft? WIJ!" Er wordt veel samengewerkt, met elkaar de opdrachten maken, elkaars werk of dat van jezelf controleren, elkaars leerstijl en gewoonten leren kennen en het oefenen van sociale vaardigheden. Kinderen willen graag leren en de leer kracht is hun begeleider. Elke groep heeft bij ons drie keer in de week gym, waarvan een keer door een vakleerkracht. De kleuters hebben elke ochtend en middag be- weging, met specifieke programma's. Regelmatig zijn er activiteiten rond kunst, sport, kennismaking met the ater, museum, muziek en kunstenaars die met de kinderen samen aan pro- jecten deelnemen. Kom bijvoorbeeld eens kijken naar de kunstwand of onze fantastische lampen. We kijken samen welke talenten en ontwikkel- punten uw kind heeft. Per 1 januari is 'De Kring' een brede school. Naschoolse activiteiten en ouders meer betrekken bij de school zullen belangrijke items worden. We bieden voor-, tussen- en na schoolse opvang in samenwerking met KomKids. Wilt u meer informatie? Kijk dan op: www.obsdekring.com. Madelief, 6 jaar, groep 3: Samen tekenen we een paard. Dat is makkelijk, want ik kan heel mooi schilderen, vind ik. Ik teken ook graag muizen, want dat zijn mijn lievelingsdieren. Ik heb ook een knuffelmuis. De leerkracht volgt de leerlingen heel goed. In de onderbouw wordt van elk kind een kinderdagboek bijgehouden. In het logboek wordt bijgehouden wat is er gedaan, wat een kind kan Het onderwijs bij ons op school is ontwikkelings- gericht, het sluit aan bij de leefwereld van onze leerlingen. Wij werken hier met de dingen die ze dagelijks overkomen en meemaken. Neem als voorbeeld het project 'voeding' Wat is jouw lievelingseten en wat zit daar allemaal in? Samen koekjes bakken en meel, boter en suiker afwegen. Wat staat er eigenlijk op het etiket van een pak spaghetti? Alles gebruik je daar bij: spelling, woordenschat, lezen, maar ook reke- nen. Wat betekent het als er staat: 10 pro- cent vet of 450 kilocalorieen? Kinderen ontwerpen hun eigen groen- tewinkel, maken tekeningen, laten hun lievelingsfruit proeven, lezen in een kookboek, kijken rond in de su- permarkt of houden een spreekbeurt over gezonde voeding. De doelstelling is voor ieder kind verschillend, voor de hogere groepen dienen de metho- den als leidraad. Er wordt veel eigen initiatief gevraagd maar iedereen is altijd dolenthousiast, het is van kinderen zelf! flVffii 'Zelf ontdekken

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 28