I I t I I I #1 I -V Primo onderwljskrant januari 2008 - pagina 11 De Taaltuin De Taaltuin is een school waarbij de maatschappelijke betrokkenheid sterk naar voren komt. Hier wordt van alles gedaan om kinderen taalvaardig te maken. De school is een voorbeeld van innovatief on- dememen. Direct na de nieuwe regelgeving rond schaketklassen is de Taaltuin aan het werk gegaan en hebben zij de schakelklas vorm en inhoud I gegeven. En met prima resultateni De Taaltuin is een brede school met fantastische kinderen en een warm team dat het allerbeste uit de leerlingen haalt. We werken vanuit het hart, dus met passie en op een professionele wijze. De Taaltuin is een veilige omgeving waar kinderen met plezier naar toe gaan. En dat zie je ook: niemand wordt buitengesloten, vrolijke gezichten op het plein en in de klas. Wees niet bang als je iets niet kunt: hier krijg je de ruimte om alle uitdagingen aan te gaan. Wij vinden het belangrijk dat kin deren weten waarom ze iets doen. Inzicht in handelen is belangrijk en prikkelt ook tot doorleren. Ook ou- ders moeten op de hoogte zijn van het werken en handelen van hun kinderen, we zijn samen verantwoor- delijk voor de opvoeding. Onze klassen zijn uitdagend inge- richt met verschillende hoeken, waarin zelfstandig gewerkt kan wor- den. Alle zaakvakken geven we in periodes achter elkaar. Bijvoorbeeld drie weken geschiedenis over de Middeleeuwen: werkstukken, spreek- beurten, theorielessen, maar ook praktijk, naar een museum of een medewerker van het Archeon komt te gast. Zo wordt er gewerkt aan woorden- schat en mondelinge taalverwerving. Kinderen worden uitgedaagd om te praten en ook altijd verbeterd. Wij verwachten goede zinnen en hebben dan ook een 'mooie zinnen stoel'. Daarin mag je zitten als je een goede zin hebt gemaakt. Na groep vier hebben wij een scha kelklas. Deze is alleen bestemd voor kinderen met een taalachterstand. Met een uitstekende leerkracht, want de kinderen moeten verder. Ouders kunnen heel veel doen om hun kinderen te ondersteunen. Acht avonden in het jaar komen ze naar school om resultaten en oefeningen door te nemen. Een van de opdrachten is bijvoor beeld: maak foto's van nuttige voorwerpen. Kinderen krijgen een fototoestel mee naar huis en be- praten met de ouders, het nuttigste voorwerp. Goed voor de woorden- schat, maar ook als voorloper op techniek. Of: interview je opa en oma, je va- der en moeder, over hoe het vroeger was op school. Spreek een tijdstip af waarop je samen rustig gaat zitten praten en spreek in de taal die je het beste kent. Maak die taal rijker door over van alles te praten. Of spreek bijvoorbeeld Nederlands aan tafel, of bij het boodschappen doen. Tot dat kinderen tien jaar zijn, kunnen ou ders het beste praten in een taal die je echt goed spreekt. Ouders voelen zich betrokken bij de Taaltuin. Onze cursussen op het gebied van opvoeding en onderwijs zijn dan ook een groot succes. Wat wij graag willen in de toe- komst: een nieuw gebouw, naar een voorbeeld van de kunstenaar Hun- dertwasser. De kinderen hebben zelf al tekeningen en ontwerpen van dat gebouw gemaakt, hoe het er uit moet zien en aan welke eisen het moet voldoen. Veel uitdaging, kleuren, dromen en fantasie. Met de nodige faciliteiten en een kinderrestaurant. Samen met onze enthousiaste kinde ren, betrokken ouders, ons flexibele team en strakke organisatie moet dat lukken, want: Meer informatie: www.detaaltuin.nl. Lina, 10 jaar, groep 7: "Mijn ouders komen op rapportavon- den en ook op een galeriefeestje met zelfgemaakte gedichten. Meester Achim is de liefste, hij is niet streng en grappig. Als je het niet snapt, mag je niemand uitlachen, maar legt hij alles gewoon rustig nog een keer uit. Soms zegt hij ook opeens: 'Ruim alles maar op' en dan gaan we iets geks doen met breuken of zo. Anilcan, 10 jaar, groep 7: -> "Ik weet alle hoofdsteden al, ge- oefend met mijn zus, die is al van school af. Mijn oom, die ook veel weet, zei toen: "Je bent gewoon goed in aardrijkskunde, dat is altijd makkelijk!" Maar van geschiedenis leer ik het allermeeste, misschien dat ik archeoloog word later. Dat is: je zoekt dingen en daarna komt het in een museum. Het leuke is dan dat je het zelf gevonden hebt." tB

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35