Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 5 De Peperklip De Peperklip heeft een beteke- nisvolle plek in de wijk Oost. Deze school doet er alles aan om kinderen een veilige en uitdagende leeromgeving te bieden. De prettige sfeer in de school is voelbaar zodra je een voet over de drempel zet. Het team straalt betrokkenheid uit en het is duidelijk te merken dat ze er iedere dag weer zin in hebben! Samantha, 12 jaar: "Biologie is mijn lievelingsvak. Verschillende kleuren geven aan of je extra uitleg nodig hebt of juist sneller door kan. Bij biologie zit dat wel goed bij mij, dat is mijn lievelingsvak. Later wil ik assistent dierenarts warden, op de manege mag ik m'n eigen paard verzorgen: Starlet heet ze. De Peperklip is een brede buurtschool met kleine klassen en een enorm positieve uitstraLing. Door veel onderling overleg en die positieve benadering kunnen de kinderen in alle rust laten zien wat ze kunnen. En dat is veel. Met ons brede publiek, bieden wij iedereen wat nodig is. Lekker in je vel zitten en veel succeservaringen opdoen, vinden wij belangrijk. Daardoor kunnen kinderen zich goed ontwikkelen. Het welbevinden van onze leerlingen staat voorop. Wij bieden maatwerk op verschillen de leemiveaus, maar gaan ook aan de slag met gedrag door observaties, drama, sociale vaardigheidstraining en een digitaal leerlingvolgsysteem. Kinderen weten wat er van ze ver- wacht wordt en kunnen op een zelfstandige manier functioneren in de maatschappij. We geven ze hand- vatten mee om in het dagelijks leven dingen zelf op te lossen. Natuurlijk kijken we ook naar de thuissituatie. Werkende ouders kun nen hun kinderen veilig laten na- en overblijven bij het inpandige Kom- Kids. Door een samenwerking met KomKids zijn we open van 07.30 uur tot 18.30 uur. Samantha: "Soms ga ik tussen de middag naar mijn opa. Hij woont drie deuren verder. Ik heb een hele goede band met hem. Ik help hem met klussen, dan maken we samen een vogelhuisje of zo. Dan mag ik ook verven. Ons hechte team denkt mee met ouders: een ouderkamer, een peda- gogisch spreekuur en verschillende cursussen maken deel uit van onze school. We hebben ook een wijkfunc- tie. Samen opvoeden en waar nodig elkaar aanvullen, dat voelt heel na tuurlijk en kinderen voelen dat in onze school. Regelmatige kijkmid- dagen, waarin de school gonst van de nieuwsgierig rondkijkende ouders. Een warme, open sfeer met echt en hecht contact. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.peperklip.com Voor een rondleiding kunt u altijd even bellen of mailen! Nolan, groep 8: "Ik ben gek op re- kenen. Ik wil later piloot worden. Taxi-piloot. Dan moet je wel goed zijn in wiskunde en Engels. Maar dat lukt wel. Met juf Freija maak ik grapjes, zij leest ook Harry Potter boeken, daar praten we dan over. En gedichten maken, kan zij ook heel goed. Openbare Basisschool Lekker in je vel zitten en eruit halen wat er in zit!

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 29