Beslis over Zilveren Vingerafdruk 2007 1 IS IS I! IS IS en win een boek II de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad is2 Wereldberoemd werd hij als de provinciale postbode Siemen uit Zaai, als de sulli- ge Nederlander die Patu- rain ontdekt en door de vele verschillende tv-, film- en theaterrollen die hij in zijn veelzijdige carrifere heeft ge speeld. De laatste jaren pro- fileert Joep Onderdelinden zich echter steeds meer als solist. Na twee succesvolle program- ma's, Joep en Strak, is Joep On derdelinden nu met zijn derde soloprogramma Worst te zien in Fortis Theater aan de ScJiie. Door zijn hilarische en ontroe- rende verhalen, onnavolgbare motoriek en tomeloze energie hangt het publiek aan zijn lip- pen. De laatste jaren heeft On derdelinden een druk werk- schema. Zelf noemt hij het spe- len voor een voile zaal vooral 'genieten'. "Als ik met een zaal aan het 'ke ten' ben, geniet ik enorm. Het is alsof ze bij mij op de koffie zijn, alleen ben ik wat lang aan het Tussen speed en extreemrechts Worst Worst van Joep Onderdelin den gaat over de zoektocht naar rust. lets wat iedereen herkent. We zijn op zoek naar ons eigen stekkie, de boomhut, de geheime plek die we als kind hadden, waar we ons zelf durven te zijn, waar niemand moeilijk doet en waar je rustig uit je neus kunt eten. Bizarre verhalen en muzikale acts komen in sneltreinvaart voorbij. Een ouderwets gezellige avond uit vol entertainment. woord. Ik ben niet bedreigend, neem geen mensen in de zeik. Je kunt bij mij heel rustig op rij een gaan zitten. Ik streef er naar om mijn publiek een prettige avond uit te bezorgen. Als dat niet lukt, dan baal ik en zal ik zorgen dat het de volgende keer wel lukt". Sneltreinvaart Bizarre verhalen, muzikale acts, Detective Lena Adams ligt met verwondingen in het ziekenhuis en is de enige getuige van een moord waarbij een vrouw on- herkenbaar werd verminkt. 125 kilometer verderop hoort haar baas Jeffrey Tolliver dat Lena is gearresteerd. Zijn vrouw, kin- derarts en lijkschouwer Sara Linton, werkt ondanks haar ei gen problemen mee. Lena blijkt opnieuw te maken te hebben met een ex-vriend, een neonazi die haar nu zelfs vanuit de ge- vangenis in zijn macht houdt. Karin Slaughter, Onaantast- baar, uitgeverij Cargo. Via de website Crimezone.nl zijn acht boeken genomineerd voor de Zilveren Vingerafdruk 2007. Lezers van de Weekkrant kunnen meebeslissen welk boek de prijs voor het beste spannendste boek, uitgegeven tussen no- vember 2006 en november 2007 in de wacht sleept. Daarbij is er een prijs voor een Nederlandse auteur en voor een buitenlandse auteur beschikbaar. Informatie over de verschillende boeken is te vinden op deze pagina. Deelnemers maken kans op een boekenpakket van maar liefst vier van de genomineerde boeken naar keuze! Meebeslissen en winnen? Sms dan POLL(spatie)SPANNING(spatie)en het nummer van het boek naar 2121. U ontvangt een bevestigingsbericht a 40 cent retour. Sms'en kan tot en met 18 januari. De boeken hebben onderstaande nummers: 1) Harlan Coben, Geleende tijd 2) David Baldacci, Geniaal geheim 3) Roel Janssen, De deride vrouw 4) Stieg Larsson, Mannen die vrouwen haten 5) Henning Mankel, Kennedy's geheim 6) Ian Rankin, Lazarus 7) Karin Slaughter, Onaantastbaar 8) Esther Verhoef, Close-up Meer dan alleen wetenschappelijk Strijd op zee om een code In de ban van bijzondere hacker De mach de farma t van cie it Twintig jaar geleden verloor Paul Copeland zijn zus. Op een zomernacht sprak de zeven- tienjarige Camilla met vienden af in het bos. De volgende och- tend werden de levenloze licha- men van twee jongeren aange- troffen. Van de overige twee, onder wie Camilla, werd nooit meer iets vernomen. Twintig jaar later blijkt dat minstens een persoon het heeft overleefd. Paul Copeland mengt zich in het onderzoek. Harlan Coben, Geleende tijd, uitgeverij De Boekerij. Op het CIA trainingscomplex de Farm wordt het lichaam gevon- den van Monk Turing, die werkzaam was in het nabijgele- gen Babbage Town, een myste- rieus complex waar weten- schappers aan de meest ge- avanceerde microprocessor ter wereld werken. De sleutel tot al- le raadsels lijkt te liggen bij een tienjarig meisje dat hoogbe- gaafd is. Maar wie weet haar zo- ver te krijgen dat zij de gehei- men onthult? David Baldacci, Geniaal geheim, A.W. Bruna Uitgevers. Als Tessa Insinger in het hoist van de nacht aan boord stapt van zeiljacht Joyeuse, heeft ze maar een doel: wraak. Tessa's vriend is kort daarvoor op straat vermoord omdat hij advocaat was van Pincoff, de eigenaar van het schip. Eenmaal op zee ontdekt Tessa dat de sleutel tot zijn imperium verborgen is in