Stijldansen op Gouden Melodieen Kaarten Droog Brood Percussie, komedie of cabaret? de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Oud-strijders luchten hun hart Acteurs loep Kruyver, Wig- bolt Kruyver en Bert Bun- schoten van Toneelgroep Het Volk vertolken in Helden zonder glorie de rol van ver- knipte militairen. Een to- neelstuk waarin sterke ver- halen en ontboezemingen worden afgewisseld door ontroerende anekdotes. De toeschouwer wordt gecon- fronteerd met drie oud-strij ders die een uitzonderlijk oorlogsverleden met zich meedragen. De papieren worden netjes gerangschikt en mappen met oorlogsver- slagen uit Korea, WOI en WOII worden neergelegd naast een mobiele telefoon en een opgepoetst hand- vuurwapen. De drie oude mannen gaan er eens goed voor zitten en genieten van het feit onder lotgenoten te zijn. Maar de waarheid wordt (niet meer) altijd door hen verteld. De bijeenkomst is niet wat het is, de korpo- raal is niet wie hij is en de geestelijk verzorger loopt rond met een groot schuld- gevoel omdat een leugentje om bestwil grote gevolgen kreeg. Te zien op 16 januari in Fortis Theater a.d Schie. Aanvang 20.15 uur. Wat in 1995 begon als een per siflage op het Nederlandse per- cussiegezelschap Slagerij van Kampen, groeide uit tot een van de vaste waarden binnen het theatercircuit. Na een reeks op- tredens in jeugdhuizen werd De Beenhouwerij in 1997 geselec- teerd voor het Vlaamse initiatief 'Trappelend Talent'. Hierop volgde theaterproducties als: Fi let Americain Prepare, Delica- tesse, Koel bewaren en Slagen en Verwonderingen. Met de nieuwe voorstelling Tok Tok, laat het Vlaamse gezelschap zien dat drummen veel meer is dan ritme alleen. De Beenhou werij is een gezelschap dat niet in een hokje te plaatsen is. De voorstellingen van het duo be- vatten een verassende combi- natie van muziektheater, kome- die en cabaret, waarbij de strak- ste ritmes worden gecombi- neerd met humoristische acts, verbazingwekkende projecties en hilarische 3D-animaties. Een verassend en energiek muzikaal spektakel dat zowel in Belgie als in Nederland een warm onthaal krijgt. Sommigen noemen het humoristisch percussietheater, anderen spreken liever over een unieke muzikale beleving. Frontman Gerrit de Cock is de afgelopen jaren uitgegroeid tot bekende Vlaming: hij presen- teerde naast Walter Grootaers het razend populaire program- ma Big Brother en het jonge Belgische publiek kent hem vooral als de grappige en gevat- te presentator van de televisie- zender JIM TV. Zijn muzikale spitsbroeder Reinert D'Haene kan terugblikken op een rijk en succesvol muzikaal verleden. Hij is onder meer betrokken bij de crossover-groep Ashbury Faith en de pop-rockgroep Yum. Zaterdag 19 januari om 20.15 uur kan het publiek in Fortis Theater a.d Schie getuige zijn van de premiere van de voorstelling Tok Tok. Tok Tok Danny Malando het Malando Orkest zijn vrijdag 18 januari te zien in Fortis Theater aan de Schie met de voorstelling Gou den Melodieen. Het Malando Orkest is een van de populairste showorkesten ter wereld. Grootvader Arie Maasland richtte het orkest in 1939 op en nog altijd geniet het onder leiding van kleinzoon Danny Malando de nodige suc- cessen in binnen- en buiten- land. In Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en Japan zijn de za- len steevast uitverkocht. Het programma wordt gekenmerkt door passie en romantiek, waarbij klassiekers als That's Amore, Moon River, Im weissen Rossel en Ole Guapa het pu bliek mee terug nemen naar de zwoele jaren twintig. De orkest- leden zijn gekleed in prachtige kostuums en trakteren het pu bliek op fantastische muziek in een herinnering aan de danssa- lon van