Boomstamkano krijgt replica r 1 2 3 5 9 2 5 8 3 4 4 1 3 7 6 7 5 1 5 7 2 9 7 8 9 4 2 6 4 8 I I 3 i rnimnmm (oud)docenten stomen leerlingen klaar Tasjesrover i J de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Onder de hamer Kunst Kunstwerken van kinderen en professionele kunstenaars gaan onder de hamer op de veiling van het Reizend Kunstatelier van KomKids. De opbrengst van 3.000 euro is bestemd voor een zandbak in Fort Drakensteijn. foto: roel dukstra SCHIEDAM - Spieringshoek gaat extra middelen inzetten om de leerlingen tot betere re- sultaten te laten komen. Niet al- leen heeft de school gei'nves- teerd in het onderwijs door on der andere in de examenklassen het aantal lesuren voor de exac- te vakken te vergroten, maar de school komt nu ook met exa- mentrainingen voor de leerlin gen die zich voorbereiden op het centraal examen in mei. A1 een aantal jaren organiseert de Rijksuniversiteit Leiden voor leerlingen die eindexamen doen in de periode pal voor het examen examentrainingen. In diverse vakken worden de leer lingen dan een tweetal dagen volledig ondergedompeld in de stof en worden zij door docen- ten getraind in het maken van een eindexamen. Nadeel van deze methode is dat er een fiks prijskaartje aanhangt en dat de training alleen maar plaatsvin- den in de periode pal voor het examen. Een situatie die anders kan vol- gens Spieringshoek. Niet alleen voor het centraal examen, maar ook in de week voor het tweede en derde schoolexamen wor den de leerlingen extra getraind in de examenstof. De school hoopt hiermee niet alleen de re- sultaten van de schoolexamens te verbeteren, maar natuurlijk ook van het centraal schriftelijk. Het ultieme doel is natuurlijk dat er daardoor meer leerlingen slagen. Na schooltijd In bovengenoemde perioden worden de leerlingen een week lang van half vijf tot half acht ge traind in alle examenvakken. De trainingen waar grote belang- stelling voor is vindt plaats na de reguliere schooltijden. Be- halve docenten die al op Spie ringshoek werken, zullen ook oud-docenten de trainingen verzorgen. REGIO- In haar jubileumjaar zal afdeling 8 'Helinium' van de Archeologische Werkgemeen- schap voor Nederland een kano uit de prehistoric na gaan bou- wen. Dat maakte de Helinium- voorzitter Guus van de Poel be- kend voordat de nieuw inge- richte vitrine in de hal van het Stadskantoor in Vlaardingen werd onthuld. Alhoewel de vereniging op 12 november 1958 werd opgericht, was het voor de archeologen geen beletsel reeds nu aandacht aan het vijftig-jarig bestaan te gaan besteden. Dit heeft ook te maken met de grote plannen die men heeft met het nabou- wen van een kano. Enkele jaren geleden vonden de oudheid- kundigen in de zompige bodem van een weiland in het westen van Vlaardingen een in goede staat verkerende boomstam kano. Het was een lang exemplaar van 10,6 meter die 3000 jaar oud bleek te zijn. Leden van Helini um zullen de replica gaan na- bouwen, beter: uithakken uit een dikke eik van meer dan elf meter, die overigens nog moet worden gevonden. T 5 9 8 2 1 10 6 3 4 7 Er is een replica van de boomstamkano in de maak De onthulde vitrine geeft een overzicht van vijftig jaar Helini um dat werd opgericht in het inmiddels vergeten cafe aan de Oosthavenkade hoek Ooster- straat 'Klein Delta'. Foto's en opgegraven scherven en derge- lijke geven het kijkvenster in het Stadskantoor een kleurig uiter- lijk. Judolessen op Het Startblok SCHIEDAM - Basisschool Het Startblok is vorige week woensdag gestart met judo lessen voor de groepen 6 tot en met acht. Het Vlaardingse judotalent Guus Paalvast leert de leerlingen na school tijd de fijne kneepjes van de sport. Voor de lessen heeft de een nieuwe judomat ge- kocht en krijgen de leerlin gen een judopak in bruik- leen. Een en ander is gefi- nancierd met hulp van de BOS-gelden (Buurt-Onder- wijs-Sport). Op woensdag- middag 12 maart worden de lessen afgesloten met het Startblok Judo-toemooi. Open dag bij Schiespoor SCHIEDAM - Modelspoor- vereniging Schiespoor houdt zaterdag 26 januari open dag in het clubhuis aan de Wes- terkade 21. Leden rijden met eigen materiaal over de grote baan. Verder kunnen bezoe- kers terecht op een beurs met gebruikte treinen en toebehoren. Voor kinderen is een rangeerbaan opge- steld. De open dag vindt plaats van 10 tot 16 uur. Toe- gang 1 euro. Wietkwekerij SCHIEDAM - De politie heeft na een anonieme tip een hennepkwekerij ont- manteld aan de Muiderslot- straat. In de woning werden maandag 163 hennepplan- ten aangetroffen. Tevens bleek dat de stroom illegaal werd afgetapt. De 27-jarige eigenaar uit Gouda heeft zich gemeld op het bureau. 6 6 1 M Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 10 rcP Examentraining! SCHIEDAM - Dankzij een tip van een getuige heeft de politie vrijdag een tasjes- dief aangehouden, die een 48-jarige vrouw had beroofd op de Prof. Kamertingh On- nnetaan. De man. een 22-ja- rige Vlaardinger, en een kompaan renden (angs de vrouw en rukten de tas van haar schouder. Een getuige waarschuwde de politie, die een van de jongens aan- hieid op een braaktiggend terrein. waar hij naartoe was gevlucht. Hij had on der ander de mobiete tele- foort van de vrouw in zijn zak. Naar de handlanger wordt nog gezocht. DOOR FRANS ASSENBERG Puzzel mee! pause- lijke regering loot- boom stapel gevierd actrice echt- breuk speel- kaart familie- lid koker deelvan Europa T sleden gebak muziek- werk dunne platte lat af- kerig uitroep van pi|n loot- boom drie- kroon soort radio- toestel streling doop- getuige disci pline T schrijf- gerei golf- term onder- kussen wal fatsoen- lijk ver- bouwer regel- maat landbe- werking honing- bij leervak op school tover- godin Chinese ver micelli onder wijs speel- goed bijwoord familie- lid zeurkous T voor- zetsel wiskun- dig getal voor- zetsel Ita- liaanse tufsteen be- nauwd- heid gravure 1 23456789 10 F0T0: WHK i m

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10