de namen van de tien vrouwen van Karel de Grote. Tessa weet dat slechts een opvarende van de code gebruik kan maken. Roel Janssen, De tiende vrouw, uitgeverij Cargo. Mikael Blomkvist is een kriti- sche journalist van middelbare leeftijd. Lisbeth Salander is een jonge, gecompliceerde vrouw met punkuiterlijk en een goede hacker. Mikael wordt benaderd door oud-zakenman Henrik Vanger. Veertig jaar geleden is de zestienjarige Harriet Vanger op mysterieuze wijze verdwe- nen. Mikael stuit met hulp van Lisbeth op een spoor dat recht- streeks naar een zeer duister en bloedig familiegeheim voert... Stieg Larsson, Mannen die vrouwen haten, Signatuur. Terug naar de schoolbanken Is inspecteur Rebus eindelijk te ver gegaan? Zijn baas tegen- spreken kan geen kwaad, maar een voile mok in haar richting gooien valt niet te negeren. Rebus gaat terug naar de poli- tieacademie voor herscholing. Met nog vier onorthodoxe Schotse politiemannen. De on- opgeloste zaak die de bad boys krijgen, herinneren sommige teamleden zich van vroeger. Re bus kende het slachtoffer, een schooier uit Glasgow om wiens lot niemand rouwig is. Ian Rankin, Lazarus, uitgeverij Luitingh. Gevaarlijke wending van nieuw leven Na haar terugkeer uit Grieken- land wordt archeologe Louise Cantor geconfronteerd met de dood van haar 25-jarige zoon Henrik. Volgens de politie is het zelfmoord. Louise weet zeker dat Henrik nooit de hand aan zichzelf zou slaan en besluit te onderzoeken waar Henrik de laatste jaren mee bezig was. Henrik blijkt verwikkeld te zijn geweest in een heftige strijd te- gen aids en de op winst beluste medische industrie. Henning Mankel, Kennedy's brein, uitgeverij de Geus. De 32-jarige Margot Heijne heeft een nare scheiding achter de rug en probeert haar leven op orde te krijgen. Haar nieuwe leven komt in een gevaarlijke stroomversnelling als ze Leon Wagner ontmoet, een mysteri euze man met een bijzondere vriendenkring, die wel erg veel invloed op haar krijgt... Een be- klemmende thriller over het na- jagen van dromen, onzeker zijn over je lichaam en het bepalen vanjegrenzen. Esther Verhoef, Close-up, uitge verij Anthos. jt '•1JI Premiere Bezoek van een Dame A1 meer dan vijftien jaar weet het Schiedamse theaterge- zelschap Els Inc. de toe- schouwer te raken met voor- stellingen die verrassend zijn van vorm en inhoud. Dit sei- zoen zijn zij te zien met Be zoek van een dame. Een alle- gorisch verhaal over wraak en geweten, waarin Els Inc. laat zien dat moraal een rek- baar begrip is en alles in de wereld te koop is. Gespeeld door een professionele cast, aangevuld met Schiedamse amateur-spelers. Te zien op donderdag 24 en vrijdag 25 januari 2008. De premiere wordt gespeeld op zaterdag 26 januari, tevens in Fortis Theater aan de Schie. Meer informatie is te vinden op internet: www.theateradschie.nl De temperatuur van het leven Zanger en liedjesschrijver Frank Boeijen is dinsdag 29 januari, 20.15 uur te zien in Fortis Theater aan de Schie met de voorstelling 36,9°C. In het najaar van 2007 ver- scheen een gelijknamig mul- timediaal tekstenboek dat als basis dient voor de voor stelling. Minimale pianoballades, epische liederen, popgetinte folksongs en aanzwellende symfonieen. Hartverwar- mend, eerlijk, maar ook op- windend. Naast nieuwe nummers zal ook bekend ouder werk ten gehore worden gebracht. Reserveren Reserveren: (010) 2 467 467 of www.theateradschie.nl absurde dansjes en verstilde momenten komen in Worst in een sneltreinvaart voorbij. "Het publiek ervaart het als een soort rollercoaster", aldus Onderde linden. "Ik til ze op, neem ze mee, op safari, naar een pro- staatonderzoek, confrontaties met hooglanders, laat Neder- land onder water lopen, kort- om: Ik laat ze dik anderhalf uur stuiteren op hun stoelen en zet ze dan weer zachtjes neer". Vrouwen met zwarte wangen van de uitgelopen make-up en mensen die dubbel liggen van het lachen, een herkenbaar beeld voor Onderdelinden. "Ik hou ervan om mensen ou derwets te vermaken. Een goeie avond uit. Veel lach, veel her- kenbare dingen, geen zware maatschappelijke thema's maar dicht bij huis. Mijn pu bliek is heel breed: van jong tot oud, van de buurvrouw op de hoek tot de kritische theater- ganger." Kaarten Joep Onderdelinden is dinsdag 22 januari 2008 om 20.15 uur te zien in Fortis Theater a.d Schie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa, telefoon (010) 2 467 467 of via www.theateradschie.nl. Joep Onderdelinden staat garant voor een avond vol topamusement. Lekker keten met voile zaal f r -i=f Woensdag 16 januari 2008 - Pagina 24 F0T0: KATINKA KRUGSMAN

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 24