'Onbevooroordeeld in het Kansen voor iedereen 1 I I I f 1 De Poldervaart Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 6 Oe Poldervaart, school voor spedaal basisonderwijs (SBO) AUe basisscholen binnen Primo Schiedam proberen de kinderen dat- gene aan te reiken dat zij nodig hebben om zich goed te ontwikkelen. Soms echter komt het voor dat een kind meer hulp en begeleiding nodig heeft. Voor die kinderen is SBO de Poldervaart een goede plek om te vertoeven. Oe Poldervaart is onze school voor speciaal basison- derwijs. Op deze school wordt op een zeer betrokken manier gewerkt met kinderen die meer aandacht en begeleiding nodig hebben, dan dat zij op de reguliere basisschool kunnen krijgen. Het Windas Op iedere school wordt aandacht besteed aan het creeren van een veilig klimaat. Kinderen moeten zich op hun gemak voelen! Dit doen we samen met onze partners, omdat het van belang is dat wat onder schooltijd gebeurt ook wordt voortgezet na schooltijd of tussen de middag. Op het Windas gebeurt dit in samenwerking met Mundo, een organisatie voor kinderopvang. "Jonge kinderen gaan huppelend naar school, het is aan ons dat huppelen erin te houden: dat is goed leren", aldus Jan Stijger, directeur van het Windas. "Als kinderen zich veilig en prettig voelen, dan wordt onderwijs geven heel makkelijk: hoef je ze alleen nog maar goede dingen voor te zetten." Daar gaat het dus om bij het Windas, een rustige, kleinschalige school in een groene omgeving, iedereen kent elkaar. Het schoolgebouw is prachtig gelegen aan de rand van het Beatrixpark en op loopafstand van zwembad Groenoord. De Poldervaart is bestemd voor kin deren die extra ondersteuning of instructie nodig hebben op het ge- bied van gedrag en leren. De kinderen krijgen de zorg die zij nodig hebben en volgen onderwijs "op maat". Rust, regelmaat en een duidelijk ge- structureerde leer- en leefomgeving dragen bij aan een veilig en goed pe- dagogisch klimaat, waardoor kinderen zich beter kunnen ontwikkelen. Pascale, 12 jaar, groep 8: "Ik mocht meedoen aan de voorlees- wedstrijd in de klas. Als je dan wint, ga je door naar de finale en als je die wint, naar de super grote finale. Alle klassen doen mee en ik zat in de finale. Volgend jaar wil ik naar het Accentcollege, leren hoe ik op een creche met kinderen kan werken. Dat lijkt me echt leuk. De Poldervaart kiest voor het kind en zijn ontwikkelingskansen door nadrukkelijk te kijken naar zijn mo- gelijkheden. Wij proberen de sterke kanten van de kinderen te benutten. Zij mogen laten zien waar ze goed in zijn en worden ondersteund waar nodig. Vasco, 13 jaar, groep 8: "Com- puteren is mijn grote hobby, dus dat doe ik veel. Op school bij ons krijgje ook koken, echte gerechten maak je dan. Mijn vader is chef- kok, maar als hij er niet is of ah mijn moeder heel moe is, bak ik gewoon een ei voor m'n broertje. Makkelijk toch." Op De Poldervaart werkt een stevig team van leerkrachten, logopedisten, fysiotherapeuten, orthopedagoog, leesspecialisten, (motorisch) remedial teachers, een vakleerkracht gymnas- tiek en een maatschappelijk werker. Samenwerken met elkaar en met de ouders vinden wij heel belangrijk. Kinderen en ouders voelen zich hier meteen thuis. In die vertrouwde sfeer krijgen ook beginnende collega's de coaching die zij nodig hebben en de scholing die hierbij hoort. De Poldervaart neemt kinderen se- rieus, benadrukt het positieve en schept kansen voor iedereen. Vasco: "Op schoolkamp in Ooster- hout moesten we een spannende speurtocht doen in een donker bos. We zijn toen verdwaald omdat er een richtingsbordje was omge- draaid. Wei heel erg gelachen. Meer informatie? www.de-poldervaart.nl Ook de naschoolse opvang zit bij ons in het gebouw en tot zes uur zijn er activiteiten als circus, EHBO, djembe, knutselen en veel sport. Meer infor matie over alles waar wij ons mee bezig houden, kunt u vinden op onze snelle en overzichtelijke website: www.windasschiedam.nl. Tussen de middag blijven er zo'n hon- derd kinderen over. Saai? Helemaal niet. We eten aan tafel met verse producten, net als thuis. De tafels zijn keurig gedekt, zo wordt eten een betekenisvolle activiteit, geen herrie. Het begint al bij de kleuters en ieder een vindt het geweldig. De geschiedenisles is hier volgens profvoetballer in spe Joel ongekend populair. Dat komt doordat de juf altijd toneelstukjes opvoert over de prehistorie, Romeinen of de Egypte- naren. Iemand vroeg aan haar: "Geef jij ooit weleens gewoon les?" Maar meestal doet ze altijd wel iets geks. En daar is ruimte voor bij ons. We proberen de betrokkenheid naar el kaar te vergroten, met niet al teveel toeters en bellen. Degelijk onderwijs, met behulp van goede lesmethoden en leerkrachten die kennis door geven waar kinderen verder mee kunnen. Onafhankelijk denkende mensjes ma- ken. Goed onderwijs heeft niets met welke religieuze of maatschappelijke richting dan ook te maken. Maar wel met goed leren en onbevooroordeeld in het leven te staan. Het Windas, een stukje van jezelf: de tijd van je leven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 30