Wende Snijders in het oude Luxor met een traditioneel jazz trio Vergezichten van formaat in tentoonstelling Skylines Roth grijpt terug naar klassieker Muziek Ernst en Bobby reizei door bet land met 'Een bruid voor de boswachter1 Detail van Mirroring in water van Esther Tielemans, dat on- derdeel uitmaakt van de tentoonstelling Skylines. foto: pr SCHIEDAM -Op de tentoonstelling Skylines halen drie Neder- landse schilders de horizon dichterbij. Carla Klein, Antonietta Peeters en Esther Tielemans maken landschappen van formaat. Skylines laat een royale keuze zien uit hun werk van de laatste jaren. Dit bestaat vooral uit panoramische vergezichten, met een opvallend on-Nederlands karakter. Verschillend van onze polders, verschijnt het landschap hier als een grillige, uitge- strekte en desolate vlakte. Of het wordt juist overwoekerd door een kleurrijke, overdadige en sensuele natuur. Toch komen de- ze landschappen niet altijd van ver. In een enkel geval is de kun- stenaar er speciaal voor op reis geweest maar voor elk doek geldt dat het is geschilderd thuis in het atelier, met gebruikma- king van handzame reproducties: varierend van foto's en films tot ansichtkaarten of plaatjes uit tijdschriften. Vanaf 20 januari te zien in het Stedelijk Museum Schiedam. Remko Harms zingt voor het goede doel SCHIEDAM - Musicalartiest Remko Harms geeft zaterdag 19 januari een benefietconcert in de Dorpskerk van Kethel. Harms - bekend van de musi cals Rembrandt de musical, Je ans 14 en 15 en Les Miserables - zal hier zijn eigen programma, bestaande uit gospels en pop- songs ten gehore brengen. Aan het concert zullen enkele vrien- den van Remko uit het vak mee- werken, waaronder Marescha van der Stelt, bekend van Idols 3. Het concert begint om 20.00 uur in de Dorpskerk aan het Noordeinde 10 in Schiedam en zal tot 21.30 uur duren. Toegang is 7,50 euro. De netto opbrengst van het concert zal ten goede komen aan een muziekschool- project in Sao Paulo, Brazilie. Deze muziekschool is opgezet door stichting Acreditar (Gelo- ven) voor de straatkinderen en kinderen uit gebroken gezinnen van Sao Paulo. Reserveren: www.remkoharms.nl of 010- 7860254 Too Loud for Granny Is de uitsmijter van de eerste voorronde van de Popprijs. REGIO - Hun helden zijn Niva- na, Off Spring en Blink 182. Ze schrijven hun eigen nummers en spelen, naar eigen zeggen, punkachtige pop met een vette knipoog; "hoewel we in onze teksten niet vies zijn van een statement." De naam luidt 'Too Loud for Granny' en zaterdag- avond 19 januari zijn ze in de muziekpodium de Graauwe Hengst de uitsmijter tijdens de eerste voorronden van de Pop prijs Waterweg Noord 2008. Jacob, Niels, Martijn en Emiel hebben geen idee hoe hun kan- sen liggen bij de Popprijs. "In de voorgaande jaren deden veel bandjes mee, die in de jaren er- voor ook hadden deelgeno- men," vertelt Niels, "nu zijn het allemaal onbekende bandjes dus we hebben geen idee hoe ver we zullen komen." Feit is dat Too Loud for Granny op de landelijke poppodia mo- menteel hoge ogen gooit. "Onze muziek is best toegankelijk," al- dus zanger Niels. "Het is hard en snel maar er zitten toch nu ances in. We oefenen daarbij ook regelmatig want we nemen niet zozeer onszelf maar wel on ze muziek serieus." Zij behoren tot de bandjes die hun opwach- ting zullen maken op het Emer- genza Festival; een band con test dat binnenkort in 150 ste- den in Amerika en Europa van start gaat. Emergenza is de grootste 'live' bandwedstrijd ter wereld. De 2e editie van de Popprijs Waterweg Noord begint op vrij- dag 18 januari om 21.00uur in Podiumcafe de Graauwe Hengst. De voorronden zijn ge- land op 18, 19, 25, 26 januari. Het is de tweede keer dat de Popprijs Waterweg Noord als de opvolger van de Schiedamse Popprijs de wedstrijd organi- seert. Wie als winnaar uit de bus komt verdient een geldbedrag van 400 euro. Bovendien zal de winnaar spelen op het Logger- festival in Vlaardingen in juni 2008. SCHIEDAM - Marimba, harp en accordeon. Het zijn instrumen- ten die niet zo vaak solo te ho- ren zijn in de concertzaal. Maar komende zondag is een hoof- drol voor ze weggelegd tijdens het concert in de Westvest'90- kerk in Schiedam. Ze worden bespeeld door laureaten van het Prinses Christina Concours. De laureaten die optreden zijn: Laura Trompetter - marimba; Christa Emmerink - harp en Vincent van Amsterdam - ac cordeon. Het concert begint om 15 uur en kaarten kosten 7 euro. Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl ofVW. Kaarten zijn ook te koop bij Boekhandel van Leeuwen, Jon- gen's Boeken en Post Scriptum in Schiedam. Laura Trompetter laat horen hoe een marimba klinkt in de Westvest'90 kerk. foto: pr bBldjDblgSWU.SlH J9H FOTO: CORBINO FCT0: MARK LUESES'CAMERA ABSURDA' DOOR MARIANNE VAN VELZEN VLAARDINGEN - Het toneeF stuk Dood van een handels- reiziger heeft sinds de pre miere in 1949 heftige emo- ties opgeroepen. Het indrin- gende verhaal van handels- reiziger Willy Loman. die de American dream najaagt, is nog steeds actueel. Reden voor de Vlaardingse theatergroep Roth om naar deze klassieker terug te grijpen. Vrijdag. zaterdag (20 uur) en zondag (15 uur) in het Roththeateraan aan de Kuipershof. Reserveren info@roththeater.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 21