J 111 Primo onderwijskrant januari 2008 - pagina 15 De Violier In onze visie staat beschreven dat de schoolgebouwen en -pleinen van een hoge kwaliteit zijn en dat ook duidelijk uitstralen. De Violier is daar een voorbeeld van. Het heeft een modem en warm gebouw. Het komende jaar komt daar nog een verdieping op. Daarbij is het de bedoeling dat er meteen wat wordt gedaan aan het tekort aan kinderopvang in deze wijk. In het gebouw komt een voorziening voor diverse soorten kinderopvang. De Violier heeft hierbij een heuse primeur: als eerste van Schiedam worden de ruimtes door zowel de I kinderopvang als de school gebruikt! De Violier is een jonge school met een dynamisch team, dat open staat voor nieuwe onderwijskundige ontwikkelingen. Een school waar kinderen geborgenheid krijgen, een veilige plek hebben binnen de klas en veel ruimte om samen te leren en te spelen. We komen tegemoet aan de verschillende niveaus zonder een etiket op kinderen te plakken. Anthony, 10 jaar, groep 7: "We werken soms met een klassenthema, laatst over vrouwenemancipatie. Dat is dat vrouwen net zoveel te zeggen hebben en betaald krijgen als mannen. Met protestacties van Dolle Mina's. Een ander thema was het milieu, daar is zoveel over te vertellen, dat gaan we vast nog eens doen. In de onderbouw geven we les volgens de basisontwikkeling, met thema's die samen met de kinderen bepaald worden. De leerkracht heeft hierbij een sturende, begeleidende rol. Naar de midden- en bovenbouw breiden we uit met ontwikkelingsgericht onder- wijs, te beginnen bij de zaakvakken als aardrijkskunde en geschiedenis. Voor meer informatie kunt u kijken op onze website: www.deviolier.nl. Anthony: "Aardrijkskunde is mijn lievelingsvak, 'de Blauwe Planeet' is onze nieuwe methode. Het gaat over klimaatsveranderingen, het weer in Europa, maar ook over Spookdorpen en hoe een dorp dat wordt Heel spannend om daar iets over te leren. Onze huisvesting is bijzonder te noe- men. We hebben nu achttien groepen, waarvan de middenbouw in schoolwo- ningen is gehuisvest, aan de overkant van ons schoolplein. Deze grote loka- len kunnen later veranderd worden in woonhuizen. Gabrielle, 10 jaar, groep 7: "De gemeenschappelijke ruimte is heel mooi, rond en met allemaal ra- men, je kunt alles zien. Op het glas schilderen ouders vaak sprookjes of andere tekeningen. Heel mooi. Het schoolplein is groot en nieuw. Er is een voetbalbak en een soort podium voor voorstellingen of sneeuwbalgevechten natuurlijk. In de nabije toekomst zal er op ons huidige gebouw een extra laag worden gebouwd, waardoor alle klassen in een gebouw passen. Daarbinnen valt ook KomKids, de voor-, tussen- en naschoolse opvang waarmee we samen werken. Voor naschoolse activiteiten zoals theater, djembe, schilderen en sport zijn alle faciliteiten aanwezig. Anthony: "De Violier-plus organi- seert ook van alles. Bijvoorbeeld een eigen boek maken, samen met een kunstenaar. Over Daidalos en Icarus die wilden vliegen. Maar ook aan toneelles doe ik mee. Ook gaat er een ruimte komen voor een Kidsrestaurant, waarin tus sen de middag brood, fruit en melk geserveerd zal worden maar tevens mogelijkheden geeft voor het maken van soep, pannenkoeken, of andere recepten. De huiskamer, het speello- kaal en het computerlokaal delen we met KomKids: een efficient en ver- trouwd gebruik van alle ruimtes. Anthony: "Op donderdag blijf ik over. Soms krijg je wat lekkers, koekjes of soep. Op maandag ga ik altijd naar mijn oma, mijn moeder eet dan ook snel een hapje mee. 's Avonds maakt m'n oma vaak pizza of andijviestamppot met spekjes. Lekker. Gabrielle: "Met het Paasontbijt komen we allemaal in onze pyjama naar school. Dan zijn er broodjes, met van alles erop en we verven eieren in allerlei kleuren, net zo gezellig als onze school. Onze school is in beweging en volgt de onderwijskundige ontwikkelingen nauwkeurig maar ook kritisch. Het is een heel gezellige school, waar uw kind welkom is, ongeacht afkomst, overtuiging of idealen. Sprankelend en vol met warme kleuren, waar je samen veel kunt leren. Gabrielle: "Meester Rob maakt de meeste grapjes. Hij gaat echt met de tijd mee. Hij weet ook overal wat van, zelfs jumpen, alleen is dat nu wel weer uit. basescfod Sprankelend met warme kleuren, waar je samen veel kunt leren Colofon De Primo Onderwijskrant is een uitgave van Stichting Primo Schiedam. De krant wordt huis-aan-huis verspreid in Schiedam. Stichting Primo Schiedam Postbus 515 3100 AM Schiedam Telefoon 010-2465999 E-mail info@primoschiedam.nl Internet www.primoschiedam.nl Coordinate eindredactie Tante Vo (www.tanteyo.nl) Interviews Jacky van Buuren Ontwerp en uitvoering Rob Maan bno Fotografie Rob Maan, uitgezonderd foto's kinderpagina's en De Singel Opmaak kinderpagina's Stella Derkzen Illustrates Jenneke ter Horst bno ®2007 Auteursrechten voorbehouden. Niet uit deze uitgave mag zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever worden openbaar gemaakt of verveelvoudigd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 39