3 LmkerLisse ruimt Nu GRATIS dekbed en dekbedovertrek bij aankoop van een bed!* LinkerLisse 8 libelle Magneet Grafische Communicatie kijkt in jubileumboek verder dan het eigen bedrijf www.linkerlisse.nl Jubileumboek swissiFtixr Sand auping hulsta 0 svede* Het Nieuwe Stadsblad S SCHIEDAM - Terwijl de gla- zen worden volgeschonken en de hapjes rondgedeeld op de receptie, draaien de drukpersen gewoon door. De orders moeten weg, zelfs als het 75-jarig bestaan wordt gevierd. Magneet Grafische Communi catie is een echt Schiedams be drijf dat in 1932 de deuren opende aan de Josef Israel- straat, toen nog onder de naam Drukkerij Levens. In hetzelfde jaar trouwens dat in Schiedam het overdekte winkelcentrum De Passage wordt geopend, Hub van Doome start met DAF, het Wilhelmus het Nederlands Volkslied wordt en de eerste Mars in de winkels verschijnt. Het is na te lezen in het jubi leumboek dat Magneet heeft uitgeven ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan. Het eerste exemplaar wordt in ontvangst genomen door bur- gemeester Wilma Verver. Op dat moment zwijgen de druk persen overigens wel. Historie Het is geen jubileumboek waar- in de geschiedenis van het be drijf breed wordt uitgemeten. In plaats daarvan wordt stil ge- staan bij historische gebeurte- nissen op het gebied van onder andere techniek, mode en en tertainment, waarbij de ontwik- 75 jaar Na 10 jaar als kantoorklerk en vertegenwoordiger te hebben gewerkt, richt Jo hannes Jacobus Levens in 1932 Drukkerij Levens op. Hij koopt een handpers voor het bedrulcken van papier op het formaat 7 x 10 cm en neemt zijn intrek in een pand aan de Josef Israel- straat. In 1935 - na de ver- huizing naar de Rotterdam- sedijk, verandert Jan Levens de naam in Drukkerij Mag neet. De eerste reclameslo- gan van het bedrijf is: 'Mag neet drukwerk trekt'. In de beginjaren drukt het bedrijf verschillende kran- ten zoals de Schiedamse Koerier. Ook het parochieblad De Frankelandseklok rolt hier vandepers. In 1980verhuist de Magneet naar het huidi- ge adres aan de Algerastraat. kelingen van het bedrijf en de eigenaren in de kantlijn zijn ver- meld. Zo staat de uitgave van de eerste Gids Schiedam Noord op een bladzijde met de premiere van de speelfilm De Godfather. "Als we de ons werk van de af- gelopen 75 jaar onder de loep nemen, zien we vooral dat het gekenmerkt wordt door de tijd waarin het is gemaakt. Zoals het Burgmeester Wilrna Verver bij Magneet, waar ze het eerste exemplaar van het jubileumboek over- handigd krijgt van Mathieu Levens. foto: roel dukstra drukproces is veranderd is, maar ook de mode, de ontwik- kelingen in sociaal en econo- misch gebied zijn van invloed geweest op ons bedrijf en ons werk", verklaart Mathieu Le vens, die het roer in 2002 over nam van zijn vader en inmid- dels de derde generatie Levens is, die leiding geeft aan de druk kerij. Innovatie is volgens Ma thieu Levens het sleutelwoord tot het succes van de drukkerij. Dat blijkt in 1943 als couranten- papier nauwelijks meer voor- handen is. Innovatief Om papier te besparen worden teksten in rood en groen tegen elkaar aan gedrukt. Dat is alleen leesbaar met een speciaal brille- tje. Maar ook in 2006 als de eer ste NexPress 2100+ van Neder- land wordt aangeschaft, waar- mee overigens ook het jubi leumboek is gedrukt, en Mag neet het tijdperk van digitaal drukken binnen treedt. De hi- tec drukperswordt schertsend de Hollandse gebakskraam ge- noemd. Schiedamse nuchter- heid, dat dan weer wel. SCHIEDAM - Het eerste exemplaar van het jubi leumboek 'Magneet de Wereld in 75 jaar' is in ont vangst genomen door bur- gemeester Wilma Verver. Het boek is niet te koop maar wordt cadeau gedaan aan goede relaties. *Vraag naar de actievoorwaarden. beddinghouse Gauche Collection SUITE-S SKARDOL Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren Tel. (0252) 41 45 41 1 -- 1 1 Goudsesingel 213-221, gratis parkeren Tel. (010) 414 69 00 Woonmall Alexandrium III (le etage), Watermanweg 117B Tel. (010) 220 14 44 vormgevers van slaapkwaliteit Woensdag 9 januari 2008 - Pagina 33 De persen draaien door - A Touch of Silver - TRECA Uitgeslapen VERSTRATCX

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 49