n as i i de J*4at- de red ncte InfervleW Interview Interview met leden van de ouderraad Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 8 ...iedere groep dit jaar muziekles heeft van juf Helen ofjuf Merel? Singel drie gebouwen heeft en dat elk gebouw z'n eigen kinderraad heeft? Wij zitten op de opvang van de Polderkids. Er gaan best veel kinderen van De Singel naar de Polderpoort. Ook kinderen uit Vlaardingen komen naar deze opvang. Je kunt er drie dagen in de week heen, namelijk op maandag, dinsdag en donderdag. Het is leuk omdat je er kan sporten je kunt er buitenspelen, lezen, spelletjes doen, pingpongen en tafelvoetballen. Je wordt opgehaald door Marleen of door Conchitha en dan loop je naar het busje. Van half 5 tot half 6 gaan wij sporten. Het is daar heel leuk en gezellig. Groetjes Mees (groep 7A) en Marissa (groep 6B) met juf Berrandina en juf Natalie Hoe zijn jullie op het idee geko- men om een musical te maken? Vorig jaar hebben we met onze groepen 1 en 2 een musical gemaakt over 'Het vergeten pietje' en dat was zo leuk dat we dit jaar er weer een wilden doen. Alleen dan over een sprookje. Hoe regel je het? We maken alles zelf. En we doen alles zelf. Maar we krijgen wel hulp met de liedjes van Juf Helen en Juf Merel. Hoe kom je aan al die ideeen? De ideeen kwamen van ons zelf. Hoeveel kinderen en leerkrach- ten doen er mee? Denkt.er doen 54 kinderen mee en 5 leerkrachten. Waar vind de voorstelling plaats? In De Teerstoof. Oke, bedankt voor het interview! Lisa, Amy en Soraya If.ttjomLi van iioojj en Mslvl.pL Interview door Soraya en Emy Wat doen de leden van de ouder raad allemaal? We hebben een paar keer per jaar vergadering. En we zorgen dat alle gebouwen versierd zijn. We helpen de docenten met projec- ten. Met sportdag helpen wij ook. De pannenkoekendagen daar helpen wij ook aan mee. En dat de ouders betalen, en wij zorgen ervoor dat we bespreken wat we met het geld doen. met Haroun, Jim en Tamarinde over het continurooster. Wat vind je van het continurooster? Het is beter dan naar huis gaan. Wat zijn de voordelen en nadelen van het continurooster? Voordeel: eerder vrij. Nadeel: korter buitenspelen. Vindje het goed dat ze hier een continurooster hebben? Ja. Wat is een continurooster? Je blijft de hete dag op school. Oke bedankt voor het interview! Groetjes Maja (groep 6A), Joy (groep 5B), Jelle (groep 6A) en Sinem (groep 5B). ...Juf Berradina van groep 1 al heel veel prij- zen met haar groep heeft gewonnen? Hier vertelt zij erover: "De eerste keer dat we een prijs wonnen, was met de 'doe een wens- actie' van Schiedam. We hebben toen met de klas een wens inge- stuurd en kregen buitenspeelgoed dat we gewenst hadden. Daarna heb ik meegedaan aan een aardbeienproject van Wolters Noord- hoff en daarmee aardbeien voor de hele groep gewonnen. We hebben voor dat project alles over aardbeien geleerd en het hele lokaal omgeto- verd tot een echte aardbeienklas. Hiermee hebben we ook in de krant gestaan. Toen kwam er van het Theater aan de Schie een prijsvraag of eigenlijk meer een opdracht om een kijk- doos te maken over de matroos in de doos. We hebben toen niet een schoenendoos gebruikt, maar in een heel grote kartonnen doos. Ook hiermee hebben we de eerste prijs gewonnen. De prijs was een thea- tervoorstelling voor alle kinderen in Theater aan de Schie. Als er dit jaar weer prijsvragen zijn, doen we hier zeker aan mee!" ...er op Singel 5 en 24 vier juffen werken die Saskia heten? Hoe laat moet je beginnen? wij beginnen tussen half 7 en 7 uur. Ed: En ik sta om 5 uur op Wat vind je het leukste om te doen? Ed: pleisters plakken Edgar: deur openen Greet: het contact met de kinde ren. Wat vinden jullie het leukst aan concierge zijn? Dat het soms zwaar is. Wie is er als je ziek bent? Een van de andere concierges. Bedankt voor het interview! De redactie van de school- krant. Emy, Julian, Joy, Sinem, Jelle, Maya, Ferry, Lisa, Desley en Soraya. Ook de groepen 1 en 2. De lessen zijn gezellig en leerzaam. We leren leuke liedjes, gebruiken verschillende muziekinstrumen- ten, leren over muziek uit andere landen, over ritmes. De lessen wor- den begeleid met de gitaar. Mag iedereen erin? Ouders mogen zich aanmelden als de kinderen ook op school zitten. Er mogen maximaal 13 ouders in de Ouderraad. Wat is het belangrijkste wat je moet doen? Het schoolfonds beheren. Wat vindje het leukst om te doen? Ragonda: Het versieren van de gebouwen Els: Het meehelpen van de school. Wat vind je er niet leuk aan? We moeten zo op het geld letten. Is het leuk om in de Ouderraad te zitten? Ja! heel leuk! Bedankt voor het interview! Hoelang zijn jullie al concierge? Ed: 5 jaar, Edgar: 16 jaar. Greet: 8 jaar Vinden jullie het leuk om concierges te zijn? Wij vinden het alle drie leuk om con cierge te zijn! Waarom hebben jullie dit werk geko- zen? Wij vinden het alle drie leuk om met kinderen te werken. Wat moet je allemaal doen? Koffie en thee zetten. Opletten dat iedereen netjes naar binnen gaat. Rommel opruimen. Pleisters plakken. Kopieren en nog veel meer. Vindje de Singel leuk? Wij vinden het alle drie leuk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 32