Het College Vos De Gezonde School www.hetcollegevos.nl de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Op bezoek Voorrondes Grote Prijs van start SCHIEDAM - De poprock- band Red Carpet is geselec- teerd voor de voorrondes van de Grote Prijs van Zuid- Holland. Op 2 februari speelt de band in het LVC in Lei den. Ook Project 7, een alter native rockformatie met Schiedamse inbreng, heeft de voorronde gehaald en is 8 februari te horen in het Paard van Troje in Den Haag. De eerste voorronde vindt op 1 februari plaats in Bibelot in Doredrecht. In to- taal strijden 18 bands voor een van de zes plekken in de finale, die 4 april plaatsvindt in WaterFront (Rotterdam). De finalisten Singer/Song writer, Urban en Dance zijn al bekend. De Grote Prijs van Zuid-Hol- land, vroeger bekend als de Popjacht, is de grootste ta- lentenjacht van de provin- cie. Voor meer info: www.gpzh.nl Paranormale bijeenkomst SCHIEDAM - In wijkcen- trum De Blauwe Brug wordt vrijdag 25 januari van 19.30 tot 22.30 uur een paranor male bijeenkomst gehou- den. Sonja Cornellisse doet helderziende waarnemin- gen aan de hand van zelfge- maakte boomtekeningen. Bezoekers mogen zelf de vorm en kleur van de teke- ning bepalen en deze 's avonds meenemen. De avond duurt van 19.30 tot 22.30 en kost 5 euro. In- schrijven bij het wijkcen- trum of via www.welzijn- schiedam.nl. Maximaal 20 inschrijvingen. SCHIEDAM - Wie onlangs restaurant 'De Kleine VIs- ser' in Schiedam heeft be- zocht zal met bewondering de schilderkunst aan de wanden hebben aan- schouwd. Tot eind maart 2008 exposeert Han van der Voort en haar leerlingen daar een aantal schiiderijen uit hun coliectie. Han is ge- boren in Rotterdam en woont nu al ruim veertig jaar in Schiedam. Han tekende vroeger erg graag en besloot om in 1975 naar de Volksuniversiteit in Rotterdam te gaan om basislessen te ne- men in schilderen. Zij bleek aanleg te hebben en een hobby werd geboren. De volkschilder- kunst was toen erg populair. Vooral de Hinderlooper schil derkunst was zeer in trek. Han zegt: "Het ging zo goed dat ik zelfs les mocht geven op de VU". Bij haar thuis gaf zij ook SCHIEDAM - Correspon dent Rinus van Tiel gaat op bezoek bij bekende en min der bekende stadsgenoten. Deze keer is hij in gesprek met kunstenares Han van der Voort, van wie momen- teel een tentoonstelling is te zien in restaurant De Kleine Visser. De basis van haar werk is gelegd bij de Volks universiteit Rotterdam. In Schiedam is ze vooral be kend vanwege haar beschil- derde Jugendstil eieren. wekelijks schilderlessen aan vaste groepjes. Daarna is zij les sen gaan volgen in het Russisch, Chinees en Amerikaans schilde ren. Lange tijd heeft zij de Ju gendstil motieven van Mucha en vele anderen geschilderd. Eieren Bij de Schiedammers is Han vooral bekend door haar be- Han poseert bij van haar kunstwerken. rotO: whk schilderde eieren. Zij begon met het beschilderen van eieren in 1983. Het was toen heel uniek dat de eieren in Jugendstil wer- den beschilderd. Dit viel ook op bij kunstkenners. Zij exposeer- de hiermee op beurzen, zowel in binnen- als in het buitenland. Daarna heeft zij zelf tweemaal een beurs georganiseerd in Het Proveniershuys in Schiedam. Na 20 jaar, in 2003, hield Han de eieren voor gezien en is ze weer teruggegaan naar haar roots. Eigen atelier Inmiddels is zij weer vijf jaar verder en heeft weer leerlingen die zij in haar eigen atelier les geeft. Een aantal resultaten van Han en haar leerlingen zijn van- af 2 januari 2008 tot eind maart 2008 te zien in restaurant 'De Kleine Visser', Nieuwe Haven 95 D in Schiedam. De schiiderijen zijn te koop. In het restaurant is documentatie aanwezig. Informatie Wie meer wil weten over de workshops of schilderslessen, kan contact opnemen met Han van der Voort, tel. 0644232932 We gaan nog meer bewegen, lekker gezond eten en gezonde projecten uitwerken. Kom( kijk en proef de sfeer! Een dag vol leuke (les)activiteiten, veel informatie en lekkere gezonde hapjes en drankjes. Het Open Huis staat dit jaar helemaal in het teken van het thema: 15.00 -17.00 en 18.30 - 21.00 uur LotWest Claudius Civilislaan 41, Vlaardingen, T 010 - 460 81 11: V BO en V?>4BO LWOO Locatie Holy: Koninginnelaan 771, Vlaardingen, T 010 - 447 80 50: VMdO HAVO HAVO/VWO VWO|Gymnasium|TTO Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 17 Han kan kwast niet laten staan DOOR RINUS VAN TIEL

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 17