I I I i i i i de troubadour -4- -LX Elkaar Leren kennen, begrijpen en samen spelen, zodat kinderen goed en zelfstandig in de maatschappij staan, ieder met zijn eigen talenten. Onze open school werkt vanuit de belevingswereld van het kind: ontwikkelingsgericht. We reageren op het ontwikkelingsniveau van het kind en gaan steeds een stapje hoger om het kind verder te helpen. Vanuit dat oogpunt bieden we uitdagende Lessen aan, die aansLuiten bij de leefwereld van de kinderen. Veel taal, begrijpend lezen en veel woordenschat wordt aangeboden in kleine groepjes binnen de klas, meerdere keren per dag. In de on- derbouwgroepen werken we met pictogrammen, zodat iedereen weet waar we over praten. In de bovenbouw werken we veel met onderzoeksgroepen en projecten. We praten ook over gedrag en nor- men: je kijkt iemand aan wanneer je praat, je slaat niet maar praat, je vraagt het als je iets niet snapt of wilt weten, je staat stevig, je laat merken wat je wel wilt. Kinderen zijn van jongs af aan op een positieve manier aanspreekbaar en dat werkt door regelmatig alles in de klas te herhalen. Een wijkfunctie betekent ook samen zorgen dat de omgeving veilig is voor kinderen. Ruimte om te spelen, geen rommel op straat, ouders en kinderen leren met elkaar om te gaan, begrip te hebben voor elkaar. De school organiseert naschoolse ac- tiviteiten (Eurokids) zoals djembe, drama, knutselen, jongleren of sport. Daniette, 11 jaar, groep 7 "Ik lees het liefst boekeri over de Glitterclubover meisjes die van al les meemaken, over feesten en naar de film gaan. Dat soort dingen. Ik wil heel graag op atletiek, bij het hardlopen op school haalde ik ie dereen in, zelfs bijna de meester!" De invoering van het continurooster betekent onder leiding van de leer- kracht goed en gezond eten, sociale vaardigheden oefenen en de gelegen- heid voor ouders om te werken. Ook de voor- en naschoolse opvang en het peuterplusproject (WE) is uitstekend geregeld. Ouders voelen zich betrokken bij de school, ze zijn goed op de hoogte wat er gebeurt in de klas. De kijkochten- den in de klas en de thema-ochtenden in de ouderkamer worden steeds be- ter bezocht. Joey, 9 jaar, groep 6 "Tussen de middag eten we ook mandarijnen, banaan of druiven. En brood. Met iets erop natuurlijk. Met gym doen we heel vaak James Bond. Dan moet je heel hard over een mat heen rennen en probe- ren niet door anderen afgegooid te worden. Ik heb echt geen idee waarom het zo heet. Onze prachtige bibliotheek is de nieuwste aanwinst en daar zijn we enorm trots op. Deze is toegankelijk voor alle klassen. Derya, 9 jaar, groep 6, "Roald Dahl is mijn lieve- lingsschrijver. Van: De Grote Verschrikkelijke Reus of Sjakie en de Chocoladefabriek. Het is heel grappig met veel fantasie. Natuur lijk lees ik ook wel over dieren, dolfijnen bijvoorbeeld. Later wil ik namelijk dierenarts worden. Voor het stimuleren van motorische vaardigheden volgen de onderbouw- leerkrachten scholing. Veel klimmen en klauteren staan op het program- ma, evenals het leren spelen, echt spelen, in plaats van voor de televisie of computer te hangen. Romy, 9 jaar, groep 6, "Ons nieuwe schoolplein is erg mooi, met een glijbaan, koprol- rek, klimmuur en baskets. En veel ruimte om te springtouwen, twee dan hoor, dat doen we altijd met een heel stel. Ons team werkt enthousiast en volgt nascholing op het gebied van ontwik kelingsgericht leren en coaching, zodat collega's elkaar kunnen helpen. Daar- naast volgen de Intern Begeleiders een cursus handelingsgericht werken, waar het vooral gaat om wat een kind wel kan en het zo verder te helpen. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.obsdetroubadour.nl. Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 14 cB t Oe Troubadour Samen werken, samen leren is ook een motto dat past bij onze scho- len. Oit geldt zeker ook voor de leerkrachten, zoals u in onderstaand artikel kunt lezen. Zo is er sprake van levenslang leren. Iedere dag wordt er geleerd van jong tot oud en zo ontstaat een aantrekkelijke leef- en werkgemeenschap, waarin kennis, ervaring, lot en verdriet worden gedeeld. De Troubadour, een wereldschool met een prettig klimaat. OPENBARE BASISSCHOOL Het gaat vooral om wat een kind wel kan

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 38