Het Startblok SchoLen vormen een onderdeel van de buurt en onze scholen doen hun uiterste best om iets extra's te brengen in de wijk. Voor Het Startblok is dat zorgen voor onder andere een extra taalimpuls, middels voor- en vroegschoolse educatie en het organiseren van activiteiten na schooltijd, die een bijdrage le- veren aan de ontwikkeling van kinderen. De school betrekt ouders bij de school en biedt zo ook hen de mogelijkheid zich te ontwikkelen. Het Startblok neemt op deze manier in de wijk Nieuwland een betekenisvolle plek in. Gulsah en Ahmet (groep 6) Doen allebei vaak mee met de naschoolse activiteiten. Basketbal, handbal en skaten, maar judo vindt Gulsah het leukst. Ahmet leert veel over wat je allemaal kan met een computer: "Veilig intemetten zonder vieze dingen, maar ook rekenen en schrijven. Ik schrijf geheimen. Dat is dat niemand iets mag weten. Ik schrijf dat op en verberg het. Als er dan een nieuw geheim komt, gooi ik eerst het oude weg en schrijf dan het nieuwe. Later wil ik dokter worden,. dat is geen geheim." Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 12 et Startblok penbare basisschool "Het gevoel van: je bent welkom op onze school, dat vinden wij belangrijk", vertelt Marja Sosef, directeur van het Startblok. "Daarom staan er bij de ingangen elke ochtend leerkrachten, zo kunnen wij elkaar goedemorgen wensen en daarbij staan we klaar voor vragen of informatie. Het is fijn om hier te werken, op een school waar de kinderen zo graag naar toe komen. Alles vinden ze leuk en je krijgt enorm veel warmte terug." Wij hebben heel veel in huis: de groe- pen 1 t/m 8, maar ook de peuters vallen onderwijsinhoudelijk onder de school. Om de doorgaande lijn te bewaken, is er voor de peuters en de groepen 1/2 een onderwijsinhou- delijke coordinator aangesteld. Wij zijn een brede school met Voor- en Vroegschoolse Educatie, waar taal- ontwikkeling een belangrijke plaats inneemt, maar ook de andere vakken niet worden vergeten! Steeds leggen wij de nadruk op het uitbreiden van woordenschat, begrij- pend luisteren en later begrijpend lezen. Nieuwe woorden zijn gekop- peld aan thema's, samen met de kinderen kijken we welke belangrijk zijn en welke vooral betekenis heb ben. Bij de jongere kinderen werken we met onder andere een verteltafel en kleine kring. Bij de oudere kinde ren doen onderzoeksvragen, proefjes, computers, muurkranten, discussies en het geven van meningen hun in- trede. We hebben een bibliotheek en infotheek waar alle kinderen veel ge- bruik van maken. Ook uitstapjes naar een winkel, dokter, de raadszaal van het gemeentehuis of Anne Frank- huis komen aan bod. Die doorgaande leerlijn, van peuter tot twaalfjarige, zorgt voor goede uitstroomresulta- ten. We zijn sterk in het neerzetten van een goed pedagogisch klimaat. Onze groepen zijn klein en is er volop aandacht voor elkaar. We organiseren veel naschoolse ac tiviteiten. Dit is een vast onderdeel, dat nablokken genoemd wordt, met eveneens een eigen coordinator. Met sport, cultuur, dans, muziek en to- neel krijgen de kinderen een brede algemene ontwikkeling mee. Onze school staat open voor samenwer- Ouder Samira "Ik voel me heel betrokken bij de school, dat voelt goed. Je bent welkom. Je kunt met alles meedoen, heel warm.Samira is opvangmoeder bij de overblijf en leert nu, voor onderwijsassistente bij het Zadkine. Haar zoontje zit in groep 4. Ze werkt op het Startblok met de kleuters en groep 3a en 3b. "Later wil ik erg graag een baan als onderwijsassistente, om kansen te scheppen voor kinderen, ze te begeleiden en ondersteunen. king met allerlei instanties en wil toe groeien naar een brede buurtschool. kinderen, de school, maar ook de ou ders zelf verbreden hun leefwereld. Bijzonder aan onze school is de tus- senschoolse opvang door ouders. Zij hebben verschillende trainingen hiervoor gevolgd. In november heb ben ze alien nog een certificaat communicatietraining gehaald. Deze verbondenheid van de ouders met de school komt iedereen ten goede: de 'Startkids' voor de kinderopvang buiten de schooltijden is eveneens onderdeel van onze school. Alles onder een dak, teveel om hier op te noemen, maar wel te zien op onze website www.hetstartblok.net. 'Je bent welkom op onze school'

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 36