lezenluisteren Meeslepend regiedebuut van Ben Ajfleck Michael Caine schittert na 35 wederom in ;e arm van de drugs Duivelsverhalen van Voicst Schildering van taal t de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad De typering roman doet eigenlijk geen recht aan De mensen van Ze- lary van Kveta Legatova. Misschien kom je met 'een schilderij van taal' al een stuk dichter in de buurt. Le- zers die in De man uit Zelary al ken- nismaakten met het ruwe en afgele- gen Moravische bergdorp, krijgen nu een heel persoonlijke schilde ring van Zelary. Terwijl Legatova een intense beschrijving geeft van personen uit het dorp, is het moeilijk om er een als hoofd- persoon aan te wijzen. Is het Vratislav Lipka? Zijn vriendin- netje Helenka? Of misschien het onverschrokken kruiden- vrouwtje Lucka Lipka? Hoewel ze, net als een heel aantal andere dorpsbewoners, soms prominent aanwezig zijn, kan dat van geen van hen gezegd worden. Met haar woor- denpallet schildert Legatova toch echt vooral een indruk- wekkend beeld van Zelary en het leven in de plaats waar de geschiedenis geen vat op lijkt te hebben. Opvallend is daar- bij de manier waarop zij steeds weer teruggaat naar de voorgeschiedenis van gebeurtenissen Kveta Legatova, De mensen van Zelary, is verschenen bij uitgeverij Wereldbibliotheek en kost 24,90 euro. Zelfs de titel Geboren verliezers brengt je terug naar de stad waar Elvin Post enige tijd woonde. Vertaal het in ge- dachten even naar het Engels (Ameri- aans) en je hebt al snel het gevoel van New York te pakken. In zijn nieui boek brengt de Rotterdammer de let aar de drugswereld in 'the Big App" jmeo Easley heeft zich daar met i moeite aan ontw tg blijkt echter nog altij bonden met die wereld, mi hers in het I vangenis het leve nalitett, ararnyng onaantastl en thee rrrent die i De Nederlandse band Voicst is klaar voor de grote door- braak. Met hun debuutalbum 11-11 werd er al voorzichtig op de deur geklopt, maar met de nieuwe cd A Tale Of Two Devils moeten de Amsterdammers nu deflnitief het grote publiek gaan bedienen. Het album werd opgenomen in New York onder productionele leiding van Peter Katis (be- kend van onder meer Interpol). Grote verschil met de vori- ge plaat is dat Voicst dit keer uitvoerig gebruik maakt van blazers. Daarnaast zijn er ook een aantal dingen onveran- derd gebleven. De hoge kwaliteit van de uptempo indie popsongs bijvoorbeeld, alsook de hulp van producer/mul ti-instrumentalist Perquisite (van Pete Philly), producer C- Mon (van Kypski) en geluidfreak About. Een en ander re- sulteert in een internationaal klinkend product waarmee de heren hun positie in de eredivisie van de Nederlandse rockmuziek moeiteloos consolideren. DISTRIBLHTON Het drama Lust, Caution van regisseur Ang Lee speelt zich af tijdens de Tweede Wereldoorlog. Shanghai is bezet door Japan en een groep jon- ge Chinezen maakt plannen om de collaborates Mr. Yee te vermoorden. Leider Kuang geeft Wong de opdracht het vertrouwen van zijn vrouw te winnen en een affaire te beginnen met Yee. Het plan gaat echter faliekant de mist in, en Wong slaat op de vlucht. Jaren later ontmoet ze haar oude vrienden weer, en Kuang vraagt haar de dodelijke missie weer op te pakken. Lust, Caution draait vanaf 24 januari in de bioscoop. FOTO: 2008 A-FILM Acteur Ben Affleck debuteert als regisseur met de aangrijpende crimi-thriller Gone Baby Gone. Het verhaal van de film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Dennnis Lehane, de beroemde schrijver die ook een bekende titel als Mystic River op zijn naam zette. Gone Baby Gone speelt zich af in een zomers Boston waar in een zwoele nacht de vierjarige Amanda ver- dwijnt. Voor privedetectives Patrick Kenzie (Casey Affleck) en Angela Gennaro (Michelle Monaghan) re- den genoeg om op verzoek van de tante van het meisje een onderzoek op te starten. Er is veel publieke be- langstelling, er is veel media-aandacht en er wordt verbeten en gedegen de- tectivewerk verricht. En toch, het le vert niets op. Langzaam maar zeker dringt het tot het tweetal door dat in deze zaak niets lijkt op wat het is. Als er een tweede kind ver- dwijnt, zetten Kenzie en Gennaro alles op het spel: hun relatie, repu tatie, verstand en uiteindelijk zel hun leven. Gone Baby Gone is vanaf 17 januari te zien in de bioscoop. De Britse acteur Michael Caine was in 1972 samen met Laurence Oliver de ster in de thriller Sleuth. Nu, dik 35 jaar later, is er een remake van de film die gebaseerd is op het toneelstuk van Anthony Shaffer. En ook nu weer is er een hoofdrol weggelegd voor Caine. Ook Jude Law speelt een gro te rol in de film die als een spannend en FOTO: SONY PICTURES CLASSICS superslim kat- en muisspel te boek staat. In Sleuth zien we Milo Tindle (Law) voor de deur staan van de imposante villa van de succesvolle superrijke thrillerauteur Andrew Wyke (Caine). Wyke laat hem binnen waarna de reden van hun ont- moeting al snel duidelijk wordt. Andrews vrouw is weggelopen, bij Milo ingetrok- ken en nu wil ze dat haar nieuwe vriendje de scheiding afdwingt bij haar ex-man. Dat lijkt weliswaar te lukken, maar juist het gemak waar mee een en ander tot stand komt, vindt Milo net iets te gemakkelijk. Wordt hij in de maling genomen door Wyke? De arrogante auteur gaat nog verder en stelt aan Milo voor dat hij hem helpt om zeer waardevolle juwelen te be- machtigen. Het is het begin van een intri- gerend schaakspel tussen twee grote riva- len dat op een dodelijke afloop lijkt af te stevenen. De remake van Sleuth werd herschreven door Nobel Prijs-winnaar Harold Pinter en geregisseerd door Ken neth Branagh. Sleuth wordt vanaf 17 janu ari in de bioscoop verwacht. FOTO: MIRAMAX FILMS Woensdag 16 januari 2008 - Pagina 15

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 15