I auto smotoren Serieuze 9-4X Biopower SUV Volkswagen Passat Bluemotion is echt zuinig! I 9 Gratis verzekering bij Peugeot Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Gepimpte Hyundai Audi in India Herintroductie BMW 316i Halve eeuw voor Seat 600 Verlengde Seat 800 Op de Detroit Auto Show toont Saab voor het eerst de 9-4X Concept, een flinke crossover die zo serieus is dat een productieversie niet veel zal afwijken. de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad AUTO Enige tijd geleden werd in Las Vegas de jaarlijkse SEMA beurs voor tuning gehouden. En daar liet Hyundai wel een zeer bij- zondere 'gepimpte' driedeurs Accent zien. De auto heeft een wide body kit en is gespoten in een flitsende rood op zwarte lak. Daarbij komen dan nog eens Momo racestoelen en voila een uitermate sportieve eyecatcher. India is een groeimarkt voor veel autofabrikanten en daarom heeft Audi recent in dat land haar productie opgestart. Het gaat om bescheiden aantallen die van de A6 zullen worden ge- assembleerd. Pas rond 2015 zul len er jaarlijks 2.000 stuks van de band rollen, aangevuld door de nieuwe A4 die eind dit jaar van start gaat. Er wordt 30 miljoen euro ge'fnvesteerd. Terug van weggeweest is de BMW 316i sedan die voorzien van een 1.6 liter krachtbron met directe ingang voor 32.450 euro te koop is. De auto krijgt de maximale milieusubsidie van 1.400 euro (A-label) en is al van- af 599 euro te leasen. En dat in- clusief airco, zesairbags, ra dio/CD en runflat banden. Een uiterst aantrekkelijke auto, ook in de bijtelling! In mei 1957 liep de eerste Seat 600 van de band in Barcelona als aanvulling op de al bestaande 1400, die eveneens in licentie van Fiat werd gebouwd. Dat betekent dat dit model de leeftijdsgrens van 50 jaar heeft gehaald. De 600 werd als Fiat op de salon van Geneve in 1955 gelanceerd, zodat Seat al meteen een licht gemodificeerde tweede va riant kreeg. Het ontwerp was van de bekende in- genieur Dante Giacosa, die meteen een succes- nummer wist neer te zetten. Het model bleef maar liefst 16 jaar lang in productie en dat was veel langer dan voorzien. Er werden ook in Spanje afgeleide varianten ge- maakt, zoals de verlengde Seat 800 met een vier- deurs carrosserie die in 1965 op de markt kwam. e» De Seat 600 is niet alleen een enorm succes, maar stond ook model voor de industriele r ontwikkeling van Spanje in de jaren vijftig en p zestig. Grappig om te weten dat Giacosa vele jaren later de 600 nog steeds zag als zijn meest geslaagde creatie. In totaal werden er 783.745 exemplaren in Spanje gebouwd. In 1971 was een op de vier auto's in Spanje een Seat 600 Veel automerken lanceren spe- ciale uitvoeringen die extra zui nig zijn. Maar in de praktijk valt die zuinigheid dan meestal erg tegen. Op zich is dat niet vreemd, omdat de officiele ver- bruikscijfers nog altijd onder laboratoriumomstandigheden op een lopende band worden gemeten. Gewoon op de weg heeft de au to met een wijzigende rolweer- stand van de banden op ver- schjllende soorten wegdek te maken en niet te vergeten met zijn aerodynamische eigen- schappen. Volkswagen kwam al enige tijd terug met het Blu emotion label op de Polo en nu is een dergelijke variant ook van de Passat verkrijgbaar. Zowel de sedan als de Variant kunnen hiermee worden geleverd. In het vooronder ligt de overbe- kende 1.9 liter TDI die 105 pk le vert en een koppel van 250 Nm bij 1900 tr/min. Een van de wij- zigingen vinden we bij de ver- snellingsbak waar de overbren- gingsverhoudingen van het der- de, vierde en vijfde verzet langer *44. zijn geworden. Kortom, de mo tor draait minder toeren, terwijl ook het stationair motortoeren- tal is verlaagd. Vervolgens worden de wielen voorzien van banden met een lagere rolweerstand, zodat ook deze minder brandstof vragen. Tot slot zijn er op gedistingeer- de wijze een aantal aerodyna mische veranderingen doorge- voerd, waardoor de luchtweer- stand van de carrosserie is ge- daald. Al deze zaken tezamen zorgen voor een lager verbruik. Volgens de officiele cijfers rijdt de auto gemiddeld 1 op 19,6 en in de praktijk komt het neer op net geen 1 op 17, maar dan wel tijdens overwegend snelwegrit- ten met Vooral dankzij de C02-uitstoot van 136 gr/km krijgt de Passat Bluemotion een energielabel A en zodoende maximale subsidie. Dat bete kent zelfs dat per 1 februari de huidige prijs van 32.590 euro voor de sedan omlaag gaat. Wat rijden betreft is er weinig mis met de Passat Bluemotion, zo dat zuinig rijden beslist geen af- zien wordt. Woensdag 16 januari jOOSVPagma39 Wie voor 31 maart 2008 als particulier besluit een Peugeot 1007, 207 hatch back of 307 te kopen, krijgt een heel jaar lang gra tis een allrisk verzekering. Daarbij hoort ook nog een gratis inzittendenverzeke- ring. Peugeot biedt dit in samenwerking met de ei- gen verzekeringsmaat- schappij aan. Peugeot As surance heeft aantrekkelij- ke premies exciusief voor Peugeot-rijders en boven- dien drie jaar nieuwwaarde- dekking, geen eigen risico bij reparatie via een officie- le Peugeot-dealer of Peuge ot Erkend Reparateur en een ongelimiteerde dek- king van Peugeot audio- en navigatiesystemen. Saab heeft tot nu toe alleen de strakke, vlotte lijnvoering met levert en op iedere combinatie rails. De ice-block lichten mar- 9-7X die eigenlijk alleen voor typische Saab-details. Onder Amerika ontwikkeld is. De de motorkap van de concept nieuwe 9-4X is daarom zeer huist de 2 liter Biopower tur- welkom. De auto heeft een bomotor die maar liefst 300 pk van E85 en benzine kan rijden. Opvallend is dat de carrosserie keren de achterzijde. De aan- drijving is vergelijkbaar als bij weinig uitstekende delen de zojuist gelanceerde vier- heeft, zoals bij voorbeeld roof- wielaangedreven 9-3.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 39