I I I leven staan' Elk kind is even belangrijk I Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 7 -,e baS/- De Singel De Singel is een voorbeeld van een school die in staat is om de voordelen van de schoolgrootte te benutten, zonder het detail uit het oog te verliezen. Een uitermate goed georganiseerde school, waar veel vakleerkrach- ten werken en het onderwijs zo is ingericht dat uit ieder kind gehaald wordt wat erin zit. Jannu, 10 jaa t vextelt: "Eerst gaan we even lekker kletsen natuurlijk. Dan steekt de juf haar hand op en dat doen wij dan ook. Dat betekent dat wij haar gezien en gehoord heb- ben: stil zijn en dan lekker eten. Zelf smeren. Hagelslag, kaas, worst, stroop, vruchtenhagel, chocopasta met thee, water, melk of bouillon. We praten wel gewoon met elkaar hoor. Een toetje van fruit, een appel, peer, banaan of een stuk komkommer. Daarna mogen we lekker spelen. De Singel is de grootste openbare school van Schiedam, met meer dan 800 leerlingen. Deze kinderen komen niet alleen uit de wijk, maar ook uit andere wijken en andere gemeenten; de school is een goede afspiegeling van de kleurrijke samenstelling van de Schiedamse bevolking. De school heeft drie locaties, die als het ware elk een 'aparte' school vor- men. Binnen een overzichtelijke en veilige omgeving schenken we veel aandacht aan de individuele leerling. Bij de ingang van elk gebouw han- gen de foto's van alle kinderen, ook de nieuwe leerlingen krijgen daar meteen een plekje. Zo kent iedereen elkaar, dat is vertrouwd. Duidelijke afspraken en regels zorgen voor structuur, rust en regelmaat. We luisteren goed naar onze leerlin gen en betrekken ze bij het opstellen van de regels, bijvoorbeeld in de kinderraad, die op elke locatie regel- matig bij elkaar komt. Veel ouders zijn betrokken bij onze school, ko men regelmatig helpen of maken deel uit van de actieve ouderraad. De Singel heeft een continurooster: de kinderen gaan elk dag, behalve op woensdag, van half negen tot half drie naar school. Ze eten tussen de middag gezamenlijk met de leerkrach- ten, daarna is er tijd om te spelen op de speelpleinen of binnen. Communicatie vinden wij belang rijk. Door te praten en te overleggen met leerlingen, ouders en collega's zijn wij goed op de hoogte van alle bijzonderheden van uw kind. Hoe het leert, zich gedraagt en welke ta- lenten het heeft. Indien nodig is er altijd tijd voor persoonlijke aandacht en extra hulp. Wij brengen onze leerlingen niet alleen kennis, maar ook sociale vaar- digheden bij. We gebruiken moderne methoden en de leerlingen brengen het geleerde in praktijk door projec- ten en het maken van excursies. Met uitstekende resultaten en mondige, zelfstandige kinderen als gevolg. Bijna elk jaar is er een groot school- project, waarbij alle kinderen en leerkrachten en ook veel ouders be trokken zijn. In voorgaande jaren waren kunst, media en de geschie- denis van Schiedam onderwerpen van zo'n project; in 2008 staat de rol van techniek in de maatschappij centraal. Gezonde voeding, bewegen en kunst- zinnige vorming krijgen bij ons veel aandacht. Vakleerkrachten geven de gymlessen, voor een deel zelfs bij de kleuters. In elke groep geven vakleerkrachten muziek- en drama- lessen. Een kunstenaar ondersteunt de beeldende vakken, wat resulteert in kunstwerken in de gebouwen en in de maandelijkse nieuwsbrief. De Singel biedt elk kind een kans, afgestemd op zijn of haar niveau en talenten. Meer informatie? Kijk op onze web site: www.singelschiedam.nl. m i OPEN BARE BASISSCHOOL^ -3^

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31