vroegere tijden. Workshop Voorafgaand aan de voorstel ling (aanvang 20.15 uur) heeft het publiek vanaf 19.30 uur de mogelijkheid deel te nemen aan een gratis workshop stijldansen. De workshop zal worden gege- ven door dansschool Sitton uit Maassluis, die tevens een dans- Terug naar de zwoele jaren twintig. Danny Malando het Ma- londo Orkest treden 18 januari op in Schiedam demonstratie zal verzorgen. via www.theateradschie.nl. Kaarten voor de voorstelling Voor de workshop is reserveren zijn verkrijgbaar aan de kassa, aan de kassa noodzakelijk. Re- geopend van dinsdag t/m zater- serveren via internet is voor de dag van 12.00 tot 16.00 uur of workshop helaas niet mogelijk. De premiere van de voorstelling Tok Tok van percussiegezel- schap De Beenhouwerij is zaterdag 19 januari om 20.15 uur te zien in Fortis Theater a.d Schie. Is het muziektheater, komedie of cabaret? De toeschouwer mag het zeggen! ROTTERDAM - De Dijk geeft 6 februari 2008 een con cert in Ahoy te Rotterdam. Dit optreden wordt het enige dat De Dijk in de eerste helft van 2008 zal geven. De band gaat namelijk aan een nieuw album werken en zal pas rond de zomer in 2008 weer gaan optreden. 'Dansen op de vulkaan', 'Ik kan het niet alleen', 'Bloe- dend hart' en 'Als ze er niet is'. Dit zijn slechts enkele van de vele hits die de Nederlandsta- lige topformatie De Dijk sinds haar oprichting in 1981 heeft gescoord. Die goede songs en de spetterende live concerten vormen de basis van het suc- ces van De Dijk. In 2006 werd het 25 jarig jubileum van De Dijk dan ook groots gevierd met onder andere een con cert in Ahoy. Dit optreden smaakte zo nadrukkelijk naar meer dat de band besloten heeft om in 2008 weer een show in Ahoy in te plannen. Magische plek De Dijk speelt graag in Ahoy, vertelt zanger Huub van der Lubbe. "Zo'n plek als Ahoy is een magische plek om te spe- len. Daar heb ik grote helden van me zien optreden. Frank Zap pa vroeger, en niet zo heel lang geleden Bob Dylan en Bruce Springsteen. En dan sta je er zelf met je bandje. Op hetzelfde podium als zij. Dat wordt nooit 'zo maar'. Dat blijft iets heel bijzonders. Ik denk dat we in Ahoy gaan doen waar de mensen ons van kennen, waar we goed in zijn. Van die hele grote tent een intiem gebeuren maken. Lekker spelen. Dansen, dan sen, dansen. Het die avond la- ten gebeuren..." Kaartverkoop Kaarten voor het concert van De Dijk op 6 februari in Ahoy zijn te koop via Ticket Service 0900-3001250 (45 cpm) en www.ticketservice.nl. Kaarten zijn te verkrijgen in de prijsca- tegorieen: 32,50 euro, 31 euro en 29,50 Euro (exclusief servi- cekosten). De laatste info over De Dijk is te lezen op: www.dedijk.nl. Gratis kaarten Deze krant mag 25 maal twee kaarten voor het concert van De Dijk weggeven! Meedingen is eenvoudig: stuur voor 14 januari een e-mail naar red.actie@whk.wegener.nl met het antwoord op de vraag: 'Hoeveel jaar bestaat De Dijk?'. Vergeet niet uw adresgegevens te vermelden. Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 26 De eerste drie theaterpro- gramma's van cabaretduo Droog Brood werden in de pers unaniem lovend ont- vangen en met prijzen, no- minaties en complimenten overladen. Nu zijn Bas Hoef- laak en Peter van de Witte terug met hun nieuwe pro- gramma De kip met de gou- den enkels. Het belooft we- derom een mooie cabaret- avond te worden. Te zien op donderdag 17 januari 2008 om 20.15 uur in Fortis Theater aan de Schie. De laatste kaarten zijn verkrijg- baar via www.theaterad- schie.nl of via de kassa, tel. (010) 2 467 467. F0T0: STUDIO ANTONIS De Beenhouwerij lezersJ actie WGGGNGR huis-aan-huiskranten Dansen met De Dijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 42